İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Rumeli Üniversitesi'ne 17 Öğretim Üyesi alınacak

İSTANBUL RUMELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK546043
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
17
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
02.11.2018
Başvuru Süresi
:
Başvurular ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörlüğünden

ÜNİVERSİTEMİZE ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin eğittin dili Türkçe olan ve bilgileri tabloda belirtilen ön lisans ve lisans programlan için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca tam zamanlı öğretim üyesi istihdamı yapılacaktır.

Öğretim üyesi kadrolarına başvuracakların bir dilekçe ekinde nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğraf. YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösterir belgeler (yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi), öğretim üyeliğine başvuranların bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan (Profesörlük için 6 takım, Doçentlik ve Doktor Öğretim Üyeliği için 4 takım) dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuruların İstanbul Rumeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta ile yapılması gerekmektedir. Eksik evraklı başvurular kabul edilmeyecektir.

Birim Bölüm/Pıogram Sayı Unvan Açıklamalar
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık 1 Doktor Öğretim Üyesi. Doçent Profesör İlgili alanda Doktora derecesine sahip olmak
1 Doktor Öğretim Üyesi, Doçent, Profesör Doktorasını Mimarlığı Anabilim dalında yapmış olmak.
Mimarlık 1 Doktor Öğretim Üyesi, Doçent, Profesör İlgili alanda doktora derecesine sahip olmak
Bilgisayar Mühendisliği 1 Doktor Öğretim Üyesi. Doçent. Profesör İlgili alanda doktora derecesine sahip olmak ve Yazılım Mühendisliği alanında çalışmalar yapmış yapmış olmak
Sağlık
Hizmetleri
Meslek
Yüksekokulu
Ameliyathane Hizmetleri Programı 1 Doktor Öğretim Üyesi Tıp Fakültesi mezunu olmak. Uzmanlığım ‘Plastik Rekonsrüktif ve Estetik cerrahi alanında almış olmak.
İlk ve Acil Yardım Programı 1 Doktor Öğretim Üyesi Tıp Fakültesi mezunu olmak. Uzmanlığını Acil Tıp alanında almış olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 1 Doktor Öğrettin Üyesi, Doçent, Profesör İlgili alanda doktora derecesine sahip olmak.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları 1 Doktor Öğretim Üyesi. Doçent, Profesör İlgili alanda doktora derecesine sahip olmak.
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 1 Doktor Öğretim Üyesi, Doçent, Profesör Doktorasını işletme Anabilim dalında yapmış olmak.

ÜNİVERSİTEMİZE ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin eğitim dili Türkçe olan ve bilgileri tabloda belirtilen ön lisans ve lisans programları için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartlan taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca tam zamanlı öğretim üyesi istihdamı yapılacaktır.

Öğretim üyesi kadrolarına başvuracakların bir dilekçe ekinde nüfus cüzdan fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösterir belgeler (yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi), öğretim üyeliğine başvuranların bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan (Profesörlük için 6 takım, Doçentlik ve Doktor Öğretim Üyeliği için 4 takım) dosyalarını teslim etmeleri gerekmektedir,

Başvuruların İstanbul Rumeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı'na şahsen veya posta ile yapılması gerekmektedir. Eksik evraklı başvurular kabul edilmeyecektir.

Birim Bölüm/Program Sayı Unvan Açıklamalar
Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler Programı 1 Doktor Öğretini Üyesi Yüksek Lisans ve Doktorasını Yeni Türk Edebiyatı alanında tamamlamış olmak.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Mimarlık Bölümü 1 Doktor Öğretim Üyesi, Doçent, Profesör Mimarlık Anabilim dalında Doktora yapmış olmak.
İç Mimarlık Bölümü 1 Doktor Öğretim Üyesi, Doçent, Profesör Mimarlık Lisans mezunu olmak. Mimarlık Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak. İlgili alanda Doktora derecesine sahip olmak.

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 1 Profesör Gıda Mikrobiyoloji alanında Doktora yapmış olmak.
Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 1 Doçent İletişim Bilimleri alanında Doktorasını yapmış olmak.

İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler Bölüntü

1 Profesör Profesörlük unvanını İşletme Anabiliım dalında yapmış olmak.
2 Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Bankacılık ve/veya Banka ve Para alanlarında tamamlamış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR