ANKARA 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

Konkordato davasının ilanen tebliği

ANKARA 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860252
Şehir : Ankara

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 10.09.2018 tarihinde yayınlanmıştır.
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2018/606 Esas
Tebligat Konusu
:
ANKARA İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ
Tebligat Muhatabı
:
Alacaklılar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 288 (Değişik madde: 28.02.2018 - 7101 S.K./16. md.). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA 1. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ BAŞKANLIĞI'NDAN
ESAS NO : 2018/606 Esas

Talep edenler-borçlular Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün; 48029 numaralı sırasında kayıtlı ANKARA İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ,
281804 numaralı sırasında kayıtlı FEB YATIRIM MADENCİLİK İNŞAAT ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.,
289819 numaralı sırasında kayıtlı YGT ENERJİ YATIRIM İNŞAAT MADENCİLİK OTOM. SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile
24625557916 T.C. kimlik numaralı FERHAT BOLAT tarafından konkordato talebinde bulunulmuş olup, mahkememizce talebe ekli belgeler üzerinde şekli olarak yapılan inceleme sonucu İİK.’nun 286. maddesince sayılan belgelerin bulunduğu görülmekle; geçici mühlet kararı verilmiş olup, ayrıca geçici konkordato komiserleri kurulu görevlendirilmiştir. Geçici konkordato komiserleri kurulunda hukukçu ÜMİT ERKAN DURNA, inşaat mühendisi RECEP CAN ve yeminli mali müşavir AKIN AKBULUT görev yapmaktadır.
Geçici komiserler kurulu, talepte bulunan üç şirket ve bir gerçek kişinin faaliyetlerine nezaret edecektir. Ayrıca şirket yönetim organının ve gerçek kişinin tüm eylem ve incelemelerinin geçerliliği geçici komiser kurulu onayına tabii tutulmuştur.
Geçici mühlet kararı İİK.’nun 288/1. maddesi gereğince kesin mühlet sonuçlarını doğurmakta olup, kesin mühlet sonuçları ise; İİK.'nun 294. maddesine göre alacaklılar bakımından, İİK.'nun 295 maddesine göre rehinli alacaklılar bakımından, İİK.'nun 296. maddesi gereğince sözleşmeler bakımından, İİK.'nun 297. maddesi gereğince borçlu bakımından ayrı ayrı düzenlenmiştir.
Ayırca konkordato talep eden-borçlu üç şirket ve bir gerçek kişi alacaklılarınca, ilandan itibaren 7 günlük kesin süre içerisinde dilekçe ile itiraz edilerek, konkordato mühleti verilmesini gerektiren bir hal bulunmadığı hususu delilleri ile birlikte ileri sürebileceği gibi, mahkememizden de konkordato talebinin reddi talep edebileceklerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR