SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Sinop Üniversitesi Öğretim Elemanı alım ilanı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK617436
Şehir : Sinop
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
9
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
10.04.2019
Son başvuru Tarihi
:
24.04.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden:
(Öğretim Elemanı Alım İlanı)

Üniversitemiz birimlerine 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES'ten en az 70 puan almış olmak gerekir.
3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.
4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda ilan özel şartına bağlı olarak en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
5- Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.

MUAFİYET

1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

BAŞVURU YERLERİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ
SINAV TAKVİMİ BİRİM ADI ADRES İLETİŞİM
BİLGİLERİ
İlan tarihi : 10/04/2019 TÜRKELİ MESLEK YÜKSEKOKULU Sinop Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Korucuk Köyü Trafo Mahallesi
No:36 57000 - Sinop
0 368 271 5773
Başvuru başlangıç tarihi: 10/04/2019 SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Akliman Mevkii Abalı Köyü 57000 – Sinop 0 368 287 6254
Son başvuru tarihi : 24/04/2019 DURAĞAN MESLEK YÜKSEKOKULU Buzluk Mahallesi Çiğdem Sokak No: 21 Durağan/ SİNOP 0 368 333 0016
Ön Değerlendirme tarihi: 03/05/2019 GERZE MESLEK YÜKSEKOKULU Atatürk Mahallesi Samsun Yolu Üzeri 57600 Gerze/SİNOP 0 368 718 2380
Giriş sınav tarihi : 08/05/2019 AYANCIK MESLEK YÜKSEKOKULU Yalı Mah. Cemil Yıldız Cad. Şehit Fatih Erer Sokak 57400 Ayancık/SİNOP 0 368 613 3411
Sonuç açıklama tarihi : 14/05/2019 BOYABAT MESLEK YÜKSEKOKULU Fakülte Cd. Esentepe Mah. 57200 Boyabat/Sinop 0 368 315 0101
İnternet adresi : www.sinop.edu.tr

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

İLAN DETAY NO BİRİM BÖLÜM PROGRAM UNVAN DERECE ADET ALES YABANCI DİL ARANAN ÖZEL ŞARTLAR
201903 Ayancık Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Gelişimi Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 70 - Çocuk Gelişimi veya Okul Öncesi bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası en az 2 yıl ders verme deneyimine
sahip olmak.
201904 Durağan Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Eczane Hizmetleri Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 70 - Eczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapmışolmak.
201905 Durağan Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler İlk ve Acil Yardım Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 70 - Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
201906 Durağan Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler İlk ve Acil Yardım Öğr. Gör. (Ders
Verecek)
5 1 70 - Acil yardım ve afet yönetimi bölümü lisans mezunu olmak ve alanında tezli yüksek
lisans yapmış olmak.
201907 Gerze Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Basım ve Yayın Teknolojileri Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 70 - Matbaa öğretmenliği, Grafik, Grafik Tasarımı veya Görsel İletişim Tasarımı bölümü lisans mezunu olmak ve bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans
yapmış olmak.
201908 Gerze Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Radyo ve Televizyon Programcılığı Öğr. Gör. (Ders Verecek) 3 1 70 - Fakültelerin Sinema ve Televizyon; Radyo Televizyon ve Sinema, Film Tasarımı bölümü lisans mezunu olmak, Radyo Televizyon ve Sinema alanında tezli
yüksek lisans yapmış olmak.
201909 Türkeli Meslek üksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Öğr. Gör. (Ders Verecek) 6 1 70 - Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi, Sosyal Hizmet, Hemşirelik veya Psikoloji bölümü lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak.
201910 Boyabat Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik İş Sağlığı ve Güvenliği Öğr. Gör. (Ders Verecek) 5 1 70 - Elektrik Mühendisliği veya Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapmış olmak ve en az C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına
sahip olmak.
201911 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Diyaliz Öğr. Gör. (Ders Verecek) 4 1 70 - Tıp Fakültesi, Hemşirelik veya Sağlık Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak ve tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yüksek lisans sonrası en az 1 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine
sahip olmak.

İSTENEN BELGELER (İstenen belgelerin ilan edilen özel şartlara uygun olarak gönderilmesi gerekmektedir.)

1- Başvuru Formu. (http://www.sinop.edu.tr/Personel_Daire_Baskanligi-9 web adresinden temin edilebilir.) (Başvuru Formunda İlan Detay Numarası Belirtilmesi Gerekmektedir.)
2- Özgeçmiş.
3- Nüfus cüzdanı fotokopisi.
4- Son altı ay içerisinde çekilmiş bir (1) adet fotoğraf.
5- ALES sonuç belgesi. (İnternet Çıktısı)
6- Lisans/ Yüksek Lisans/ Doktora mezuniyet belgeleri
7- Lisans/ Yüksek Lisans/ Doktora transkript belgeleri
8- Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğu belirten askerlik belgesi.
9- Hizmet belgesi onaylı. (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar Islak İmzalı veya Elektronik İmzalı Olmalıdır.)
10- Alanında İş Tecrübe Belgesi. (SGK belgesi ile birlikte Islak İmzalı veya Elektronik İmzalı Olmalıdır)
11- 201910 nolu ilan için En az C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikası

AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1- Adaylar aynı sınav takviminde ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilirler. Birden fazla başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
2- Başvuru için Üniversitemize gönderilen tüm ÖSYM sonuç belgeleri Üniversitemizce kontrol edilerek doğrulanacağından; belgelerde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu mutlaka yer almalıdır. (ÖSYM belgelerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması için belgelerin çıktısının yeni tarihli olması gerekmektedir.)
3- Onaylı istenen evrakların; noter tarafından, çalıştığı kurum tarafından, mezun olduğu Üniversite tarafından onaylı suretleri veya başvuru evraklarının elden teslim edilmesi halinde aslını ibraz etmek şartıyla fotokopileri kabul edilir.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
5- Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
6- Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen veya posta ile yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir. Türkeli Meslek Yüksekokulu Başvuruları Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer başvurular ilgili birimlere yapılacaktır. İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
7- Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları http://www.sinop.edu.tr web adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
8- Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.
9- Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR