GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesine 10 Öğretim Üyesi alınacak

GAZİANTEP İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK616846
Şehir : Gaziantep
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
10
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
09.04.2019
Başvuru Süresi
:
Başvurular; ilanın RG yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:


Üniversitemizin aşağıda belirtileli birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

1- Başvurular ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacak olup, posta yolu ile yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecektir,

2- Doçent kadroları daimi statüde olup, Doçent kadrosuna başvuracak adayların, Özgeçmişlerim, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 5 takımı elektronik ortamda, 1 takımı ise basılı olmak üzere toplam 6 takım dosya ile birlikte dilekçelerini Üniversitemiz Genel Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir.

3- Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlanın içeren 5 takımı elektronik ortamda, 1 takımı ise basılı olmak üzere toplam 6 takım dosya ile birlikte dilekçelerini Üniversitemiz Genel Sekreterliğine teslim etmeleri gerekmektedir,

4-Adaylar, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. ve 25. maddeleri İle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 43. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullan sağlamaları gerekmektedir,

5-Başvuru ve ilanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemiz https://www.gibtu.net adresinden ulaşılabilir.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVANI AD. AÇIKLAMA
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Doçent Dr. 1 Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi alanında doktora yapmış ve bu alanda Doçent unvanı almış olmak, ehl-i sünnet düşüncesi ile ilgili çalışmaları bulunmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Dr. Öğretim Üyesi 1 Arap Dili ve Belagatı alanında doktora yapmış olmak ve bu alanda çalışmaları bulunmak. YDS’den veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen bir sınavdan en az 80 puana sahip olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Dr. Öğretim Üyesi 1 Tefsir alanmda doktora yapmış olmak, Kur'an Yorumunda Tarihsel Modernist Yaklaşımlar konusunda çalışmalarda bulunmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat ilmi Dr. Öğretim Üyesi 1 Kur'an-ı Kerim Okuma ve Kıraat ilmi alanında doktora yapmış olmak, Kıraatlerde Tevatür olgusu konusunda çalışması bulunmak.
İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Dr. Öğretim Üyesi 1 Din Bilimleri alanında doktora yapmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihî ve Sanatları Türk İslam Edebiyatları ve Sanatları Dr. Öğretim Üyesi 1 Türk İslam Edebiyatları ve Sanatları alanında doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve kablosuz algılayıcı ağlar konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve ilgili alanda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve uyarlamalı kontrol konusunda çalışmaları bulunmak
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Fizik alanında doktora yapmış olmak ve İlgili alanlarda çalışmaları bulunmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR