ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Özyeğin Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlileri alım ilanı

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK642214
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
8
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
12.06.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. Maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Öğretim ve Araştırma Görevlileri alınacaktır.

Başvurular ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde ilanda belirtilen ilgili birime şahsen veya e-posta yoluyla yapılır.
Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir.
İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. İlan başvuru koşulları ve detayları www.ozyegin.edu.tr web adresinde başvuru tarihi itibariyle duyurulacaktır.
Eksik belgelerle başvuru ve süresi içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Fakülte/ Yüksekokul Bölüm Unvan Sayı Aranan Şartlar
Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Öğretim Görevlisi 5

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık), Çeviri bilim (İngilizce) bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve en az tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamış olmak. YDS ve dengi sınavlarda en az 90,
ALES’ten en az 70 puan almış olmak.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Havacılık Yönetimi Araştırma Görevlisi 1

Yurtiçi ve Yurt dışı üniversitelerin Havacılık Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Uçak Mühendisliği alanlarında Lisans mezunu olup, herhangi bir alanda YL öğrencisi olmak veya İşletme, Endüstri Mühendisliği alanlarında lisans mezunu olup, YL derecesini Havacılık
Yönetimi alanında yapıyor olmak.

Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Pilotaj Araştırma Görevlisi 1

Yurtiçi ve Yurt dışı üniversitelerin Psikoloji Lisans mezunu olup, Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisi olmak, Havacılık Psikolojisi veya Havacılıkta İnsan Faktörleri ve Limitleri konusunda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmış sertifika sahibi olmak.

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği Araştırma Görevlisi 1

Otel Yöneticiliği, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü Lisans mezunu olmak, Turizm İşletmeciliği veya İşletme; Finans veya İşletme Pazarlama alanında yüksek lisans ya da
doktora yapıyor olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR