ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Ordu Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK626047
Şehir : Ordu
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İlgili Yönetmelik
:
2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
02.05.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, yabancı dil sınav sonuç belgesi, yayın listesini,
bilimsel çalışma ve yayınlarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 4 takım dosya ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 2 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, askerlik durum belgesi ile bilimsel
çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Genel Şartlar;

*Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri “Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi”ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve
yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

*Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi uyarınca Doçentlik unvanını sözlü sınav sonucunda almayanlar için sözlü sınav yapılacaktır.

*Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

*Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

*Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların uzmanlık belgelerini sunmak kaydıyla mecburi hizmet yükümlülüklerinin en geç üç ay içinde bitireceklerini belgelendirmeleri zorunludur.

MÜRACAAT TARİHİ; İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

Birimi Bölüm/Anabilim Dalı Unvanı Adet K/D Açıklama
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı / Yeni Türk Dili Profesör 1 1 Türk Dili alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Yabancı Diller / İngiliz Dili ve Edebiyatı Doçent 1 1 Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce) alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Tarih / Yakınçağ Tarihi Doçent 1 1 Yakınçağ Tarihi alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya / Anorganik Kimya Doçent 1 1 Kimya alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik / Hidrobiyoloji Profesör 1 1 Biyoloji alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik / Zooloji Doçent 1 1 Biyoloji alanında Doçentliğini almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik / Genel Biyoloji Doçent 1 1 Biyoloji alanında Doçentliğini almış olmak.
Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri /Çayır, Mera ve YemBitkileri Profesör 1 1 Tarla Bitkileri Yetiştirme ve Islahı alanında Doçentliğini almış olmak.
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri / Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Doçent 1 1 Sosyal Politika alanında Doçentliğini almış olmak.
Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği / Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Doçent 1 1 Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği alanında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Doçent 1 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik / Diyetetik Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Anesteziyoloji ve Reanimasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Beyin ve Sinir Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Göğüs Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Kalp ve Damar Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Tıbbi Patoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 2 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Dermatoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Göğüs Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri / Anatomi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlgili alanda doktora yapmış veya uzmanlığını almış olmak.
Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro / Oyunculuk Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Tiyatro Kuramları, Eleştiri ve Dramaturgi alanında doktora yapmış olmak.
Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik / Müzikoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 4 Doktorasını ses eğitimi alanında yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri / Kelam ve İtikadi İslam Mezhepleri Profesör 1 1 Kelam alanında Doçentliğini almış olmak.
İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri / Din Bilimleri Doçent 1 1 Felsefe ve Din Bilimleri alanında Doçentliğini almış olmak.
Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri / Turizm ve Otel İşletmeciliği Doçent 1 1 Turizm alanında çalışmalar yapmış olmak. 5 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.
Ünye Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri / Bilgisayar Programcılığı Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Web destekli ölçme ve değerlendirme üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Akkuş Meslek Yüksekokulu Ormancılık / Avcılık ve Yaban Hayatı Dr. Öğr. Üyesi 1 4 Biyoloji alanında doktora yapmış olmak. 5 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR