TRABZON ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Trabzon Üniversitesi 40 Öğretim Üyesi alıyor

TRABZON ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK575439
Şehir : Trabzon
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
40
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
31.12.2018
Başvuru Süresi
:
Resmi Gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TRABZON ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜDEN

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI İLANI

Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. Maddesindeki genel şartları ve “Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. Maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım; ayrıca, özgeçmiş doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir.

Doçentlik kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım; ayrıca, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir.

Doktora Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23.maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım; ayrıca, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR

Doktora Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların YDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması şarttır.

Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Başvurular Resmi Gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) günlük süre içerisinde Trabzon Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına (Posta Adresi: Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, Fatih Kampusu, Söğütlü, Akçaabat, Trabzon) şahsen veya posta ile yapılacaktır.

“Trabzon Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge”ye Üniversitemiz www.trabzon.edu.tr internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

ilgililere duyurulur.

İlgili İlan İçin TIKLAYINIZ

Profesör Kadrosu İçin Başvuru Dilekçesi

Doçent Kadrosu İçin Başvuru Dilekçesi

Dr. Öğretim Üyesi Kadrosu İçin Başvuru Dilekçesi

İlanın Trabzon Üniversitesi web sitesindeki duyuru sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR