NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi alıyor

NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK616155
Şehir : Nevşehir
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
15
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
08.04.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümleri dâhilinde öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 24. maddeleri ile “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde öngörülen puanları sağlamış olmaları şartıyla;

DOÇENT kadrosuna başvuracak adayların; Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanlar "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi" uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce Üniversitemiz tarafından yapılacak olan Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçeleri ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı'nın sayfasında yer alan doçentlik sözlü sınavı başvuru dilekçesi'ni (doçentlik sözlü sınavına girecek adaylar için) , özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış; lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil sonuç belgesi ile yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı (Personel Dairesi Başkanlığından temin edecekleri gönderim kutusu içerisinde) ekleyerek; Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçentlik sözlü sınavına girecek olan adaylar için sözlü sınav tarihi Üniversitemiz web sayfasında duyurulacaktır. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış; lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik belgesi, yabancı dil sonuç belgesi ile yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu/Enstitü Müdürlüklerine, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen yüzde yirmi (%20) kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir. Başvuru süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna; Profesör ve Doçentler, Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

İlanen Duyurulur.

İLAN NO BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM/ANASANAT DALI KADRO UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
43466 Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bizans Sanatı Doçent 3 1 Doçentliğini Erken Hristiyan ve Bizans Sanatları bilim alanında almış olmak, Kapadokya bölgesinde Bizans Sanatı ve Arkeolojisi konularında çalışmaları olmak.
43467 Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Beşeri ve İktisadi Coğrafya Doçent 3 1 Doçentliğini Beşeri ve İktisadi Coğrafya bilim alanında almış olmak. Kültürel coğrafya, turizm coğrafyası ve ilişkisel coğrafyalar alanlarında çalışmaları olmak.
43468 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Doçent 1 1 Eğitim Programları ve Öğretim alanında doçent unvanı almış olmak, Vatandaşlık ve Demokrasi Eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
43469 Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Doçent 1 1 Zorunlu eğitim, Avrupa Birliği Ülkeleri Eğitim Sistemleri ve Türkiye Eğitim Sistemiyle karşılaştırmalar ve eğitimde şiddetsizlik ile ilgili çalışmaları olmak.
43470 Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Türkçe Eğitimi Doçent 1 1 Doktorasını Türkçe Eğitimi alanında ve yazma eğitimi konusunda yapmış olmak, Doçentlik unvanını Türkçe Eğitimi alanında almış olmak.
43471 Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Alman Dili Eğitimi Doçent 1 1 Erken yaşta yabancı dil öğrenimi, dil öğreniminde altyazılı filmler ve dil gelişiminde çocuk edebiyatı çevirileri alanında çalışmaları olmak.
43472 Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doçent 1 1 Doçentliğini Spor Bilimleri Bilim dalından almış olmak, Spor Psikolojisi alanında zihinsel dayanıklılık, psikolojik iyi oluş ve psikolojik beceri antrenmanları ile ilgili akademik çalışmaları olmak.
43473 Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Doçent 1 1 Doçentliğini Müzik Eğitimi alanında almış olmak ve viyolonsel eğitimi ile ilgili çalışmaları olmak.
43474 Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Okul Öncesi Eğitimi Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Okul öncesinde ilk yardım konusunda çalışmış olmak ve öğrenmeyi öğrenme stratejileri konusunda çalışmaları olmak.
43475 Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Resim Doçent 1 1 Plastik Sanatlar alanında doçent unvanını almış olmak, resim ve müzik ilişkisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
43476 Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Görsel İletişim Tasarımı Doçent 1 1 Reklamcılık alanında Doçentliğini almış olmak, kurumsal iletişim vereklam alanında çalışmaları olmak.
43477 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Ağız, Diş ve Çene Cerrahisinde uzmanlığını almış olmak ve ortognatik cerrahi komplikasyonları üzerine çalışması olmak.
43478 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Pterygo-maksiller fissür ve pterygopalatin fossanın konik ışınlı bilgisayarlı tomografisi ile değerlendirilmesi üzerine çalışması olmak.
43479 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Endodonti Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Kök kanal dolgu patlarının sitotoksik ve genotoksik etkileri üzerine çalışması olmak.
43480 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Periodontoloji Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Romatoid artrit ve oksidatif stres indeksi üzerine çalışması olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR