Avrasya Üniversitesi Rektörlüğü

Avrasya Üniversitesi 105 Öğretim Üyesi Alıyor

Avrasya Üniversitesi Rektörlüğü

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK571370
Şehir : Trabzon
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
105
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
25.12.2018
Başvuru Süresi
:
İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Avrasya Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanun ve ilgili Yönetmelik Esasları ile Devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz aylık yönünden “4857 sayılı İş Kanunu” hükümlerine tabi olarak öğretim üyeleri alınacaktır. Başvuruda Gerekli Belgeler;

Profesörler: 2547 Sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak ve başvurdukları bölümü belirten dilekçeleri, ekinde son altı ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, yayınlarını kapsayan 6 (altı) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Doçentler: Üniversitelerarası Kurulun Doçentlik başvuruları için uygulamaya koyduğu asgari başvuru koşullarını sağlamış olmak koşulu ile başvurdukları bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, doçentlik belgesi onaylı sureti, nüfus cüzdan örneği ile 2 (iki) adet fotoğraf, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) takım dosya ve yayın listesi vereceklerdir.

Doktor Öğretim Üyeleri : 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, başvurdukları kadroyu ve yabancı dilini belirten dilekçe, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile varsa ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı 4(dört) takım halinde vereceklerdir. Yabancı dil sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir.

Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir. Başvurular bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde, Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Öğretim Üyesi alımlarında ilan edilen şartları sağlayan kişileri çalıştırıp çalıştırmamakta, çalıştıracak ise işe başlama tarihinin belirlenmesi kurumumuzun tasarrufundadır.

Fakülte-Bölüm

Kadro Unvanı-Adedi

Aranan Nitelik

Prof. Doç. Dr. Öğr. Üyesi
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Maliye 2 2 2 Vergi Sistemi ve Denetimi, Mali Hukuk, Maliye Teorisi ve Vergi Ceza Hukuku alanlarından birinde doktora yapmış olmak
İşletme 2 2 2 Muhasebe ve Finans ve Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanlarından birinde doktora yapmış olmak
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Spor Bilimleri 2 2 2 Spor Bilimleri veya Beden Eğitimi Bölümü lisans mezunu olup alanında doktora yapmış olmak
Hemşirelik 2 2 2 Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu olup alanında doktora yapmış olmak
Beslenme ve Diyetetik 2 2 2 Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans Mezunu olup alanında doktora yapmış olmak
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 2 2 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Tıp Fakültesi lisans mezunu olup alanında doktora yapmış olmak.
Sosyal Hizmetler 2 2 2 Sosyal Hizmet, Klinik Sosyal Hizmet veya Sosyoloji alanında Doktora yapmış olmak
Odyoloji 2 2 2 Odyoloji Bölümü lisans mezunu olup alanında doktora yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Psikoloji 2 2 2 Psikoloji bölümü veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans mezunu olmak, Sosyal Psikoloji, Genel Psikoloji, PDR, Örgütsel Davranış veya Adli Bilimler alanında doktora yapmış olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı 2 2 2 Eski Türk Dili, Yeni Türk Dili ve ya Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği lisansmezunu olup bu alanların birinde doktora yapmış olmak.
İngiliz Dili ve Edebiyatı 2 2 2 İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği veya Mütercim Tercümanlık İngilizce Lisans Mezunu olupbu alanların birinde doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

Makina Mühendisliği

1 2 Makina Mühendisi olmak, Konstrüksiyon ve İmalat Alanında Doktora yapmış olmak
1 2 Makina Mühendisi olmak, Makine Teorisi Alanında Doktora yapmış olmak
İnşaat Mühendisliği 2 2 2 Yapı, Mekanik, Ulaştırma, Hidrolik veya Geoteknik Anabilim Dallarından birinde doktora yapmış olmak.

Elektrik Elektronik Mühendisliği

2 2 Alanında Doktora yapmış olmak
2 Elektrik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
Harita Mühendisliği 2 1 Harita Mühendisliği lisans mezunu olup yüksek lisans ve doktorasını jeodezi alanında yapmış olmak
UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU
Gümrük İşletme 2 2 2 Gümrük İşletme alanında çalışmalar yapmış olmak
Gastronomi ve Mutfak Sanatları 2 2 2 Gıda alanında Yükseklisans veya doktora yapmış olmak
Uluslararası Bankacılık ve Finans 2 2 2 Uluslararası Bankacılık ve Finans, Bankacılık veya Finans alanında doktora yapmış olmak.

Başvuru Adresi: Avrasya Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, Adnan Kahveci Mah., Rize Cad. No: 226 Pelitli/TRABZON

Tel: +90 462 334 64 44-45-47

rektorluk@avrasya.edu.tr

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR