FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ

Fenerbahçe Üniversitesi 48 Akademik Personel alıyor

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK595763
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
48
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği •Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
22.02.2019
Son başvuru Tarihi
:
08.03.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri alınacaktır.

Profesör kadrosuna başvuracakların, başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık - sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yabancı dil başarı belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracakların, başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık - sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yabancı dil başarı belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık - sanatta yeterlilik) belgeleri, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvurular, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

Öğretim Üyeleri İçin İlan Başlama ve Bitiş Tarihi: 22 Şubat 2019 – 08 Mart 2019

Adres: Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü, Zühtü Paşa Mah. Bağdat Cad. Fenerbahçe Şükrü Stadı, Kızıltoprak, Kadıköy/ İSTANBUL

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşullar ile ilanda belirtilen özel şartları sağlaması ve aşağıda belirtilen başvuru belgelerini eksiksiz olarak Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylardan İstenen Evraklar:

1) Başvuru Dilekçesi (Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben, başvurulan kadronun, birimi, bölümü, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon no, e-mail vs. açıkça belirtilecektir.)
2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3) YÖK Formatlı Özgeçmiş
4) Lisans/Lisansüstü Diploma Fotokopileri
5) Lisans/Lisansüstü Transkript Fotokopileri
6) ALES Sonuç Belgesi
7) Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi
8) İki Adet Vesikalık Fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
9) Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
10) Sabıka Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan belge)
11) Yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
12) Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
13) Tecrübe durumunu gösterir belge çalışma belgesi ve SGK hizmet dökümü (İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekliyse gönderilecektir).

İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi : 22.02.2019
İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi : 08.03.2019
Ön Değerlendirme Tarihi : 13.03.2019
Giriş Sınavı Tarihi : 18.03.2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 21.03.2019

Adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü açık adresine şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

Sonuçların açıklanacağı web adresi: www.fbu.edu.tr

Adres: Fenerbahçe Üniversitesi Rektörlüğü, Zühtü Paşa Mah. Bağdat Cad. Fenerbahçe Şükrü Stadı, Kızıltoprak, Kadıköy/ İSTANBUL

FAKÜLTE BÖLÜM KADRO UNVANI KADRO SAYISI ÖZEL ŞART AÇIKLAMA
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak. Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Yazılımı veya Bilgisayar Donanımı alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak. Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Yazılımı veya Bilgisayar Donanımı alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 3 Doktora unvanını alanından almış olmak. Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Yazılımı veya Bilgisayar Donanımı alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak. Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak. Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 2 Doktora unvanını alanından almış olmak. Endüstri Mühendisliği veya Yöneylem Araştırması alanlarından birinde uzmanlaşmış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Ve Sistem Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Endüstri Mühendisliği lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını İç Mimarlık alanından almış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını İç Mimarlık alanından almış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora unvanını İç Mimarlık alanından almış olmak.
Mühendislik Ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Ve Çevre Tasarımı Bölümü Araştırma Görevlisi 1 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını Beslenme ve Diyetetik alanından almış olmak.
SağlıkBilimleri Fakültesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Beslenme ve Diyetetik lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Romatoloji, Geriatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Anatomi, Fizyoloji veya Spor Hekimliği alanlarından birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Romatoloji, Geriatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Anatomi, Fizyoloji veya Spor Hekimliği alanlarından birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora unvanını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Tıp-Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Romatoloji, Geriatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Anatomi, Fizyoloji veya Spor Hekimliği alanlarından birinden almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını Hemşirelikte yönetim,İçhastalıkları hemşireliği, Çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, Doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği veya Cerrahi hastalıklar/ameliyathane hemşireliği alanlarından olmak üzere, farklıhemşirelik veya tıp alanlarından birinden almışolmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını Hemşirelikte yönetim,İçhastalıkları hemşireliği, Çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, Doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği veya Cerrahi hastalıklar/ameliyathane hemşireliği alanlarından olmak üzere, farklıhemşirelik veya tıp alanlarından birinden almışolmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora unvanını Hemşirelik Esasları alanından almış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak ve ilgili alanda öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak veya doktora öğrencisi olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora unvanını alanından almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Araştırma Görevlisi 1 Beden Eğitimi ve Spor alanında tezli yüksek lisans mezunu olmak ve SporTeknolojileri alanında çalışmalar yapmış/yapıyorolmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Beden Eğitimi ve Spor alanında tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak ve Yüzme alanında Milli Sporcu olmuş olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Doçent 2 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Beden Eğitimi ve Spor alanında tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi VeUluslararası İlişkilerBölümü Doktor Öğretim Üyesi 1 Doktora unvanını alanından almış olmak.
İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Finans Bölümü Doçent 1 Doktora ve Doçentlik unvanını Finans alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü Doçent 1 Doktora unvanını alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü Doçent 1 Doktora unvanını İletişim Çalışmaları alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Araştırma Görevlisi 1 Yeni Medya lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Profesör 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Doçent 1 Doktora veya Doçentlik unvanını alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Doktor Öğretim Üyesi 2 Doktora unvanını alanından almış olmak.
İletişim Fakültesi İletişim Tasarımı Ve Yönetimi Araştırma Görevlisi 1 İletişim Tasarımı ve Yönetimi lisans mezunu olmak ve ilgili alanda tezli yüksek lisans öğrencisi veya mezunu veya doktora öğrencisi olmak.
Rektörlük Rektörlük Öğretim Görevlisi 1 İngilizce Öğretmenliği ve İngilizce Mütercim Tercümanlık alanlarından lisans ve Tezli Yüksek Lisans Mezunu olmak.
Rektörlük Rektörlük Öğretim Görevlisi 1 İngilizce Öğretmenliği ve İngilizce Mütercim Tercümanlık alanlarından lisans ve Tezli Yüksek Lisans Mezunu olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR