İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Arel Üniversitesi MYO ve Fakültelere 23 Öğretim Üyesi alıyor

İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK562206
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
23
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
05.12.2018
Son başvuru Tarihi
:
19.12.2018

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İstanbul Arel Üniversitesinden

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirlenen Fakülte/Yüksekokul bölüm/programlarına 2547 Sayılı Kanun'un ilgili maddelerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda yer alan “Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde yer alan koşulları yerine getirmiş ve Üniversitenin aramış olduğu niteliklere sahip öğretim elemanlarından;

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı'na başvuracaklardır.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatında özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı'na başvuracaklardır.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine (kadronun ilan edildiği fakülte/yüksekokula hitaben yazılacaktır), YÖK formatında özgeçmişleri,1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı'na başvuracaklardır.

- Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Müracaatlar elden veya posta yoluyla, Tepekent Yerleşke adresimiz "İstanbul Arel Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Türkoba Mahallesi Erguvan Sokak No: 26/K Tepekent Büyükçekmece/İSTANBUL" yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan Başlangıç Tarihi : 05/12/2018
İlan Bitiş Tarihi : 19/12/2018

Birimi

Bölüm

Kadro Unvanı

Aranan Nitelikler

Profesör Doçent Doktor Öğretim Üyesi

Fen - Edebiyat Fakültesi

Psikoloji

1 "Ruh Sağlığı ve Hastalıkları" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve "Psikiyatri" Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
2 "Psikoloji" Anabilim Dalında (Klinik Psikoloji) doktora mezunu olmak
1 "Psikoloji" Anabilim Dalında (Gelişim Psikolojisi) doktora mezunu olmak
Moleküler Biyoloji ve Genetik 1 "Kimya" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve "Kimya/ Analitik Kimya" Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak, İngilizce dil şartını sağlamış olmak.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İşletme (Türkçe)

1 "Muhasebe-Finansman" Anabilim Dalında Doktora yapmış ve "Muhasebe" Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
1 "İşletme" bölümünden lisans mezunu olup, "Muhasebe" Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finans (İngilizce) 1 "Pazarlama" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak, İngilizce dil şartını sağlamış olmak.

Mühendislik- Mimarlık Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce)

1 "Endüstri Mühendisliği" veya "İşletme Mühendisliği" Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
3 "Endüstri Mühendisliği", "İşletme Mühendisliği", "Mühendislik Yönetimi","Yöneylem Araştırması" veya "Modelleme/Simülasyon" Anabilim Dallarından birinde Doktora yapmış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.

Güzel Sanatlar Fakültesi

Grafik Tasarımı 1 1 "Grafik Tasarımı" veya "Görselİletişim Tasarımı" Anabilim/Ana sanat dallarından birinde Doktora / Sanatta Yeterliğini yapmış ve aynı Bilim/ Sanat dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.

Moda ve Tekstil Tasarımı

1 1 "Moda Tasarımı", Moda ve Tekstil Tasarımı" veya "Tekstil Tasarımı"Anabilim/Anasanat dallarından birinde Doktora/Sanatta Yeterliğini ve aynı Bilim/Sanat dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
1 "Moda Tasarımı", "Moda ve Tekstil Tasarımı" veya "Tekstil Tasarımı"Anabilim/Anasanat dallarından birinde Doktora/Sanatta Yeterliğini yapmış olmak.

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Beslenme ve Diyetetik 1 "Beslenme ve Diyetetik" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Yönetimi 1 "Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sosyal Hizmet 2 "Sosyal Hizmet" Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.

Meslek Yüksekokulu

Anestezi 1 Tıp Fakültesi'nden mezun olup, Uzmanlığını "Anesteziyoloji ve Reanimasyon" Bilim Dalında almış olmak.
Optisyenlik 1 Tıp Fakültesi'nden mezun olup, Uzmanlığını "Göz Hastalıkları"Bilim Dalında almış olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR