HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Hacettepe Üniversitesi 13 Öğretim Üyesi Alıyor

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK546864
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
13
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
05.11.2018 10:00
Başvuru Süresi
:
ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan aşağıda anabilim/anasanat dalları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların, başvurularını ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvurular kadronun ilan edildiği birime, Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular ise Rektörlüğümüze (Yazı İşleri Müdürlüğüne) yapılacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına DEVAMLI STATÜ'ye göre atama yapılacaktır.

Adayların, Hacettepe Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilmiş ve Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış başvuru koşullarını (https://hacettepe.edu.tr/akademik/atama-kriterleri_2015oncesi) ve atama kriterlerini (http://www.hacettepe.edu.tr/akademik/atama-kriterleri) sağlamaları gerekmektedir. Ancak Hacettepe Üniversitesi Atama Kriterlerini karşılamış olmak, kadro ilanına başvurmak için asgari koşuludur, kadroya atanma hakkı sağlamaz.

Üniversitemizde eğitimlerini %30 veya %100 yabancı dilde yapan birimlere başvuran adayların tamamı açıklamalarda yer alan (1) no'lu maddedeki ifadeye tabi olacaklardır.

Koşullara uymayan adayların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Adayların, kadroya atanmayı engelleyici herhangi bir ceza almamış olmaları gerekir.

İlan edilen kadrolara başvuran adayların;

Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin Doktor Öğretim Üyesi için 8., Doçentler için 14. ve Profesörler için ise 17. maddelerinde istenilen kosullar ile birlikte, yayın dosyalarına nüfus cüzdanı fotokopisi, diplomalar, doktora ve doçentlik belgeleri, kriterleri sağladığına dair belge, yabancı dil belgesi, varsa Eğiticilerin Eğitimi Belgesi (Üniversitemiz Rektörlüğünce ilan edilen öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların; Üniversitemiz veya diğer Üniversiteler tarafından verilen "Eğiticilerin Eğitimi Katılım Belgesi'ne sahip olmaları gerekir. Üniversite dışı kurumlardan alınan Eğiticilerin Eğitimi Katılım Belgeleri, Rektörlüğümüze bağlı Yaşam Boyu Öğrenme Merkezi tarafından onaylanması halinde geçerli olarak kabul edilecektir. Eğiticilerin Eğitimi Katılım Belgesi olmayan adaylar ilan tarihini takiben başvuru sürecinde Üniversitemiz tarafından düzenlenecek olan Eğiticilerin Eğitimi Uzaktan Eğitim Programı kapsamında bu belgeyi alabilirler), özgeçmiş formu, akademik etkinlik puan formu ve kontrol çizelgesini eklemeleri gerekmektedir. Özgeçmiş formu, Akademik Etkinlik puan formu ve kontrol çizelgesi http://www.hacettepe.edu.tr/akademik/atama-kriterleri Web adresinden temin edilebilir.

Adayların, Profesör kadrosu başvurusu için 6, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadro başvuruları için 4 kopya olarak hazırlayacakları yayın dosyalarını bu amaca uygun bir kutu içerisinde dilekçe ekinde teslim etmeleri gerekmektedir.

Adaylar ayrıca, başvuru dosyası oluşturmak üzere, yukarıda belirtilen belgelerin ek birer kopyası ile birlikte 2 adet vesikalık fotoğraf ve yayın dosyalarını USB belleğe yükleyerek teslim edeceklerdir.

Posta ile başvurular işleme alınmayacaktır.

İlan olunur.

FAKÜLTE / ENSTİTÜ
ANABİLİM/ANASANAT DALLARI KADRO UNVANI KADRO SAYISI
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Endodonti Profesör(2) 1
Periodontoloji Profesör(3) 1
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Grafik Doçent(4) 1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Bilgisayar Bilimleri Doçent(1)(5) 1
Bilgisayar Donanımı Doçent(1)(6) 1
TIP FAKÜLTESİ
Anatomi Profesör(Türkçe)(1)(7) 1
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Profesör(İngilizce)(1)(8) 1
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Profesör(İngilizce)(1)(9) 1
Nükleer Tıp Profesör(Türkçe)(10) 1
Tıbbi Biyoloji Profesör(İngilizce)(1)(11) 1
Tıp Eğitimi ve Bilişimi Profesör(Türkçe)(1)(12) 1
ÇOCUK SAĞLIĞI ENSTİTÜSÜ
Pediatrik ve Perinatal Patoloji Araştırmaları Dr. Öğr. Üyesi(1)(13) 1
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU
Ameliyathane Hizmetleri Doçent (14) 1

AÇIKLAMALAR

1- Üniversitemizde eğitimlerini %30 veya %100 yabancı dilde yapan birimlerdeki kadrolara başvuran adayların ilgili birimlere atanması için yabancı dilde ders verme sınavını başarmış olmaları şarttır. Bu sınavlar, ilanı takiben Rektörlüğümüz tarafından organize edilecektir. Üniversitemizde bulunan programların eğitim diline http://www.hacettepe.edu.tr/akademik/atama/prgegitimdililistesi.pdf bağlantısından ulaşılabilir.

2- Diş sert dokuları ve fiziksel özellikleri ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.

3- Periodontal doku kaynaklı (kök) hücreler ve periodontal doku mühendisliği alanında çalışmalar yapmış olmak.

4- Grafik tasarım alanında akademik ve sanatsal çalışmalar yapmış olmak.

5- Bilgisayarla görme ve derin öğrenme alanında çalışmalar yapmış olmak.

6- Bilgisayarla görme ve görüntü işleme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

7- Tıp Doktoru olmak, Doçent unvanını Anatomi alanında almış olmak.

8- Maksillofasiyal Cerrahi alanında çalışmalar yapmış olmak.

9- El Cerrahisi Yan Dal uzmanlık Belgesine sahip olmak.

10- Tıp Doktoru olmak, Doçent unvanını Nükleer Tıp alanından almış olmak. Preklinik radyonüklitler alanında çalışmalar yapmış olmak.

11- Doçent unvanını Tıbbi Biyoloji alanında almış olmak, nöromusküler hastalıklar ve genom analizleri alanında çalışmalar yapmış olmak.

12- Tıp Doktoru olmak, Doçent unvanını Tıp Eğitimi alanında almış olmak.

13- Tümor İmmunolojisi alanında Doktora derecesine sahip olmak, moleküler kanser hücre biyolojisi alanında çalışmalar yapmış ve yurt dışı akademik deneyime sahip olmak.

14- Doçent unvanını Cerrahi Tıp Bilimleri Alanında almış olmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR