MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Görevlisi alım ilanı

MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK655633
Şehir : Malatya
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
11.07.2019
Son başvuru Tarihi
:
26.07.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun 31. maddesi ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ”in ilgili hükümleri uyarmca Öğretim Görevlisi alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2- ALES’ten en az 70 puan almış olmak (geçerlilik süresi 5 yıldır), merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak,

4- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartları aranır.

MUAFİYET

1- Yükseköğretim kuramlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz,

2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

1- Öğretim Elemanı Başvuru Formu (Ek de yer almaktadır.)

2- ALES Belgesi

3- Özgeçmiş

4- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

5.Fotoğraf (1 adet)

6- Diploma, Geçici Mezuniyet Belgesi, Transkript (tüm öğrenimler için) e-devlet çıktısı olmalıdır.

7- Tecrübe Belgeleri (İlana göre tecrübe şartı isteniyorsa çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, Kamuda çalışmış ya da çalışanlar için hizmet belgesi) 8- Askerlik Belgesi (e-devlet çıktısı)

9- Varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya

10- İlan Özel şartlarında belirtilen belge ve sertifikalar


AÇIKLAMALAR;

1- Yurtdışmdan alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin kabul edildiğini gösteren belge.

2- İlk başvuruda ya da atanmaya hak kazandığında istenilen belgelerin Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılması veya Noter Onaylı olması gereklidir.

3- Ön ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4'lük ve 5'lik not sistemlerinin 100'lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

4- Başvurular ilanda belirtilen ilgili birimlerimizin başvuru adreslerine şahsen yapılacaktır. Posta vb. yöntemlerle gönderilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

5- Yapılan başvuruların ilan edilen kadro derecesine haiz olması gerekmektedir.

6- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edebilirler

7- Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

İlan Takvimi;

Başvuru başlangıç tarihi 11.07.2019 Sınav Tarihi 12.08.2019
Son başvuru tarihi 26.07.2019 Sonuç açıklama tarihi 19.08.2019
Ön değerlendirme açıklama tarihi 02.08.2019 Nihai Sonuçların ilan edileceği internet adresi www.ozal.edu.tr

1 Rektörlük DOĞANŞEHİR VAHAPKÜÇÜK MYO MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK BÖLÜMÜ SOSYAL GÜVENLİK PR. 1 5 Öğretim Görevlisi Kamu Yönetimi lisans mezunu olup, Yönetim Bilimleri Bilim Dalı’nda tezli yüksek lisans yapmış olmak, aynı alanda doktora yapıyor olmak,
2 Rektörlük DOĞANŞEHİR VAHAP KÜÇÜK MYO YÖNETİM VE ORGANİZASYON LOJİSTİK PR. 1 5 Öğretim Görevlisi İşletme lisans mezunu olup, İşletme Anabilim Dalı Üretim Yönetimi ve Pazarlama Bilim Dalı'nda tezli yüksek lisans yapmış olmak, Uluslararası Enerji Lojistiği üzerine çalışmaları bulunmak,
3 Rektörlük KALE TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜ AŞÇILIK PR. 1 1 Öğretim Görevlisi Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans mezunu olmak, lisans sonrası alanında en az on yıl Yükseköğretim Kuramlarında ders verme deneyimi bulunmak,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR