ANTALYA ADLİ YARGI İLK DERECE MAHK. ADALET KOMİSYONU BAŞK.

Tercüman bilirkişi listelerine kayıt ve başvuru duyurusu

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00865859
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ MANŞET 21.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İlgili Yönetmelik
:
Ceza Muhakemeleri Kanuna göre Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik.
Başvuru Süresi
:
Başvurular; 15.10.2018 ile 31.10.2018 tarihleri arasında doğrudan veya kayıtlı olunan ya da çalışılan kurum aracılığı ile Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Ceza Muhakemesi Kanununa Göre Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik 5. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN

T.C.
ANTALYA
ADLİ YARGI İLK DERECE MAHKEMESİ
ADALET KOMİSYONU BAŞKANLIĞINDAN


5271 Sayılı CMK’nun 64. maddesine dayanılarak çıkarılan Ceza Muhakemeleri Kanuna göre Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre,
Antalya İl hudutları dahilinde Cumhuriyet Başsavcılıkları, Ceza ve Hukuk Mahkemeleri nezdinde Tercümanlık yapacakların listesi oluşturulacaktır.
Tercüman Bilirkişi Yönetmeliği 6.maddede yazılı şartları taşıyan ve Komisyonumuza bağlı olarak Tercümanlık yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin (Halen faaliyetine devam ediyor olması ve listeye kabul edilen tüzel kişiler adına incelemeyi yapacak olan gerçek kişi ya da kişilerin de listeye kabul şartlarını taşımaları gerekir.) 15.10.2018 ile 31.10.2018 tarihleri arasında Tercüman Bilirkişi Yönetmeliği 8.md) ilgili maddelerinde yazılı belgeleri de eklemiş olarak (www.antalya.adalet@gov.tr/duyurular adresinden temin edilebilir) doğrudan veya kayıtlı olunan ya da çalışılan kurum aracılığı ile Antalya Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına başvurmaları gerektiği, listelere kabul edilenlerin yemininin 07.12.2018 tarihinde yapılacağı ilan olunur.20/09/2018


Antalya

Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi

Adalet Komisyonu Başkanlığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR