İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Esenyurt Üniversitesi 21 Öğretim Üyesi alacak

İSTANBUL ESENYURT ÜNİVERSİTESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK605305
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
21
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
14.03.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımından itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğünden

ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Öğretim Üyesi (profesör, doçent, doktor öğretim üyesi) olarak personel alım ilanı;

Üniversitemizin aşağıda belirtilen yüksekokul ve bölümlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca devamlı statüye göre öğretim üyesi alınacaktır.

1 - Profesör kadrosuna müracaat edeceklerin; dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 6 takım dosya ile Rektörlüğe,

2 - Doçentlik kadrosuna müracaat edeceklerin; dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 4 takım dosya ile Rektörlüğe,

3 - Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna müracaat edeceklerin; özgeçmişleri, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili Fakülte Dekanlığı / Yüksekokul Müdürlüğü yapmaları gerekmektedir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Müracaatlar işbu ilanın yayımından itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Konu hakkında gerekli bilgilere www.esenyurt.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

Akademik Birim Bölüm Kadro Sayısı Kadro Unvanı İlan Şartları
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme (İngilizce) 1 Profesör İşletme, İktisat alanlarının birinden lisans mezunu olmak veya bu alanlardan birinden yüksek lisans yada doktorasını yapmış olmak*İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.(YÖK’ ün kabul ettiği sınavlardan 80 ve üzeri puanıalmak.)
Güvenlik Bilimleri 1 Profesör/Doçent/ Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yapmış olmak, asıl işi istihbarat olan devlet kurumlarında çalışmış olmak, Göç-Ortadoğu Terör-Güvenlik ve İstihbarat konularında akademik yayınları ve bildirileriolmak.
Güvenlik Bilimleri 1 Profesör/Doçent/ Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Uluslararası İlişkiler alanında yapmış olmak, asıl işi istihbarat olan devlet kurumlarında çalışmış olmak, terör-terörle mücadele-güvenlik ve istihbarat ve İKK konularında akademik yayınları ve bildirileri olmak.
Güvenlik Bilimleri 1 Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yapmış olmak. Alanında akademik yayınları olmak.* İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.(YÖK’ ün kabul ettiği sınavlardan 80 ve üzeri puanı almak.)
UluslararasıTicaret ve Pazarlama (İngilizce) 3 Profesör/Doçent/ Doktor Öğretim Üyesi Doçentliğini Uluslararası Ticaret, İktisat veya İşletme alanında almış olmak. Doktorasını Uluslararası Ticaret, İktisat veya İşletme alanında almış olmak. * İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.(YÖK’ ün kabul ettiği sınavlardan 80 ve üzeri puanı almak.)
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) 1 Profesör/Doçent Doçentliğini Siyaset Bilimi alanında yapmış olmak. * İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.(YÖK’ ün kabul ettiği sınavlardan 80 ve üzeri puanı almak.)
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi 1 Doçent Doçentliğini Besin Hijyeni ve Teknolojisi alanında almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Gastronomi ve/veya ilgili alanlarda ders verme tecrübesine sahip olmak.
Gastronomi 2 Doktor Öğretim Üyesi Gastronomi veya Besin Hijyeni ve Teknolojisi alanlarından birinden doktora yapmış olmak.
Meslek Yüksekokulu Uçak Teknolojisi 1 Profesör Yüksek Lisans ve doktora derecelerini Makine Mühendisliği alanında, Doçentliğini ilgili alanda almış olmak.
Mimari Restorasyon 1 Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını mimarlık veya iç mimarlık alanında almış olmak.
İş Sağlığı ve Güvenliği 1 Doktor Öğretim Üyesi Mühendislik Fakültelerinden lisans derecesine sahip olmak. Alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. İş Sağlığı uzmanlığı yetkisine sahip olmak. Yükseköğretim Kurumlarında İş Sağılığı ve Güvenliği alanında ders vermiş olmak.
İnşaat Teknolojisi 1 Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında almış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi 1 Profesör Doçentliğini Sağlık Bilimleri Temel Alanında almış olmak. Ortopedi ve Travmatoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Yeni Medya ve İletişim 1 Profesör Doçentliğini Yeni Medya veya İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak.
Yeni Medya ve İletişim 1 Doçent Doktorasını Yeni Medya veya İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak.
Yeni Medya ve İletişim 3 Doktor Öğretim Üyesi Doktorasını Yeni Medya veya İletişim Bilimleri alanında yapmış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR