AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Akdeniz Üniversitesi 63 Öğretim Üyesi Alacak

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK546857
Şehir : Antalya
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
63
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
03.11.2018
Başvuru Süresi
:
ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

(PROFESÖR, DOÇENT, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ)

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. Birden fazla başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

İlanla ilgili detaylara Üniversitemizin http://personel.akdeniz.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM/ ANASANAT DALI UNVAN DRC. ADET ARANAN NİTELİKLER
ANTALYA DEVLETKONSERVATUVARI MÜZİK KOMPOZİSYON VE ORKESTRA ŞEFLİĞİ PROFESÖR 1 1 Kompozisyon alanında Doçent unvanı almış olmak. Tiyatro Oyunu Müzikleri ve Opera alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ FELSEFE TÜRK-İSLAM DÜŞÜNCESİ TARİHİ PROFESÖR 1 1 Türk İslam Düşüncesi ve Türk Ahlak Felsefesi üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ SOSYOLOJİ UYGULAMALISOSYOLOJİ PROFESÖR 1 1 Toplumsal Cinsiyet ve Beden Sosyolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ORTA ÇAĞ TARİHİ PROFESÖR 1 1 Moğol Tarihi, Kültürü ve İpek Yolu üzerine çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM BÖLÜMÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1 Aile Eğitimi ve Çocukla İletişim konularında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ YABANCI DİLLER EĞİTİMİ İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1 Erken Çocuklukta Yabancı Dil Öğretimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN FAKÜLTESİ UZAY BİLİMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ UZAY TEKNOLOJİLERİ PROFESÖR 1 1 Azot Seramiklerinin Karakterizasyonu konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME MUHASEBE VE FİNANSMAN PROFESÖR 1 1 Finans alanında Doçent unvanı almış olmak. Finansal Raporlama ve Bağımsız Denetim alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİVE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ YÖNETİM VE ÇALIŞMA SOSYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Yönetim ve Strateji alanından Doçent unvanı almış olmak. Sosyal Psikoloji ve Çalışma Yaşamı konularında bilimsel araştırmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASIİLİŞKİLER ULUSLARARASIİLİŞKİLER PROFESÖR 1 1 Karadeniz, Hazar Havzası, Siber Güvenlik, Ermeni ve Pontus Meselesi alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİMFAKÜLTESİ RADYO, SİNEMA VE TELEVİZYON SİNEMA PROFESÖR 1 1 Sinema, Göç ve Bellek Medya Pedagojisi konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIKFAKÜLTESİ MİMARLIK MİMARLIK TARİHİ PROFESÖR 1 1 Mimarlık alanında Lisans mezunu olup Mimarlık Tarihi alanında doktora yapmış olmak. Sivil Mimarlık ve Kırsal Yerleşimler konularında akademik çalışmaları olmak.
MİMARLIKFAKÜLTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI PEYZAJ TASARIMI PROFESÖR 1 1 PeyzajMimarlığıalanındaLisansmezunuolmak.Peyzaj Tasarımı alanında çalışmalarıolmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE BİLİMLERİ PROFESÖR 1 1 Çevre Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Elektronik Atıklardan Metal Geri Kazanımı konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak, Çevre Biyoteknolojisi, Atık/Atıksu’dan Enerji Üretimikonularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği Bilim Dalında Doçent unvanı almış olmak. Gıda Ambalajlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ GEOTEKNİK PROFESÖR 1 1 Geoteknikte Görüntü Analizi, Sismik Tehlike Analizi, Çökebilen Zeminler konularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI PROFESÖR 1 1 Sonlu Elemanlar Yöntemi, Yapısal Stabilite ve Kompozit Yapı Tasarımı konularında çalışmalar yapmış olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ TEMEL BİLİMLERİ İÇ SULARBİYOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 İç Sular Biyolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM PROFESÖR 1 1 Deney Hayvanları Uygulama ve Etiği sertifikası sahibi olmak. Eğitici Eğitimi sertifikası sahibi olmak. Robotik Cerrahi Eğitimi sertifikası sahibi olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KULAK, BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Uyku Cerrahisinde Dil Kökü Askısı Tekniği ile ilgili uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları olmak, Hipoglosal Fasial Sinir Onarımı, Anastomuzu ve Rekonstrüksiyonu üzerine uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel çalışmaları olmak, Transoral Robotik Cerrahi Ekspert sertifikasına sahip olmak, Pediatrik Transoral Robotik Cerrahi konusunda deneyimli olmak, Mezuniyet öncesi tıp eğitimde en az 10 yıllık ders verme tecrübesine sahip olmak, Polisomnografi Skorlama sertifikasına sahipolmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ KULAK, BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 1 Kronik Otitis Media Komplikasyonları ile ilgili bilimsel çalışmaları olmak. KBB Onkolojisi Hastanesi deneyimi olmak. Uyku Laboratuvarı sertifikasına sahip olmak. Klinik eğitim becerileri kursuna katılmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİBESLEME TOPRAK PROFESÖR 1 1 Bitki Besleme ve Toprakta Ağır Metal Kirliliği üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ FELSEFE SİSTEMATİKFELSEFE VE MANTIK DOÇENT 1 1 Siyaset Felsefesi ve Diyalektik alanında çalışmaları olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÇAĞDAŞTÜRKLEHÇELERİVE EDEBİYATLARI DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olmak. Türkmen Türkçesi Ağızları üzerine çalışmalarıolmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM YÖNETİMİ DOÇENT 1 1 Yükseköğretim Finansman Politikaları alanında çalışmaları olmak. Özel Üniversitelerin Kuruluşu ve Finansmanı alanında çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK DOÇENT 1 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçent unvanı almış olmak. Umut, İyi Olma ve Bağlanma üzerine çalışmalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM SANAT KURAMLARI VE ELEŞTİRİSİ DOÇENT 1 1 Batı Sanatı alanında çalışmaları olmak. Perestroika Öncesi Rus ve Azerbaycan Sanatı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
HEMŞİRELİKFAKÜLTESİ HEMŞİRELİK DOĞUM VE KADIN HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ DOÇENT 1 1 Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU ANAYASA HUKUKU DOÇENT 1 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Başkanlık Sistemi ve Anayasa Yargısında Hukuk Devleti İlkesi konusunda çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME ÜRETİM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA DOÇENT 1 1 Üretim Yönetimi alanında Doçent unvanı almış olmak. Sürdürülebilir Operasyon Yönetimi konusunda bilimsel çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLERFAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI DOÇENT 1 1 Mali Yerelleşme/Merkezileşme, Esnek Bütçe konularında akademik çalışmalar yapmış olmak. Yerel Yönetimler Maliyesi alanında Lisans ve Yüksek Lisans dersleri vermiş olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASIİLİŞKİLER SİYASİ TARİH DOÇENT 1 1 Siyasal Düşünceler alanında Doçent unvanı almış olmak. Demokrasi Teorisi ve Siyasal Düşünceler konusunda bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİMFAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM HALKLA İLİŞKİLER DOÇENT 1 1 Uluslararası Halkla İlişkiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında çalışmaları olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ REKLAMCILIK REKLAMCILIK DOÇENT 1 1 Dijital Reklamcılık konusunda çalışmaları olmak.
MANAVGAT TURİZM FAKÜLTESİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ TURİZM İŞLETMECİLİĞİ DOÇENT 1 1 İşletme Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Pazarlama alanında Doçent unvanı almış olmak. Turizm ve Hizmet Sektörüne yönelik çalışmaları bulunmak.
MÜHENDİSLİKFAKÜLTESİ ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÇEVRE BİLİMLERİ DOÇENT 1 1 Çevre Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanında Doçent unvanı almış olmak. Biyopolimer Üretimi ve Biyopolimerlerin Su/Atıksu’da kullanımı konularında çalışmalar yapmışolmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ GERONTOLOJİ GERONTOLOJİ DOÇENT 1 1 Doktora ve Doçentliğini Sosyal-Kültürel Antropoloji alanından almış olmak. Yurtdışı deneyimi olmak. Yaşlılık alanında çalışmaları olmak.
SERİK İŞLETME FAKÜLTESİ EKONOMİ VE FİNANS EKONOMİ VE FİNANS DOÇENT 3 1 İktisat alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Makroiktisat alanında Doçent unvanı almış olmak. Toplumsal Cinsiyet ve Çevre alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Mülteci Ruh Sağlığı alanında çalışmaları olmak. Cinsel İstismar Mağduru Çocuk ve Ergenlerin Yatırıldığı Bir Merkezde servis deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 İç Hastalıkları Uzmanı olmak. Nefroloji Yan Dal Uzmanı olmak. Böbrek Nakli konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ TIBBİ BİYOLOJİ DOÇENT 1 1 Tıbbi Genetik alanında Doktora yapmış olmak. Tıbbi Genetik alanında Doçent unvanı almış olmak. Sitogenetik, Moleküler Sitogenetik ve Moleküler Genetik alanında bilimsel çalışmaları olmak. Prenatal Sitogenetik Tanı hizmetlerinde deneyimli olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIMSAL BİYOTEKNOLOJİ HAYVANSAL BİYOTEKNOLOJİ DOÇENT 1 1 Zootekni alanında Doktora yapmış olmak, Sığır, Koyun, Keçi, Tavuk Çiftlik Hayvanlarında Genetik Kusurlar konusunda projeler ve yayınlar yapmış olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARLA BİTKİLERİ TARLA BİTKİLERİ DOÇENT 1 1 Yemeklik Tane Baklagiller alanında çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TOPRAK BİLİMİ VE BİTKİ BESLEME TOPRAK DOÇENT 1 1 Toprak Biyolojisi ve Toprakta Moleküler Mikrobiyal Ekoloji üzerine çalışmaları olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ FELSEFE TÜRK-İSLAM DÜŞÜNCESİ TARİHİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Felsefe ve Din Bilimleri / Dinler Tarihi alanında doktora yapmış olmak. Felsefe ve Din Bilimleri alanında çalışmaları olmak.
EDEBİYATFAKÜLTESİ İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 İngiliz Şiiri üzerine çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM PROGRAMLARI VE ÖĞRETİM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Eğitim Programları ve Öğretim Alanında Doktora yapmış olmak. 3 boyutlu Sanal Ortam, Artırılmış Gerçeklik gibi yeni öğrenme tekniklerinde çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ SOSYAL BİLGİLER EĞİTİMİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Sosyal Bilgiler alanında Doktora yapmış olmak. Kavram Öğretimi ve Araştırmacı Öğretmen konusunda çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİVE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ İŞ HUKUKU VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Sosyal Güvenlik Hukuku ve AB İş Hukuku alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİMFAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM HALKLA İLİŞKİLER DR. ÖĞR. ÜYESİ 5 1 Sözsüz İletişim, Kültürlerarası İletişim ve Müşteri İlişkileri konusunda çalışmaları olmak.
İLETİŞİMFAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM KİŞİLERARASIİLETİŞİM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Stratejik Halkla İlişkiler Yönetimi konusunda çalışmaları olmak.
KUMLUCA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK HEMŞİRELİKTEYÖNETİM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
MANAVGATMESLEK YÜKSEKOKULU BİTKİSEL VEHAYVANSAL ÜRETİM ORGANİK TARIM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Bıldırcın ve Tavşan Yetiştirme ve Islahı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
MANAVGAT TURİZM FAKÜLTESİ TURİZM REHBERLİĞİ TURİZM REHBERLİĞİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Sanat Tarihi alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerine sahip olmak. Anadolu-Türk Sanatı konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİMESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER TIBBİGÖRÜNTÜLEMETEKNİKLERİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Biyofizik Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Elektromanyetik Alan ve Elektron Mikroskopisi alanlarında çalışmaları olmak.
SERİK İŞLETME FAKÜLTESİ EKONOMİ VE FİNANS EKONOMİ VE FİNANS DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 İşletmeAnabilimDalındaYüksekLisansveDoktorayapmışolmak.Finansal Etik ve Türk Bankacılık Sistemi konularında çalışmalarıolmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ SPORDA PSİKOSOSYALALANLAR DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Avrupa Birliğine Bağlı Ülkelerin Spor Politikaları ve Türkiye'nin Spor Politikaları alanında çalışmaları olmak.
TEKNİK BİLİMLER MYO BİTKİSEL VE HAYVANSALÜRETİM ORGANİK TARIM DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Tarla Bitkileri Bölümünde Doktora yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında en az 5 (beş) yıl ders verme tecrübesine sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Çocuk Yoğun Bakım Yan Dal Uzmanı olmak. Ventilatör İlişkili Pnömoni Tanısında Yeni Biyolojik Belirteçler üzerine çalışması bulunmak, ECMO ve Noninvaziv Mekanik Ventilasyon konularında yapılmış kurslardan sertifika sahibi olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Çocuk Acil Yan Dal Uzmanı olmak. Acil Ultrasonografik Değerlendirmeler konusunda eğitimi ve tecrübeye sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ HİSTOLOJİ VEEMBRİYOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında Doktora yapmış olmak. Kök Hücre alanında deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ TIP TARİHİ VE ETİK DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 1 Tıp Tarihi ve Etik alanında Doktora yapmış olmak. En az iki yıl Tıp Tarihi ve Etik alanı ile ilgili ders vermiş olmak. Klinik Araştırma Etik Kurulunda çalışma deneyimi olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR