İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Bilgi Üniversitesi 8 Öğretim Üyesi alacak

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK656946
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
8
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
16.07.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen kadrolara Öğretim Üyesi alınacaktır.

Sıra No Fakülte Bölüm/Program/ Anabilim Dalı Ünvan Kadro Sayısı Aranan Kriterler İlan Takvimi Açıklama
1 İşletme İşletme Profesör 1 İşletme veya Ekonomi alanında doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak. Araştırma yöntemleri, ekonometri, istatistik, iş analitiği gibi konularda İngilizce ders verebilmek. Adaylar arasında öncelik; puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 06.08.2019

2 Sosyal ve Beşeri Bilimler Uluslararası İlişkiler Profesör 1 Siyasal hayat ve kurumlar alanında doçentliğini almış, Türk siyaseti, Araştırma Yöntemleri ve Siyasal davranış alanlarında araştırma birikimine, yayınlara ve ders tecrübesine sahip olması gerekmektedir.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 31.07.2019

3 Sosyal ve Beşeri Bilimler Uluslararası İlişkiler Doktor Öğretim Üyesi 1 Adayların Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Tarih veya Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi alanında doktora yapmış ve bu alanlarda ders verme ve uluslararası endekslerce taranan dergilerde yayın yapma tecrübesine sahip olmaları gerekmektedir.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 16.08.2019

4 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Moda Tasarımı Doktor Öğretim Üyesi 1 Moda Tasarımı, Moda Tasarımı ve Tekstil, Moda İletişimi, Tekstil Mühendisliği, Güzel Sanatlar veya bunlarla ilgili dalların birinde doktora yapmış olmak.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 02.09.2019

5 İletişim Reklamcılık Doktor Öğretim Üyesi 1 Reklamcılık, İşletme veya Pazarlama anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak ve Reklamcılık alanında akademik yayın yapmış olmak.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 30.07.2019

6 İletişim Televizyon Haberciliği ve Programcılığı Doktor Öğretim Üyesi 1 İletişim Bilimleri, Gazetecilik veya Medya Çalışmaları anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak, Dijital Medya ve/veya Televizyon Çalışmaları ve/veya Habercilik-Gazetecilik ve/veya Büyük Veri Araştırma Yöntemleri üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 30.07.2019

7 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Endüstri Mühendisliği Doktor Öğretim Üyesi veya Doçent veya Profesör 1 Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylar için, Endüstri Mühendisliği, Yöneylem Araştırması, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi, İşletme Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesine sahip olmak; Yöneylem Araştırması alanında çalışmalar yapmış olmak. Doçent veya Profesör kadrosuna başvuracak adaylar için, Endüstri Mühendisliği, Yöneylem Araştırması, Endüstri Mühendisliği ve İşletme Yönetimi, İşletme Yönetimi, Endüstri ve Sistem Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği alanlarından birinde doktora derecesini ve doçentliğini almış olmak; Yöneylem Araştırması alanında çalışmalar yapmış olmak. Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 29.08.2019

Farklı ünvanlar için başvuru olması halinde, adaylar arasında öncelik puan yüksekliği, yayın çeşitliliği ve çalışma alanlarının ihtiyaç duyulan derslere uygunluğu gözetilerek belirlenecektir.

8 Sosyal ve Beşeri Bilimler Sosyoloji Doktor Öğretim Üyesi 1 Sosyal Bilimler alanında doktora derecesine sahip olmak, niceliksel araştırma yöntemlerinde uzmanlık sahibi olmak ve bu alanda ders verebilecek arka plan ve tecrübeye sahip olmak.

Duyuru Başlama Tarihi: 16.07.2019 Son Başvuru Tarihi: 31.07.2019

İlanlar ile ilgili tüm bilgiler ve başvuru koşulları üniversitemizin https://www.bilgi.edu.tr/tr/is-olanaklari/ web sitesinde yer almaktadır.

Başvuru yapacak adayların web sitesinde yer alan ilanların özel şartlar, genel şartlar, unvan şartları ve istenen belgeler başlıklarını incelemeleri gerekmektedir.

*İlgili kadroların işe girişleri 2019-2020 Güz döneminde yapılacaktır.

DOÇENT / PROFESÖR KADRO BAŞVURULARI İÇİN;
BAŞVURU ADRESİ
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörlüğü
Personel Daire Başkanlığı
santralistanbul Kampüsü-Ek Bina
Premier Kampüs Ofis
Gürsel Mahallesi İmrahor Caddesi No:29
34400 Kağıthane – İSTANBUL
Personel Daire Başkanlığı: 0212 311 63 37 / 0212 311 62 51

DR. ÖĞRETİM ÜYESİ KADRO BAŞVURULARI İÇİN;
BAŞVURU ADRESİ
İlgili fakülte dekanlıklarına yapılacaktır. Üniversitemizin https://www.bilgi.edu.tr/tr/is-olanaklari/ web sitesinde ilgili ilanlarda adres bilgisi yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR