ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Erciyes Üniversitesinden Öğretim Üyesi alım ilanı

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK602449
Şehir : Kayseri
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
6
İlgili Yönetmelik
:
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.03.2019
Başvuru Süresi
:
Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren başlar (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğünden

DUYURU

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme Ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren başlar (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer.

Not: 2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr. Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi Üniversitemiz (www.erciyes.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur. İlan olunur

İLAN NO BİRİMİ BÖL/ABD/ASD/PROG UNVANI DRC ADET AÇIKLAMA
1001 Edebiyat Fakültesi Güney-Batı Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Doçent 1 1 Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Alanında Doçentliğini Almış Olmak.
1002 Edebiyat Fakültesi Kore Dili ve Edebiyatı Doçent 1 1 Doçentliğini Filoloji Temel Alanı, Dünya Dilleri ve Edebiyatları Bilim Alanında Almış Olmak; Kore Dili ve Edebiyatı Alanında Çalışmış Olmak.
1003 Edebiyat Fakültesi Kuzey-Batı Türk Lehçeleri ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Kuzey Batı Türkçesi Alanında Doktora Yapmış Olmak ve Kırgız Türkçesi ve Güney Sibirya Türk Lehçeleri Alanında Çalışmış Olmak.
1004 Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Psikoloji Alanında Doktora Yapmış Olmak.
1005 Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Görsel İletişim, Animasyon veya Radyo Televizyon Sinema Alanlarının Birinde Doktora Yapmış Olmak. Reklamcılık Derslerini Lisans düzeyinde Vermiş Olmak.
1006 Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak. Halk Oyunları İle İlgili Lisans Düzeyinde Ders Vermiş Olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR