İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İstanbul Aydın Üniversitesine 10 Öğretim Üyesi alınacak

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK657425
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
10
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
17.07.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın RG yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde İstanbul Aydın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu "Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşullan yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, Tıp, Güzel Sanatlar, Fen-Edebiyat, İletişim, Eğitim, Fakültelerine, Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu’na aşağıda belirtilen Anabilim Dalı’na öğretim üyesi alınacaktır.
İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Doç. Dr. ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde İstanbul Aydın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

Fakültesi/Meslek Yüksekokulu Bölüm/Program Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adet Aranan Nitelikler
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Doç. Dr. 1 Doçentliğini Kardiyoloji Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Doç. Dr. 2 Doçentliğini Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Drama ve Oyunculuk Drama ve Oyunculuk Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İletişim Bilimleri Anabilim Dalında almış olmak, Drama ve Oyunculuk alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat Tarih Yeniçağ Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Yeniçağ Tarihi Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
İletişim Reklamcılık Reklamcılık Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İletişim Bilimleri Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Özel Eğitim Özel Yetenekliler Eğitimi (Özel Eğitim Öğretmenliği) Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Engelli Çalışmaları Anabilim Dalında almış olmak, Özel Eğitim alanında çalışmalar yapmış olmak.
Anadolu BİL Pazarlama - Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İşletme Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Yabancı Diller Mütercim- Tercümanlık (İngilizce) Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR