YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Yozgat Bozok Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi alıyor

YOZGAT BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK616167
Şehir : Yozgat
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
25
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.04.2019
Son başvuru Tarihi
:
22.04.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayımlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.
İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.bozok.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ UNVANI ABD DRC. ADET ARANAN NİTELİKLER
TIP FAKÜLTESİ Profesör Genel Cerrahi 1 1 Doçentliğini ilgili alanda almış olup, Klinik nutrisyon konusunda çalışmaları olmak
Profesör Tıbbi Mikrobiyoloji 1 1 Doçentliğini Mikrobiyoloji (Klinik) alanında almış olmak.
Profesör Anesteziyoloji ve Reanimasyon 1 1 Doçentliğini ilgili alanda almış olmak.
Doçent Genel Cerrahi 1 1 Sleeve Gastrektomi ve Transit Loop Bipartisyon ile ilgili çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Acil Tıp 3 1 Uzmanlığını ilgili alanda almış olup, Acil servise üst gastrointestinal sistem kanaması ile başvuran hastalarla ilgili çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Anatomi 3 1 Doktorasını Anatomi (Tıp) alanında yapmış olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Anesteziyoloji ve Reanimasyon 3 1 Uzmanlığını ilgili alanda almış olup, Videolaringoskopi alanında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Tıbbi Farmakoloji 4 1 Tıp Fakültesi lisans mezunu olup, Tıpta uzmanlığını veya doktorasını ilgili alandayapmışve İlaçMetabolizmaları konusunda çalışmalarıolmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Genel Cerrahi 1 1 Yandal uzmanlığını Gastroenteroloji cerrahisi alanında yapmış olup, obezite cerrahisinde enerji cihazları üzerine çalışmaları olmak
Doktor Öğretim Üyesi* Halk Sağlığı 4 1 Tıp Fakültesi lisans mezunu olup, uzmanlık eğitimini ilgili alanda almış ve 30 yaş üstü kadınlarda kanser taramaları ile ilgili çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* İç Hastalıkları 1 1 Uzmanlığını ilgili alanda almış olup, Postmenapozal osteoporözde metabolik sendromundeğerlendirilmesiyle ilgili çalışmalarıolmak.
Doktor Öğretim Üyesi* İç Hastalıkları 3 1 Yandal uzmanlığını Onkoloji ve/veya Hematoloji ve/veya Gastroentereloji üzerine yapmış olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Nöroloji 1 1 Uzmanlığını ilgili alanda almış olup, Kas hastalıkları konusunda çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Ortopedi ve Travmatoloji 1 1 Skafoid Kırıklarının Cerrahi Tedavisi konusunda çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi* Radyoloji 4 1 Uzmanlığını ilgili alanda almış olup, Sentetik Kannabinoid kullanımı sonrası Gelişen Atipik İntrakraniyal Kanamalar konusunda çalışmaları olmak.
FEN-EDB. FAK. Doçent Eski Türk Dili 1 1 Doçentliğini Eski Türk Dili alanında almış olmak.
Doçent Yeni Türk Edebiyatı 1 1 Türk Dili ve Edebiyatı bölümü lisans mezunu olup, Doçentliğini ilgili alanda almış ve II. yeni şiiri ve Türk romanında iktidar olgusu üzerine çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi İspanyol Dili ve Edebiyatı 3 1 Doktorasını İspanyol Dili ve Edebiyatında alanında yapmış olup, Sefarad Sefardi konularında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi Rus Dili ve Edebiyatı 3 1 Doktorasını Rus Dili ve Edebiyatında alanında yapmış olup, Sovyet Dönemi Rus Edebiyatı üzerine çalışmaları olmak.
İKT. VE İDR. BİL. FAK. Profesör İktisat Tarihi 1 1 Doçentliğini İktisat Tarihi Anabilim Dalında almış olup, Kliometri alanında çalışmalarıolmak.
Doçent İktisat Teorisi 1 1 Doçentliğini İktisat Teorisi Anabilim Dalında almış olup, doğrudan yabancı sermaye hareketleri, enerji ekonomisi, borçlanma ve ekonomik büyüme alanında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi İktisat Teorisi 4 1 Doktorasını İktisat Anabilim Dalında yapmış olup, Türev ve hisse senedi piyasaları alanında çalışmaları olmak.
Doktor Öğretim Üyesi Yönetim ve Organizasyon 4 1 Doktorasını Yönetim alanında yapmış olup, bilgi yönetimi ve inovasyon alanında çalışmaları olmak.
SARIKAYA FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON YO Doktor Öğretim Üyesi Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 5 2 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olup, doktorasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapmış veya Tıp Fakültesi mezunu olup uzmanlığını Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonalanında almış olmak.

Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu içinde ilgili birimlere başvuru yapılacaktır.
*3 (Üç) aydan fazla mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
Müracaat tarihleri: 08/04/2019-22/04/2019 Pazartesi günü saat 17.00 kadar,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR