ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Mardin Artuklu Üniversitesi 23 Öğretim Üyesi Alacak

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK546862
Şehir : Mardin
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
23
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
05.11.2018
Başvuru Süresi
:
ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.


1- Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, tasdikli doçentlik belgesini, (1) bir adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Ayrıca Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
(Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

2- Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, (1) bir adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
(Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

3 - Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölümünü belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomasının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 1 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

4- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulu tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.


Başvuru Yeri :
Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent başvuruları Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı), Doktor Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili Fakülte veya Yüksekokullara şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)

Birimi Bölümü Program/ABD Unvanı Der. Adet Açıklama
Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Profesör 1 1 İlgili Alanda doçentliğini almış olup, Eğitimde liderlik ve denetim alanında çalışmış olmak.
Türkiyede Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürlüğü Kürt Dili ve Kültürü Profesör 1 1 Klasik Kürt edebiyatı metinleri ve sanatı alanında çalışmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doçent 1 1 İlgili alanda doçentlik belgesine sahip olup, beden ve spor öğretmenliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doçent 2 1 İlgili alanda doçentlik belgesine sahip olmak
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Spor Yöneticiliği Doçent 2 1 Spor yönetimi ve spor pazarlaması alanında çalışmalar yapmış olmak
Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Doçent 1 1 Organik kaplı malzemelerin atmosferik korozyonu ve korozyonun önlenmesi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı İktisat İktisat Teorisi Doçent 2 1 İntegral denklemleri üzerine çalışmış olmak.
Kızıltepe Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Tohumculuk Teknolojisi Doçent 1 1 Buğday genetik kaynakları ve serin iklim tahılları ıslahı konularında çalışmış olmak.
Türkiyede Yaşayan Diller Enstitüsü Müdürlüğü Arap Dili ve Kültürü Doktor Öğretim Üyesi 1 1 İlgili alanda çalışmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Beden eğitimi ve spor alanında doktora yapmış olup, spor fizyolojisi ile ilgili çalışma yapmış olmak
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doktor Öğretim Üyesi 5 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Spor Yöneticiliği Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Beden eğitimi ve spor alanında doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Doktor Öğretim Üyesi 2 1 Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doktora yapmış olup, Paternalist liderlik ile ilgili çalışmalar yapmış olmak
Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Sosyoloji Uygulamalı Sosyoloji Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Sosyoloji alanında doktora yapmış olup, babalık otoritesinin üretimi konusunda çalışma yapmış olmak
Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Arkeoloji Klasik Arkeoloji Doktor Öğretim Üyesi 3 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak
Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Arkeoloji Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Doktor Öğretim Üyesi 5 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak
Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Fars Dili ve Edebiyatı Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Fars Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olup, 13. ve 14. Yüzyılda Farsça yazılmış bir divan üzerine çalışmış olmak
Turizm Fakültesi Dekanlığı Konaklama İşletmeciliği Konaklama İşletmeciliği Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Turizm İşletmeciliği Anabilim dalında doktora yapmış olup, hizmet odaklı örgütsel vatandaşlık davranışı konusunda çalışma yapmış olmak.
Turizm Fakültesi Dekanlığı Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında doktora yapmış olmak
Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Sinema ve Televizyon Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Güzel sanatlar eğitimi ana bilim dalında doktora yapmış olup, canlandırma sineması hakkında çalışmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi El Sanatları Takı ve Tasarım Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Seramik ana sanat dalında doktora yapmış olup, takının tarihi ve tasarımı alanında çalışmış olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Mimarlık Şehircilik Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Mimarlık anabilim dalında doktorasını yapmış olup, network toplumu ve kent ilişkileri alanında çalışmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü Hemşirelik Hemşirelik Doktor öğretim Üyesi 3 1 Hemşirelik alanında doktora yapmış olup, Reiki ve sırt masajı alanında çalışma yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR