BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK676473
Şehir : Bursa
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.08.2019
Son başvuru Tarihi
:
26.08.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkarılan ilgili yönetmelik hükümleri ve “Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ” doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarih itibariyle başlar, 26 Ağustos 2019 tarihinde mesai saati bitiminde sona erer.
Ayrıntılı ilan metni ile formlar Üniversitemizin (www.btu.edu.tr) web sayfasının duyurular bölümünde mevcuttur. İlan olunur.

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLAN TABLOSU
Sıra No Bölüm Anabilim Dalı Unvanı Derece Adet Açıklama
1 Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Donanımı Doçent 3 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak. Bilgisayar donanımı, yazılımı, giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler, görüntü ve sinyal işleme gibi alanlarda çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
2 Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanından almış olmak. Bilgisayar yazılımı veya donanımı alanlarından birinde çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
3 Çevre Mühendisliği Çevre Bilimleri Doçent 3 1 Lisans, Yüksek lisans ve Doktora derecelerini Çevre Mühendisliğinden, Doçentlik unvanını Çevre Bilimleri ve Mühendisliği alanından almış olmak. Katı atıklar veya katı atık yönetimi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
4 Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Doçent 3 1 Lisans ve lisansüstü derecesini ve Doçentlik unvanını Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak.
5 Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans ve lisansüstü derecelerini Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak.
6 Fizik Fizik Doçent 3 1 Lisans ve Lisansüstü derecesini ve Doçentlik unvanını Fizik alanından almış olmak. Amorf maddeler ve fotovoltaik hücreler konularında çalışmaları olmak.
7 Fizik Fizik Doçent 3 1 Lisans derecesini Fizik alanından almış olmak. Lisansüstü derecelerini atom ve molekül fiziği alanından almış olmak. Fizik bilim dalında doçent unvanına sahip olmak. Yüklü radyasyon ile malzeme ve doku etkileşimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
8 İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemesi Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans derecesini İnşaat Mühendisliği alanından almış olmak. Yüksek lisans ve Doktorasını Yapı Malzemesi alanında yapmış olmak. Beton kimyasal katkıları konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
9 Kimya Biyokimya Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans ve doktora derecelerini Kimya alanından almış olmak. Biyosensörler ve yapay enzim konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
10 Kimya Anorganik Kimya Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans ve doktora derecelerini Kimya alanından almış olmak. Moleküler süper iletkenler alanında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
11 Makine Mühendisliği Otomotiv Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Çarpışma analizleri ve güvenilirlik temelli optimizasyon konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
12 Makine Mühendisliği Makine Teorisi ve Dinamiği Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisansüstü derecelerini Makine Mühendisliği alanından almış olmak. Eklentili yapıların titreşimi konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
13 Mekatronik Mühendisliği Kontrol Sistemleri Profesör 1 1 Doçentlik unvanını Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Makine, Mekatronik veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Kontrol Teorisi ve Robotik Uygulamaları konusunda çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ : MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
14 Şehir ve Bölge Planlama Şehircilik Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini İstatistik, Doktora derecesini Şehir ve Bölge Planlama alanından almış olmak. Veri madenciliği ve kent güvenliği konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verebilme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ : ORMAN FAKÜLTESİ
15 Orman Endüstri Mühendisliği Orman Endüstri Mühendisliği Doçent 2 1 Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Orman Endüstri Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentliğini Orman Ürünleri Kimyası bilim alanından almış olmak. Biyobazlı ahşap tutkalları ve tanenler konularında çalışmaları olmak.
16 Orman Endüstri Mühendisliği Orman Endüstri Mühendisliği Doçent 3 1 Lisans derecesini Orman Endüstrisi Mühendisliği alanından almış olmak. Doçentliğini Odun Mekaniği ve Teknolojisi bilim alanından almış olmak. Nanoselüloz kompozitler ve nanomekaniksel özellikler konularında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
BİRİMİ : İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
17 İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Profesör 1 1 Yüksek lisans ve doktorasını yönetim ve organizasyon alanında yapmış olmak. Doçentlik unvanını strateji ve yönetim alanında almış olmak. İşyeri maneviyatı, örgütsel demokrasi kültürlerarası yönetim ve kriz yönetimi konularında çalışmaları olmak.
18 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uluslararası Ticaret Doçent 3 1 Yüksek lisans derecesini Dış Ticaret Eğitimi alanında, doktora derecesini İşletme alanında almış olmak. Doçentlik unvanını Muhasebe alanından almış olmak. Faaliyet bölümleri standardı ve entelektüel sermaye alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
19 Sosyoloji Uygulamalı Sosyoloji Doçent 3 1 Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini Sosyoloji alanından almış olmak. Doçentlik unvanını Sosyoloji alanından almış olmak. Toplumsal cinsiyet, kadına yönelik şiddet ve edebiyat sosyolojisi alanlarında çalışmaları olmak.
BİRİMİ : İLETİŞİM FAKÜLTESİ
20 Medya ve İletişim Medya ve İletişim Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Lisans ve Lisansüstü derecelerini Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanından almış olmak. Siyasal iletişim, liderlik ve kamu diplomasisi konularında çalışmaları olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR