TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) REKTÖRLÜĞÜ

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ (ETÜ) REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK616143
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
3
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.04.2019
Son başvuru Tarihi
:
22.04.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden


Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesinin aşağıda belirtilen Bölümlerine 2547 Sayılı Kanun’un 23. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca ve TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Esasları ve Uygulamalarında belirtilen asgari şartları haiz, tam zamanlı Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.
-·Dr. Öğr. Üyesi Kadrosuna Başvuracak Adayların; Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben yazılmış bir dilekçe, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, askerlik durumunu gösteren belge örneği (erkek adaylar için) ve YÖK formatlı güncel özgeçmiş, Doktora diplomasının fotokopisi, yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları içeren dört (4) nüsha başvuru dosyaları ile İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir:
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'dan denkliğinin onaylanmış olması şart olup; söz konusu belgenin tüm başvuru dosyalarında yer alması gerekmektedir.
Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren on beş (15) gün içerisinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen Söğütözü Caddesi No: 43 Söğütözü/ ANKARA adresine yapılabilir. Son başvuru tarihi 22.04.2019’dir. Posta ve internet yolu ile
yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
Süresi içinde yapılmayan veya eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak, Rektörlükçe yapılacak ön incelemeye göre anılan Kanun ve Yönetmeliklerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve başvuru belgeleri iade edilecektir.

Fakülte Bölümü Kadro Unvanı Kadro Sayısı Aranan Nitelikler
Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden almış olmak; İrlanda Romanı üzerinde araştırmalar yapmış olmak ve En az bir Üniversitenin İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde ders(ler) vermiş olmak
Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans derecesini Sosyoloji, Doktora derecesini Sosyal Psikoloji alanından almış olmak; toplumsal cinsiyet ve onur kültürü konularında yurt dışında doktora sonrası araştırmalar yapmış olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 Yeni Türk Dili ve Dilbilim alanlarında çalışmalar yapmış olmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR