İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Kültür Üniversitesi 38 Öğretim Üyesi alacak

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK607850
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
38
İlgili Yönetmelik
:
2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
20.03.2019
Son başvuru Tarihi
:
03.04.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen bölümlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvurular, başvuru tarihleri içerisinde, Üniversitemiz Rektörlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile internet üzerinden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama Tarihi: 20.03.2019

Son Başvuru Tarihi: 03.04.2019

FAKÜLTE BÖLÜM /
PROGRAM
KADRO
UNVANI
KADRO
SAYISI
ÖZEL ŞARTLAR
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 Özel Eğitim Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak, Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra Çok Engellilerin Eğitimi, Görme Engelliler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Konuşma Engelliler Eğitimi, Otistik Engelliler Eğitimi, Özel Yetenekliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi Bilim Alanlarından Birinde Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim (Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Özel Eğitim” Alanında Almış Olmak, Çok Engellilerin Eğitimi, Görme Engelliler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Konuşma Engelliler Eğitimi, Otistik Engelliler Eğitimi, Özel Yetenekliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 3 Doktora Öğrenimini “Özel Eğitim” Alanında Tamamlamış Olması. Çok Engellilerin Eğitimi, Görme Engelliler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Konuşma Engelliler Eğitimi, Otistik Engelliler Eğitimi, Özel Yetenekliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 Doktora Öğrenimini “Özel Eğitim” Alanında Tamamlamış Olması. Çok Engellilerin Eğitimi, Görme Engelliler Eğitimi, İşitme Engelliler Eğitimi, Konuşma Engelliler Eğitimi, Otistik Engelliler Eğitimi, Özel Yetenekliler Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri (Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Alanında Almış Olması, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitimde Psikolojik Hizmetler” Alanlarından Birinde Tamamlamış Olması. Aynı Alanlardan Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini “Eğitim Programları ve Öğretim” Alanında Tamamlamış Olması. Aynı Alanda Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 Temel Eğitim (Okul Öncesi Eğitim) veya Çocuk Gelişimi Alanlarından Birinde Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak, Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra Çocuk Gelişimi ya da Okul Öncesi Eğitimi Bilim Alanlarından Birinde Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim (Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 2 Doçentliğini “Temel Eğitim (Okul Öncesi Eğitimi)” ya da “Çocuk Gelişimi” Alanlarından Birinde Almış Olmak, Okul Öncesi Eğitimi ya da Çocuk Gelişimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 2 Doktora Öğrenimini “Okul Öncesi Eğitimi” , “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” ya da “Çocuk Gelişimi” Alanlarından Birinde Tamamlamış Olması. Aynı Alanlardan Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 “İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi” Alanlarından Birinden Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak,Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi Bilim Alanlarından Birinde Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi (Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 1 Doçentliğini “İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi” Alanlarından Birinden Almış Olmak, İngiliz DiliEğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 2 Doktora Öğrenimini “İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi” Alanlarından Birinde Tamamlamış Olması. İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngiliz Dilbilimi Alanlarından Birinde Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik-Bilgisayar Bölümü (Türkçe)
Bölümü
Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Uygulamalı Matematik ” Alanında Almış Olmak, Uygulamalı Matematik Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik-Bilgisayar Bölümü (Türkçe)
Bölümü
Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği” Alanında Almış Olmak, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik-Bilgisayar (Türkçe)
Bölümü
Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini “Uygulamalı Matematik” Alanında Tamamlamış Olması. Uygulamalı Matematik Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik- Bilgisayar (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini “Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği” Alanında Tamamlamış Olması. Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 Eski Türk Edebiyatı Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak, Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra Eski Türk Edebiyatı Bilim Alanında Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe)
Bölümü
Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini “Türk Dili” Alanında Tamamlamış Olması. Türk Dili Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Bölümü Profesör Doktor 1 İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Karşılaştırmalı Edebiyat Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak, Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra İngiliz Edebiyatı ve/veya Karşılaştırmalı Edebiyat Bilim Alanında Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı (İngilizce) Bölümü Doçent Doktor 2 Doçentliğini “İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Karşılaştırmalı Edebiyat” Alanında Almış Olmak, Edebiyat ve/veya Kültürel İncelemeler Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji (Türkçe) Bölümü Profesör Doktor 1 Psikiyatri Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu İle İlgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak, Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra Psikiyatri Bilim Alanında Özgün Yayınlar Veya Çalışmalar Yapmış Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji (Türkçe)Bölümü Doçent Doktor 2 Doçentliğini “Klinik Psikoloji” Alanında Almış Olmak, Psikoloji Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji(Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Çocuk Psikiyatrisi” Alanında Almış Olmak, Çocuk Psikiyatrisi Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji(Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
1 Doktora Öğrenimini “Sinir Bilimleri” Tamamlamış Olması. Psikoloji Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji(Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim
Üyesi
1 Doktora Öğrenimini “Sosyal Psikoloji” Tamamlamış Olması. Psikoloji Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık (Türkçe) Bölümü Doçent Doktor 1 Doçentliğini “Mimarlık ” Alanında Almış Olmak, Mimarlık Eğitimi, Mimari Psikoloji, Konut Tasarımı Alanlarında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
Mimarlık Fakültesi Mimarlık (İngilizce) Bölümü Profesör Doktor 1 “Mimarlık” Alanında Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra En Az Beş Yıl Süreyle, Açık Bulunan Profesörlük Kadrosu ile ilgili Bilim Alanında Çalışmış Olmak,Doçentlik Unvanını Aldıktan Sonra Proje ve Yapım Yönetimi ile Yapı Bilgisi Bilim Alanlarında Özgün Yayınlar veya Çalışmalar Yapmış Olması.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini Pazarlama Alanında Tamamlamış Olması. Pazarlama Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini Muhasebe Alanında Tamamlamış Olması. Muhasebe Alanında Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret (Türkçe) Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora Öğrenimini Finans Alanında Tamamlamış Olması. Finans Alanında
Bilimsel Çalışmaları Ve Yayınları Olması.

GENEL ŞARTLAR

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartlara sahip olmak,
- Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
- Müracaat eden tüm adayların her ne sebeple olursa olsun disiplin cezası almamış olması,
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
- Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması,
- Eğitim dili İngilizce olan programlara yapılan başvurularda, başvuracak adayların Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte Belirtilen Koşulları Sağlaması,
- Adayların Üniversitemiz https://www.iku.edu.tr/tr/yonergeler sayfasında yayımlanan T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi doğrultusunda Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadroları için değerlendirme Rektörlük
tarafından yapılır. Adayın başvurusu ilgili Rektör Yardımcısının yürütücülüğünde Rektör Yardımcılarından oluşan bir komisyon tarafından bir ön incelemeye tabi tutulur. Ön incelemede “En az ölçütler” i karşılamadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Profesör Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:

- Adayların, Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben hazırlayacakları ıslak imzalı dilekçelerinde, yayımlanan ilan tarihini, başvurdukları kadro, Fakülte ve Bölüm bilgilerini, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, e-posta, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini, ayrıca haklarında bilimsel referans alınabilecek iki öğretim üyesinin Adı-Soyadı ve iletişim bilgilerini (çalıştıkları kurum, adresleri, GSM, E-Mail, İş Tel. vb.) ile teslim ettiği belgelerine ait bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
- YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin doküman, eğitimöğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmaları, Üniversiteye katkılarını kapsayan hazırlanacak altı (6) takım dosya,
- Dosyadaki etkinliklerini içeren bir harici bellek/flaş bellek,
- İngilizce Dilinden En Az 80 Puan Alındığını Gösterir YÖK Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi (Eğitim dili İngilizce olan Bölümler için),
- Doçentlik veya Profesörlük Unvanıyla İlgili Atandığı Tarihler İle Görevi Süresince Disiplin Cezası Almadığını Gösterir Çalışılan Yerlerden Alınacak Resmi Onaylı Çalışma Belgesi,
- 2 adet fotoğraf,
- Nüfus cüzdan fotokopisi,
- Askerlik durumunu gösterir e-devletten alınacak belge,
- Resmi Kuruma Hitaben Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Sicil Kaydı Bulunmadığını Gösterir E-Devletten Resmi Kuruma Hitaben Alınacak Belge,
- Noter Tasdikli Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgesi, Doçent Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:
- Müracaat eden tüm adayların, Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben hazırlayacakları ıslak imzalı dilekçelerinde, başvurdukları kadro, Fakülte ve Bölüm bilgilerini, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, e-posta, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini ve teslim ettiği belgelerine ait
bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
- YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya,
- Dosyadaki etkinliklerini içeren bir harici bellek/flaş bellek,
- İngilizce Dilinden En Az 80 Puan Alındığını Gösterir YÖK Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi (Eğitim dili İngilizce olan Bölümler için),
- 2 adet fotoğraf,
- Nüfus cüzdan fotokopisi,
- Askerlik durumunu gösterir e-devletten alınacak belge,
- Resmi Kuruma Hitaben Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Sicil Kaydı Bulunmadığını Gösterir E-Devletten Resmi Kuruma Hitaben Alınacak Belge,
- Noter Tasdikli Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgesi,

Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Başvuru İçin İstenen Belgeler:

- Müracaat eden tüm adayların, Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben hazırlayacakları ıslak imzalı dilekçelerinde, başvurdukları kadro, Fakülte ve Bölüm bilgilerini, yabancı dillerine ait bilgilerini, iletişim (GSM, e-posta, Ev/İş Tel. vb.) bilgilerini ve teslim ettiği belgelerine ait
bilgileri listeleyerek belirtmeleri gerekmektedir.
- YÖK Formatında hazırlanacak özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya,
- Dosyadaki etkinliklerini içeren bir harici bellek/flaş bellek,
- İngilizce Dilinden En Az 80 Puan Alındığını Gösterir YÖK Tarafından Kabul Edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavı veya Eşdeğeri Kabul Edilen Sınav Sonuç Belgesi (Eğitim dili İngilizce olan Bölümler için),
- 2 adet fotoğraf,
- Nüfus cüzdan fotokopisi,
- Askerlik durumunu gösterir e-devletten alınacak belge,
- Resmi Kuruma Hitaben Adli Sicil Kaydı ve Arşiv Sicil Kaydı Bulunmadığını Gösterir E-Devletten Resmi Kuruma Hitaben Alınacak Belge,
- Noter Tasdikli Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgesi,

Başvuru Adresi Ve İletişim Bilgileri:

Adres : İstanbul Kültür Üniversitesi, Ataköy Yerleşkesi, E-5 Karayolu üzeri 34158, Bakırköy/İstanbul
Telefon : 0 212 498 41 41
E-mail : ik@iku.edu.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR