ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Abdullah Gül Üniversitesi Araştırma-Öğretim Görevlisi alım ilanı

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK618676
Şehir : Kayseri
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
7
İlgili Yönetmelik
:
Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
12.04.2019
Başvuru Süresi
:
İlanın R.G.'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğünden:

Eğitim dili İngilizce olan Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih, 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca; “Öğretim Görevlisi” ve “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.

Genel Şartlar

1) Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
2) Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az “Tezli Yüksek Lisans” derecesine sahip olmak şartı aranır.
3) Yurtdışında alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
4) Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
5) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak gerekir.
6) Araştırma Görevlileri için alanında ALES’ten en az 80 puan almış olmak. KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL den en az 80 puan almış olmak. Ya da YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan muadil puana sahip olmak.
7) Öğretim Görevlileri için ALES’ten en az 70 puan almış olmak. KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL den en az 90 puan almış olmak. Ya da YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan muadil puana sahip olmak.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

Birim Bölüm ABD Unvan D. Adet Özel Şartlar
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji Arş. Gör. 6 1 Psikoloji lisans mezunu olup, Psikoloji alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Moleküler Biyoloji Arş. Gör. 6 1 Biyokimya, Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ya da Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dallarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Biyokimya Arş. Gör. 6 1 Biyokimya, Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ya da Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dallarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Genetik Arş. Gör. 6 1 Biyokimya, Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında ya da Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dallarından birinde tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyomühendislik Biyomühendislik Arş. Gör. 6 1 Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik, Biyomedikal Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Malzeme Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak, Biyomühendislik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Yönetim ve Organizasyon Arş. Gör. 6 1 İşletme veya İşletme Mühendisliği ile bu lisans programlarına eşdeğerliliği YÖK tarafından kabul edilmiş bölümlerden lisans mezunu olmak, İşletme veya Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında Doktora yapıyor olmak.
Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Arş. Gör. 6 1 İşletme veya İşletme Mühendisliği ile bu lisans programlarına eşdeğerliliği YÖK tarafından kabul edilmiş bölümlerden lisans mezunu olmak, İşletme veya Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalında Doktora yapıyor olmak.

Başvuruda İstenilen Belgeler

1) Başvuru Dilekçesi (www.agu.edu.tr)
2) Özgeçmiş
3) Nüfus cüzdan fotokopisi
4) Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi
5) Lisans transkript belgesi fotokopisi
6) ALES Belgesi
7) Yabancı Dil Belgesi
8) Lisansüstü öğrenci olduğuna dair belge (Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için)

Açıklamalar

1) Başvurular ilanımızın yayımlandığı tarihten 15 gün içerisinde ilgili birimlere şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
2) Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
3) Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR