MEHMET AKİF ERSOY ÜNİV. REKT. PERSONEL D. BAŞK.

Öğretim üyesi alınacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00756254
Şehir : Burdur / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 21.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
Yardımcı Doçent, Profesör
İlgili Yönetmelik
:
2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesine göre aşağıda belirtilen bölüm ve anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör kadroları için, başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş ve yayın listesi Doçentlik Belgesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) adet dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına;
Yardımcı Doçent kadrosuna başvuranların başvurdukları anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine, Özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, 3 adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan, 4 (dört) nüsha dosyayı veya CD formatında oluşturulan yayın dosyalarını ekleyerek ilgili birime;
İlanın yayınlandığı tarihi takip eden 15 gün içerisinde başvuracaklardır.
GENEL AÇIKLAMALAR
-Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar YDS-60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen sınavlardan bu puanın muadili bir puan aldığını gösterir belge,
- Meslek Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrosuna atamalar YDS -60 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen muadili sınavların puanından muaftır.
- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumundan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
- Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
-Adaylar sadece durumuna uygun bir (1) birime müracaatta bulunabileceklerdir.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru Koşulları ve Uygulama İlkeleri Hakkında Yönergesi, Yayın dosyası tanzim listesi ve özgeçmiş formatı, Üniversitemizin http://pdb.mehmetakif.edu.tr/ internet adresinden temin edilebilir.
BİRİMİ/BÖLÜMÜ PROGRAMI/ANABİLİM DALI UNVANI TAHSİS EDİLEN KADRO
DERECESİ ADEDİ NİTELİKLERİ
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Batı Dilleri ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı Yardımcı Doçent 1 1 Çağdaş İngiliz Tiyatrosu ve Postmodern Tarih Kuramı üzerine çalışmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Maliye Mali Hukuk Yardımcı Doçent 3 1 Gelir Vergisi ve Vergi adaleti konusunda çalışmış olmak.
Maliye Mali İktisat Yardımcı Doçent 1 1 Vergi yükü ve vergi bilinci üzerine çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık Bina Bilgisi Profesör 1 1 Kentsel gelişme potansiyelleri üzerine ekolojik planlama ve tasarımlar konularında çalışmış olmak.
Elektrik Elektronik Mühendisliği Elektrik Makinaları Yardımcı Doçent 1 1 Elektrik makinaları alanında doktora yapmış ve asenkron motor tasarımı konularında çalışmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Profesör 1 1 Tükürük akış hızına etkin faktörler ve protez tutuculuğuna etkileri üzerine çalışmış olmak.
Klinik Bilimler Periodontoloji Profesör 1 1 Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanı ve tüberküloz alanında çalışmalar yapmış olmak.
Klinik Bilimler Periodontoloji Yardımcı Doçent 1 1 Deneysel periodontitis modelinde fitoterapi üzerine çalışmış olmak.
TÜRK MÜZİĞİ DEVLET KONSERVATUARI
Müzik Teknolojileri Müzik Teknolojileri Yardımcı Doçent 1 1 Müzik Eğitimi veya Müzik Bilimleri alanında doktora yapmış, Müziksel işitme-okuma-yazma alanında çalışmalar yapmış olmak.
GÖLHİSAR UYGULMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 1 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış ve Çokluortam Akışlandırma konusunda çalışmış olmak.
Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 1 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış, Evrimsel Hesaplama ve Veri Madenciliği konularında çalışmalar yapmış olmak.
Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Bilgisayar Teknoloji ve Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 1 1 Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi veya Elektronik-Bilgisayar Eğitimi alanlarından birinde doktora yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR