KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi alım ilanı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK673297
Şehir : Trabzon
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
5
İlgili Yönetmelik
:
2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
31.07.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir.
Başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, ÖSYM Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.
Üniversitemiz “KTÜ Öğretim Üyeliğine ve Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”nin 5. Maddesi (g) bendi uyarınca Tıp Fakültesi klinik birimleri ile Diş Hekimliği Fakültesinin klinik birimlerinde doktor öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalarda ihtiyaç duyulduğu belirlenen Anabilim Dallarına (ilk atamada) “KTÜ Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”nin doktor öğretim üyesi ile ilgili şartları aranmayacaktır.
Başvuru dilekçeleri "www.ktu.edu.tr/personel-formlar" adresinden temin edilebilir.
GENEL AÇIKLAMALAR
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların YDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir.
Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvurular Resmi Gazete’de ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır.
"Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"ye Üniversitemiz www.ktu.edu.tr/personel web sayfasındaki mevzuat kısmından ulaşabilirsiniz.
İlgililere duyurulur.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI DER. ADEDİ AÇIKLAMA
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ortodonti Dr.Öğr.Üyesi 1 2

Ortodonti alanında doktorasını yapmış olmak ve uzmanlık eğitimi dersi verme yetkisine sahip olmak veya Ortodonti alanında
uzmanlık yapmış olmak.

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Dr.Öğr.Üyesi 1 1

Endodonti alanında doktorasını yapmış olmak ve uzmanlık eğitimi dersi verme yetkisine sahip olmak veya Endodonti alanında uzmanlık yapmış olmak.

Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr.Öğr.Üyesi 1 1

Yandal Uzmanı olmamak, pediatrik ileri yaşam desteği eğitimi almış olmak.

Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
İç Hastalıkları Dr.Öğr.Üyesi 1 1

İç Hastalıkları Bilim Dalında çalışmak üzere

TOPLAM 5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR