İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İzmir Demokrasi Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi alıyor

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK601904
Şehir : İzmir
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
20
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
07.03.2019
Başvuru Süresi
:
İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İZMİR DEMOKRASİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun'un ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Fakülte Bölüm Anabilim Dalı/Program Unvan Kadro Adet Nitelik
Derece
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Profesör 1 1 Doktorasını ve doçentliğini protetik diş tedavisi alanında yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Profesör 1 1 Doktora ve doçentliğini Eğitim Programları ve Öğretim dalından almış olmak.
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Çocukluk döneminde ikinci dil edinimi konusunda çalışmaları olmak
Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Grafik Tasarımı Anasanat Dalı Doçent 3 1 Doçentliğini Plastik Sanatlar alanında almış olmak, Grafik Anasanat Dalında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü Mali İktisat Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Kurumsal İktisat alanında çalışmaları olmak
Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Avrupa Birliği alanında çalışmaları olmak
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Bilişim Sistemleri alanında doktora yapmış olmak.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Yapı Anabilim Dalı Profesör 1 1 Yapım Yönetiminde İnşaat Sözleşmeleri ve Sürdürülebilir İnşaat Proje Yönetimi konularında çalışmaları olmak.
Restorasyon Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Erken cumhuriyet dönemi mimarlığı ve modern mimari mirasın korunması konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Doçent 3 1 Lisans, doktora ve doçentliğini elektrik-elektronik mühendisliği alanında almış olmak, kontrol alanında çalışmaları olmak.
Endüstri Mühendisliği Bölümü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Doktorasını endüstri mühendisliği alanından almış olmak, montaj hattı veya karar mühendisliği alanlarında çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü İmmünoloji Anabilim Dalı Doçent 3 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak, doktora ve doçentliğini immünoloji alanında yapmış olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Kornea, retina ve okulo plastik alanında akademik çalışmaları olmak.
Meslek Yüksekokulu Çevre Koruma Teknolojileri Bölümü Çevre Koruma ve Kontrol Programı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Doktorasını uygulamalı kimya alanında yapmış olmak.
Park ve Bahçe Bitkileri Bölümü Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Bitkisel gürültü analizleri ve açık maden ocaklarının onarımı alanında çalışmaları olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Çiçek soğanlarındaki hastalıklar konusunda çalışmaları olmak, Bitki Koruma Bölümü mezunu olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Yüksek Lisans ve doktorasını soğanlı süs bitkilerinin biyoteknolojisi konusunda tamamlamış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakımı Programı Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Lisansını Hemşirelik Bölümünden, doktorasını psikiyatri hemşireliğinden almış olmak, psikoonkoloji alanında çalışmaları olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Beyin doku mühendisliği ve ALS hastalığı konusunda çalışmaları olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 5 1 Lisansını Hemşirelik Bölümünden, doktorasını cerrahi hemşireliğinden almış olmak.

DİĞER ŞARTLAR:

1-657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir.

2-Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

3-Başvuran adayların; dilekçe, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ve doçentlik belgesi (Profesör ve Doçent kadrosu için), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf, yayın listesi (Profesör kadrosu için başlıca araştırma eseri açıkça belirtilerek) ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD,

4-Halen çalışanlar ve daha önce kamu hizmeti bulunanlar için hizmet belgesi ile birlikte, Profesör ve Doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıklarına ilan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR