SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 9 Öğretim Görevlisi alıyor

SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK617435
Şehir : Sakarya
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
9
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
10.04.2019
Son başvuru Tarihi
:
24.04.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine, 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

A) GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR
1- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES'ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin öndeğerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4'lük ve 5 'lik not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100'lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.
4- Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır. Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.
5- Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak yada lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır."

B) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1- Başvuru Formu (https://ilan.subu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)
2- Özgeçmiş
3- 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
4- Ales ve Yabancı Dil Belgesi (Meslek Yüksekokullarında yabancı dil şartı aranmaz.)
5- Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler)
6- Mezuniyet belgeleri (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler. Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge.
8- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
9- Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Olanlar için)
10- Tecrübe şartı bulanan ilanlarda tecrübe belgesi"

C) SINAV TAKVİMİ
Duyuru Başlama Tarihi: 10/04/2019
Giriş Sınavı Tarihi: 08/05/2019
Son Başvuru Tarihi: 24/04/2019
Sonuç Açıklama Tarihi: 15/05/2019
Ön Değerlendirme Tarihi: 02/05/2019
onuçların İlan Edileceği İnternet Adresi:https://ilan.subu.edu.tr

İlan No İlgili Birim Kadro Adedi Derece Unvan Özel Şartlar Başvuru Adresi
2.019.001 SAPANCA TURİZM MESLEK YÜKSEKOKULU OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ AŞÇILIK 1 3 Öğr. Gör. Fakültelerin Aile Ekonomisi ve Beslenme Öğretmenliği bölümü mezunu olmak, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, eğitim - öğretim tecrübesine sahip olmak, lisans sonrası alanında 10 yıl deneyime sahip
olmak.

Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu Tel: 0 (264) 616 0878

2.019.002 AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU YÖNETİM VE ORGANİZASYON İŞLETME YÖNETİMİ 1 4 Öğr. Gör. Fakültelerin İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi veya Kamu Yönetimi bölümü mezunu olmak, Kamu Yönetimi Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak,
lisans sonrası eğitim-öğretim deneyimine sahip olmak.

Akyazı Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0508

2.019.003 HENDEK MESLEK YÜKSEKOKULU
MUHASEBE VE VERGİ MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI
1 4 Öğr. Gör. FakültelerinİktisatBölümü mezunu
olmak, Muhasebe ve Finansman Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

Hendek Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0654

2.019.004 GEYVE MESLEK YÜKSEKOKULU FİNANS-BANKACILIK VE SİGORTACILIK BANKACILIK VE SİGORTACILIK 1 4 Öğr. Gör. Fakültelerin İşletme Bölümü mezunu olmak, Uluslararası Finans ve Katılım Bankacılığı Dalında tezli yüksek lisans
yapmış olmak.

Geyve Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0794

2.019.005 FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 1 4 Öğr. Gör. Fakültelerin İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü lisans mezunu olmak, İş Sağlığı ve Güvenliği Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, en az B sınıfı iş güvenliği uzmanlığına sahip olmak.

Ferizli Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0564

2.019.006 FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU TASARIM GRAFİK TASARIMI 1 4 Öğr. Gör. Fakültelerin Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü lisans mezunu olmak, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak, lisans sonrası alanında en az 5 yıl deneyime sahip olmak,yazılım
alanında çalışmış olmak

Ferizli Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0564

2.019.007 FERİZLİ MESLEK YÜKSEKOKULU TASARIM GRAFİK TASARIMI 1 4 Öğr. Gör. Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olmak, Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak,lisans sonrası yazılım alanında en az 2 yıl deneyime
sahip olmak.

Ferizli Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0564

2.019.008 SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU PAZARLAMA VE REKLAMCILIK
MEDYA VE İLETİŞİM
1 5 Öğr. Gör. Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, lisans sonrası grafik/animasyon alanlarında en az 2 yıl
deneyime sahip olmak.

Sapanca Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0844

2.019.009 SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU PAZARLAMA VE REKLAMCILIK
MEDYA VE İLETİŞİM
1 5 Öğr. Gör. Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak, lisans sonrası web tasarımı alanında en az 2 yıl deneyime
sahip olmak .

Sapanca Meslek Yüksekokulu
Tel:0 (264) 616 0844

D) DİĞER AÇIKLAMALAR
1. ADAYLAR İLAN EDİLEN KADROLARDAN ANCAK BİRİNE BAŞVURU YAPABİLİR, AYNI İLAN DÖNEMİ İÇİNDE BİRDEN FAZLA KADROYA BAŞVURUSU BULUNDUĞU TESPİT EDİLEN ADAYLARIN TÜM BAŞVURULARI GEÇERSİZ SAYILACAKTIR. BAŞVURULAR ŞAHSEN VEYA POSTA İLE YAPILACAK OLUP SÜRESİ İÇİNDE YAPILMAYAN YA DA EKSİK BELGELİ YAPILAN BAŞVURULAR DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAKTIR. POSTADAKİ GECİKMELERDEN ÜNİVERSİTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. ÜNİVERSİTEMİZ SINAV TAKVİMİNDE ZORUNLU HALLERDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR VE İLANIN HER AŞAMASINI İPTAL EDEBİLİR.

https://ilan.subu.edu.tr ADRESİNDEN YAPILAN TÜM DUYURULAR TEBLİGAT MAHİYETİNDEDİR. KİŞİLERE AYRICA YAZILI TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR.

E) MUAFİYET

1- DOKTORA VEYA TIPTA, DİŞ HEKİMLİĞİNDE, ECZACILIKTA VE VETERİNER HEKİMLİKTE UZMALIK YA DA SANATTA YETERLİLİK EĞİTİMİNİ TAMAMLAMIŞ OLANLARDA, MESLEK YÜKSEKOKULLARININ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU TARAFINDAN BELİRLENEN UZMANLIK ALANLARINA ATANACAK OLANLARDA, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINDA ÇALIŞMIŞ VEYA ÇALIŞMAKTA OLANLARDA MERKEZİ SINAV ŞARTI ARANMAZ.

2- MESLEK YÜKSEKOKULLARININ, BU YÖNETMELİĞİN 6. MADDESİNİN 4. FIKRASI KAPSAMINDAKİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ KADROLARI HARİCİNDEKİ ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINA YAPILACAK BAŞVURULARDA YABANCI DİL ŞARTI ARANMAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR