ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Özyeğin Üniversitesi 5 Öğretim Üyesi Alacak

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK561621
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
5
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
03.12.2018
Başvuru Süresi
:
İlanın Resmi Gazete'de yayımı tarihinden itibaren 15 gün.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemize, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği" hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete'de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

Fakülte Bölüm Prof Doçent Doktor Öğretim Üyesi Açıklama
Hukuk Fakültesi 1 İyi derecede İngilizce bilen, doktorasını Deniz Ticareti Hukuku alanında yapmış olmak.
İşletme Fakültesi Ekonomi 1 Doktorasını ekonomi alanında ve yurtdışında yapmış olmak. Makroekonomi, Uluslararası Ticaret ve Finans, Genel Denge Modelleri ve Kompütasyonları, Arama-Eşleşme Modelleri, Risk Paylaşımı ve Sosyal Sigorta Sistemleri, Piyasalarda Fiyat Oluşumu ve Göçmenlik Politikaları konularında uzmanlaşmış olmak. Disiplinler arası yetkinliğini uluslararası dergilerde yayınlanmış çalışmaları ve almış olduğu uluslararası atıflarla gösterebilmek.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği 1 Bilgisayar Bilimleri alanında doktora diplomasına sahip olmak. Sinir-bilimlerinde, özellikle ayna nöronlar konusunda ve robotik alanında, özellikle insan-robot beceri konularında disiplinler arası araştırmalar yapıyor olmak ve bu konulardaki uzmanlığını ve yetkinliğini uluslararası bilimsel dergi ve bilimsel kongre yayınları ile yürütmüş olduğu projelerle kanıtlayabilmek. SCI/SCI-E indeksli bilimsel dergi yayınlarının olması.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Sayısal yonga/FPGA tasarımı/otomasyonu ve bilgisayar mimarisinin yanı sıra video işleme, haberleşme ve otomotiv uygulamalarının gerçek-zamanlı gömülü sistem gerçeklemeleri üzerine çalışıyor olmak; yetkinliğini uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış çalışmaları ve yürüttüğü projeler ile kanıtlamak.
Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji 1 Bilişsel Psikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak (yurt dışından alınan doktora derecelerinin denkliğinin alınmış olması gerekmektedir); tercihen bilişsel ve dil süreçleri üzerinde uzmanlaşmış olmak; yayın ve proje alanında yetkinliğini kanıtlamış olmak; Bilişsel Psikoloji, Bilişsel Gelişim derslerinin yanı sıra İstatistik ve Araştırma Yöntemleri derslerini verebilecek olmak; İngilizce ders verebilecek olmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR