YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Yüksek İhtisas Üniversitesi'ne tam zamanlı Öğretim Üyesi alınacak

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909999
Şehir : Ankara / Çankaya
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
9
İlgili Yönetmelik
:
•2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu •7100 sayılı Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği •Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
06.12.2018
Başvuru Süresi
:
Başvurular; ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacaktır.
Son başvuru Tarihi
:
20.12.2018

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Başvuru Tarihi : 06.12.2018
Son Başvuru Tarihi : 20.12.2018
Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 7100 sayılı Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara tam zamanlı Öğretim Elemanı alınacaktır.
Profesör ve Doçent kadrosuna müracaat edecek adayların ilgili Yönetmelik hükümleri ve Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerinde belirtilen asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak ve aşağıda istenilen belgeler ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına,
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların ise ilgili Yönetmelik hükümleri uyarınca ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.


ADRES: Rektörlük Oğuzlar Mahallesi 1377 Sokak No: 21 Balgat /ANKARA
YİÜ.Tıp Fak. Oğuzlar Mahallesi 1377 Sokak No: 21 Balgat / ANKARA
Sağlık Bilimleri Fakültesi: Oğuzlar Mahallesi 1375 Sokak No: 6 Balgat / ANKARAPROFESÖR KADROSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1 - Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe.
2 - Özgeçmiş
3 - Yayın listesi
4 - İki adet vesikalık fotoğraf
5 - Nüfus cüzdanı örneği
6- Adli Sicil Belgesi
7 - Doçentlik belgesi
8 - Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü
9 - Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosya ve 6 adet CD.

DOÇENTLİK KADROSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1 - Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe.
2 - Özgeçmiş
3 - Yayın listesi
4 - İki adet vesikalık fotoğraf
5 - Nüfus cüzdanı örneği
6 - Doçentlik belgesi
7- Adli Sicil Belgesi
8 - Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü
9 - Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ve 4 adet CD.


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1 - Başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçe.
2 - Özgeçmiş
3 - Yayın listesi
4 - İki adet vesikalık fotoğraf (fotoğrafların arkasına adı, soyadı ve başvurulan kadro yazılacaktır)
5 - Nüfus cüzdanı örneği
6- Adli Sicil Belgesi
7-Onaylı diploma fotokopileri (lisans, yüksek lisans ve doktora belgesi) Yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
8- Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar -daha önce çalışıp ayrılsalar bile- çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi
9 - Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ve 4 adet CD
İlgililere duyurulur.

BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM UNVANI ADET ARANILAN ŞARTLAR
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Esasları Dr.Öğr.Üyesi 1 Doktorasını Hemşirelik Esasları alanında almış ve ilgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Dr.Öğr.Üyesi 1 Doktorasını Kadın ve Doğum Hastalıkları Hemşireliği alanında almış ve ilgili alanda çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Profesör 1 Doçentliğini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanından almış olmak, Yurtiçi Yurtdışı yayın yapmış olmak,
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Doçent 1 Doçentliğini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanından almış olmak, Yurtiçi ve Yurtdışı yayın yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Dr.Öğr.Üyesi 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Lisans Mezunu olmak, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Programında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Profesör 1 Doçentliğini Beslenme ve Diyetetik alanından almış, Yurtiçi ve Yurtdışı yayın yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Doçent 1 Doçentliğini Beslenme ve Diyetetik alanından almış olmak. Yurtiçi ve Yurtdışı yayın yapmış olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Doktor Öğretim Üyesi 1 Beslenme ve Diyetetik mezunu olmak ve alanında doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Tıp Fakültesi Mezunu olmak, Uzmanlığını Tıbbi Patoloji alanından almış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR