DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

(Kadro İptali) Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK590714
Şehir : İzmir
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
3
İlgili Yönetmelik
:
2547 sayılı Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
12.02.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa göre aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve kanunda belirtilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltme-Atama İlkeleri ve Uygulama Esaslarına göre yapılacaktır.

Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doçentlik belgelerinin onaylı örneklerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosyayı
ekleyerek; Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracakların başvurdukları anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, yayın listelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosyayı ekleyerek doçentlik belgelerinin onaylı örnekleri ile birlikte bu ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

Başvurularda hazırlanacak olan formlar Üniversitemiz web sayfasında bulunmaktadır.

Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

İlgililere duyurulur

BİRİM/ ANABİLİM DALI UNVAN ADET NİTELİKLER
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Sosyometri Profesör 1 Sosyoloji alanında doçentliğini almış olmak. Göç, toplumsal yapı ve değer, suç, KOBİ'ler, şiddet konularında çalışmaları olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Antrenörlük Eğitimi Profesör 1 Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak, sağlık ve spor alanlarında kas hasarları ile ilgili çalışmaları olmak
Rekreasyon Doçent 1 Spor Bilimleri alanında doçentliğini almış olmak. Beden eğitimi ve spor derslerinde dönüt kullanımı ve öğretmen yeterlikleri ile ilgili çalışmaları olmak.

Resmi Gazete tarihi 19.02.2019 olan İPTAL İLANINA ulaşmak için tıklayınız...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR