İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Elemanı alacak

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK564274
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
25
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
07.12.2018
Son başvuru Tarihi
:
21.12.2018

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden :

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır. Müracaat süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular kadro alımı yapacak olan ilgili Fakültelerin Dekanlığına ve Meslek Yüksekokullarının Müdürlüğüne istenen belgeler ile birlikte şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. (Not: Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgesi olan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.)

İlan Tarihi : 07.12.2018

Son Başvuru Tarihi : 21.12.2018

Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 26.12.2018

Giriş Sınavı Tarihi : 28.12.2018

Sonuç Açıklama Tarihi : 03.01.2019

Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : https://www.iku.edu.tr

Başvuru Şekli : Şahsen, Posta Yolu İle Telefon Numarası : 0212 498 41 41 (Santral) (İlanla İlgili Kadroya Başvuru Yapılacak Fakülte / MYO Sekreterliği İle Görüşülmesi Gerekmektedir.)

Başvuru Adresleri ve İletişim Bilgileri:

1. Fen-Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Mimarlık Fakültesinin İlan Edilen İlgili Kadrolarına Başvurular İçin Ataköy Yerleşkesi Adresi: E5 Karayolu üzeri Bakırköy 34158 İstanbul

2. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesinin İlan Edilen İlgili Kadrolarına Başvurular İçin Basınekspres Yerleşkesi Adresi: Halkalı Merkez Mahallesi, Basın Ekspres Cad. No:11, 34303 Küçükçekmece/İstanbul

İlana Çıkılan Birim, Kadro Unvanı ve Özel Şartlara Ait Bilgiler:

İlanın Çıkılacağı Fakülte / Meslek Yüksek Okulu(Başvuru Yeridir) Bölümü / Programı Kadro Unvanı Kadro Sayısı ALES Puan Şartı YDS / Eşdeğeri Puan Şartı Özel Şartlar
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 İşletme Bölümü Lisans Mezunu Olmak Ve İşletme Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Veya Mezun Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü (İngilizce) Arş. Gör. 1 70 50 İşletme Bölümü Lisans Mezunu Olmak Ve İşletme Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Veya Mezun Olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü (İngilizce) Arş. Gör. 1 70 50 Uluslararası Ticaret Bölümü Lisans Mezunu Olmak Ve Uluslararası Ticaret Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Veya Mezun Olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 3 70 50 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ya Da Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. Aynı Alanlardan Birinde Tezli Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 2 70 50 Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi Veya Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Lisans Bölümlerinden Birinden Mezun Olmak. Aynı Alanlardan Birinde Tezli Yüksek Lisans Veya Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 2 70 50 İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği veya İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans Bölümlerinden Birinden Mezun Olmak. Aynı Alanlardan Birinde Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik- Bilgisayar Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 Matematik-Bilgisayar Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Matematik-Bilgisayar Alanında Tezli Yüksek Lisans Mezunu Olmak. Matematik Alanında Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 2 70 50 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden Lisans Mezunu Olmak. Türk Dili ve Edebiyatı Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 Moleküler Biyoloji Ve Genetik Bölümünden Lisans Mezunu Olmak. Aynı Alanda Tezli Yüksek Lisans Yapıyor Ya Da Mezun Olmak Veya Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 2 70 50 Psikoloji Bölümünden Lisans Mezunu Olmak. PsikolojiAlanındaTezliYüksekLisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. İç Mimarlık veya Mimarlık Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (İngilizce) Öğr. Gör. 1 70 80 İç Mimarlık veya İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. İç Mimarlık veya Mimarlık Alanlarından Birinden Tezli Yüksek Lisans Mezunu Olmak veya Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 İnşaat Mühendisliği Lisans Bölümü Mezunu Olmak. Yapı Mühendisliği Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü(Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 İnşaat Mühendisliği Lisans Bölümü Mezunu Olmak. Geoteknik Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü (Türkçe) Arş. Gör. 1 70 50 İnşaat Mühendisliği Lisans Bölümü Mezunu Olmak. Hidrolik veya Ulaştırma Alanlarından Birinde Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Arş. Gör. 2 70 50 Bilgisayar Mühendisliği Lisans Bölümü Mezunu Olmak. Bilgisayar Mühendisliği Alanında Tezli Yüksek Lisans Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Arş. Gör. 2 70 50 Endüstri Mühendisliği (İngilizce) Lisans Bölümü Mezunu Olmak. Endüstri Mühendisliği Alanında Tezli Yüksek Lisans veya Doktora Öğrenimine Devam Ediyor Olmak.

Genel Şartlar:

1. 657 Sayılı Kanunun 48 İnci Maddesinde Belirtilen Şartları Taşımak Gerekmektedir.

2. Araştırma Görevlisi Kadrosuna Başvurabilmek İçin İlana İlk Başvuru Tarihi İtibarıyla Otuz Beş (35) Yaşını Doldurmamış Olmak Gerekir.

3. ALES’ten En Az 70, Yükseköğretim Kurulu Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından En Az 50 Puan Veya Eşdeğerliği Kabul Edilen Bir Sınavdan Bu Puan Muadili Bir Puan Almış Olmak Gerekir. Merkezi Sınav Muafiyetinden Yararlanmayı Talep Edenlerin Ön Değerlendirme Ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında ALES Puanı 70 Olarak Kabul Edilir.

4. Ön Değerlendirme Ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında Lisans Mezuniyeti Notunun Hesaplanmasında Kullanılacak 4’lük Ve 5’lik Not Sistemlerinin 100’lük Not Sistemine Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla Belirlenir. Diğer Not Sistemlerinin 100’lük Not Sistemine Eşdeğerliğine Yükseköğretim Kurumlarının Senatoları Karar Verir.

5. Adaylarda, Yabancı Dille Eğitim Ve Öğretim Yapılan Programlardaki Öğretim Görevlisi Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Atama Yapılacak Programın Eğitim Dilinde; Bilim Alanı Yabancı Dille İlgili Kadrolara Yapılacak Öğretim Görevlisi Atamaları İle 4/11/1981 Tarihli Ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 İnci Maddesinin Birinci Fıkrasının (I) Bendi Uyarınca Zorunlu Yabancı Dil Dersini Vermek Üzere Öğretim Görevlisi Kadrolarına Yapılacak Atamalarda İlgili Dilde; Yükseköğretim Kurumlarının Uluslararası İlişkiler İle Yabancı Dille İlgili Uygulamalı Birimlerinde İstihdam Edilecek Öğretim Görevlisi Atamalarında, En Az Bir Dilde Yükseköğretim Kurulu Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından En Az 80 Puan Veya Eşdeğerliği Kabul Edilen Bir Sınavdan Bu Puan Muadili Bir Puana Sahip Olma Şartı Aranır.

6. Yabancı Ülkelerden Alınan Diplomaların Denkliğinin Onaylanmış Olması Gerekmektedir.

7. İlan Edilen Kadrolara Müracaat Edecek Erkek Adayların Askerlik Yönünden Mahkeme Veya Bakaya Durumunda Olmamaları Gerekmektedir.

8. Müracaat Edecek Adayların Sınavların Aynı Gün Yapılacak Olmasından Dolayı Tek Bir Kadro İlanına Müracaat Etmeleri Gerekmektedir. Birden Fazla Kadroya Başvuran Adayların Her İki Başvuruları Değerlendirmeye Alınmayacaktır. (Birden Fazla Kadro İlanı Olması Durumunda)

Muafiyet:

1. Doktora Veya Tıpta, Diş Hekimliğinde, Eczacılıkta Ve Veteriner Hekimlikte Uzmanlık Ya Da Sanatta Yeterlik Eğitimini Tamamlamış Olanlarda, Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu Tarafından Belirlenen Uzmanlık Alanlarına Atanacak Olanlarda, Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Kadrolarında Çalışmış Veya Çalışmakta Olanlarda Merkezi Sınav Şartı Aranmaz.

2. Meslek Yüksekokullarının, Bu Yönetmeliğin 6 Ncı Maddesinin Dördüncü Fıkrası Kapsamındaki Öğretim Görevlisi Kadroları Haricindeki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Başvurularda Yabancı Dil Şartı Aranmaz.

İstenen Belgeler:

1. Başvuru Dilekçesi. (Başvuru Dilekçesinde İlan Tarihi, Başvurulan Fakülte Ve Bölüm Adı, Başvurulan Kadro Unvanı, Başvuran Adayın İletişim Bilgileri (İkamet Adresi, Telefon, E-Mail Adresi Bilgisi İle Başvuruda Teslim Ettiği Evraklarının Listesinin Belirtilmesi Gerekmektedir. Ayrıca Yönetmelik Kapsamında Merkezi Sınav Muafiyetinden Yararlanmayı Dilekçelerinde Talep Edenlerin Ön Değerlendirme Ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında ALES Puanı 70 Olarak Kabul Edilir.)

2. Dilekçelerinde Merkezi Sınav Muafiyetinden Faydalanmayı Talep Edenlerin, Muafiyetlerini İlgili Yönetmelik Uyarınca Kanıtlar Belgesi (Doktora Diploma Fotokopisi, Sanatta Yeterlilik Diploma Fotokopisi veya Tam Zamanlı Öğretim Elemanı Kadrolarında Çalışmış veya Çalışmakta Olduklarını Gösterir Onaylı Çalışma Belgesi.)

3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Ön Ve Arka Yüzünden Okunaklı Halde Olacak.)

4. Fotoğraflı Özgeçmiş (YÖK Formatında) Veya Kişisel Özgeçmiş (CV)

5. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son Altı Ay İçinde Çekilmiş Olmalı)

6. Başvuru Yapılacak Kadro İçin Özel Şartlarda Belirtilen Mezuniyet ve Öğrenci Belgelerinin E-Devlet Üzerinden Temin Edilecek Fotokopileri, (E Devlet Üzerinden Temin Edilemeyen Mezuniyet Belgeleri Noter Tasdikli, Öğrenci Belgesi İse Öğrenim Görülen Üniversitesinden Resmi Onaylı Şekilde Olmak Zorundadır. E-Devlet Üzerinden Temin Edilip İbraz Edilen Belgeler Başvuru Esnasında Fakülte Yetkilileri Tarafından E-Devlet Üzerinden Doğrulanma İşlemi Yapılarak Kabul Edilecektir,)

7. Transkript Belgelerinin Fotokopileri,

8. Merkezi Sınav (ALES) Sonuç Belgesi

9. YÖK Tarafından Kabul Edilen Veya Eş Değerliği ÖSYM Tarafından Kabul Edilen Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi,

10. Öğretim Görevlisi Kadrosuna Başvurularda, Başvuru Yapılacak Kadro İçin Özel Şartlarda Belirtilen Ve Alanında Gereken Süre Kadar Deneyimini Ve Kıdem Süresini Gösterir Çalışılan Yerlerden Alınacak Onaylı Çalışma Belgesi,

11. Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlgili Terhis, Tecil Veya Muaf Olduğunu Belirten E-Devletten Alınacak Belge,

12. E-Devlet Üzerinden “Resmi Kuruma” Hitaben Alınacak Adli Sicil Ve Arşiv Kaydı Sorgulaması Sonuç Belgesi (Belgede “Adli Sicil Kaydı Yoktur” Ve “Adli Sicil Arşiv Kaydı Yoktur” İbaresini Gösterir Olması Gerekmektedir.) *E-Devlet Üzerinden Temin Edilip İbraz Edilen Belgeler Başvuru Esnasında Aşağıda Bilgileri Belirtilen Yetkililerde E-Devlet Üzerinden Doğrulanma İşlemi Yapılarak Kabul Edilecektir,

13. Yabancı Ülkelerden Alınan Diploma Belgelerin Suretleri İle Yeminli Mütercim Tercümesi Ve Yükseköğretim Kurulu Onaylı Denklik Belgeleri,

14. Varsa Yayınlanmış Veya Yayın Kararı Olan Bilimsel Çalışmalar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR