ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum'da fabrika makine ve teçhizatları icradan satılıktır (toplu satış)

ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909162
Şehir : Çorum
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/13936 ESAS
Muhammen Bedeli
:
254,300 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
ANKARA YOLU 13. KM. MERKEZ/ÇORUM 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇORUM 1. İCRA DAİRESİ

2015/13936 ESAS

TAŞINIRIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup:

Birinci artırmanın aşağıda belirtilen gün, saat ve yerde yapılacağı ve o gün kıymetlerinin %50'sine istekli bulunmadığı taktirde, yine aşağıda belirtilen gün, saat ve aynı yerde 2. artırmanın yapılarak satılacağı; şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen değerinin %50'sini bulmasının ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olmasının ve bundan başka paraya çevirme ve payların paylaştırma giderlerini geçmesinin şart olduğu; birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebileceği, birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadansonraki beşinci günden başlamak üzere ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebileceği, mahcuzun satış bedeli üzerinden aşağıda belirtilen oranda KDV.'nin alıcıya ait olacağı ve satış şartnamesinin icra dosyasından görülebileceği; gideri verildiği takdirde şartnamenin bir örneğinin isteyene gönderilebileceği; fazla bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur. 28/11/2018

1.İhale Tarihi : 04/01/2019 günü, saat 10:30 - 10:40 arası.

2.İhale Tarihi : 04/02/2019 günü, saat 10:30 - 10:40 arası.

İhale Yeri : ANKARA YOLU 13. KM. MERKEZ/ÇORUM

No Takdir Edilen Değeri TL. Adedi KDV Cinsi (Mahiyeti ve Önemli Nitelikleri)
1 12.000,00 4 %18 KOVALI ELEVATÖR 20 METRE:TAHIL ÜRÜNLERİ, ŞEKER, UN, KİREÇ TAŞI VB. DÖKME YÜKÜN TAŞINMASINDA KULLANILIR. KAPALI METAL GÖVDE İÇERİSİNDE DİZİLİ KOVALARIN KAYIŞ YADA ZİNCİRLE TAŞINMASI İŞİDİR. ELEVATÖR KAPASİTESİ VE UZUNULĞU DEĞİŞİK ÖLÇÜLERDE OLABİLİR. PROSESE BAĞLDIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:MAVİ, TİP:DİKEY TİP, SERİ NO: OKUNAMADI. DİKEY TİP KOVALI ELEVATÖR, İŞLETME İÇERİSİNDE BUĞDAYIN TAŞINMASI İŞİNDE KULLANILMAKTA OLUP, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. YÜKSEKLİĞİ YAKLAŞIK 20 METRE OLUP, METAL GÖDE SEYYAR KAPAKLARI BAĞLI OLDUĞU İÇİN KOVALARI GÖRÜLEMEMİŞTİR. ÜZERİNDE MARKA VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖSTERİR METAL ETİKET OLMAYIP, ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. BAĞLANTI CIVATA VE FLANŞLARI PASLI DURUMDA, GÖVDEDE YER YER PASLAR MEVCUT.
2 3.000,00 1 %18 BRULÖR: BRULÖR, MEKANİK TESİSATTA KAZANLARDA KULLANILAN VE HAVA İLE YAKITIN KARIŞTIRILARAK YAKILMASINI VE KONTROLÜNÜ SAĞLAYAN YANMA MEKANİZMASIDIR. YAKIT BRULÖRE GELEREK, İSTENİLEN MİKTARDA YAKIT VE HAVA İLE KAZANIN İÇERİSİNDE YANMA GERÇEKLEŞTİRİP, KAZANDAKİ SUYUN ISINMASINI SAĞLAR. MARKA: MARKASIZ, RENK: BEYAZ, TİP:DİKEY TİP, SERİ NO: OKUNAMADI.
3 4.800,00 16 %18 HAVA BORULARI (20 METRELİK): İŞLETME İÇERİSİNDE PROSES İÇİN GEREKLİ HAVANIN TAŞINDIĞI, YAKLAŞIK 30 MM' LİK, MAVİ RENKLİ BORULAR. FABRİKA İÇERİSİNDE HALİ HAZIRDA MONTAJLI OLUP, ÜRETİM OLMADIĞI İÇİN FAAL DEĞİLDİR. MUHTELİF EBATLARDA ÇEŞİTLERİ MEVCUT OLUP, ORTALA ÖLÇÜ ALINMIŞTIR.
4 16.000,00 2 %18 KARE ELEK 8X28: KARE ELEK, UN FABRİKALARINDA UN ÜRETİMİ İŞLEMİNDE BÜYÜK ROL OYNAYAN BİR MAKİNEDİR. VALS VASITASIYLA ÖĞÜTÜLEN HUBUBATIN ELENMESİNDE VE DOLAYISI İLE SINIFLANDIRILMASINDA KULLANILIR. ELEME İŞLEMİ DEĞİRMEN DİYAGRAMINA GÖRE DÜZENLENİR. ELEK, AŞAĞIDA BELİRTİEN ANA PARÇALARDAN OLUŞUR.
1) İKİ PARÇA ELEK KASALARI KOMPARTMANI
2) ŞASİ
3) İKİ TARAFTA SALLAMA PARÇALARI
MARKA: KURT MAKİNA, MODEL: MPAG, TİP:8X28, KAPASİTE: 34.1 TON/SAAT, İMAL YILI: 2008, RENK: TURUNCU-BEYAZ
5 500,00 1 %18 TOZ SİKLONU : ENDÜSTRİYEL TOZLARIN ORTAMDAN UZAKLAŞTIRILARAK, TEMİZLEME İŞİNDE KULLANILIR. SİKLON İÇİNDEKİ ANİ HIZ DEĞİŞİMİ NEDENİYLE ATALETİNİ KAYBEDEN PARTİKÜLLER SİKLON CİDARINDAN SÜZÜLEREK ALT KONİK TOPLAMA BUNKERİNE AKARLAR. BU MEKANİZMA SONUCU İÇERDİĞİ TOZLARDAN ARINDIRILMIŞ OLAN GAZ, SİKLON MERKEZİNDEKİ ÇIKIŞ BORUSU VASITASIYLA SİKLON ÜST KISMINDAN DIŞARI ATILIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:MAVİ, TİP:DİKEY, SERİ NO: OKUNAMADI. ÜZERİNDE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MEKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. GÖVDE, MEKANİK VE ELEKTRİK AKSAMI, MOTOR VE BAĞLANTILARI BAKIM, ONARI VE KONTROL GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.
6 8.000,00 1 %18 TAŞ AYIRICI MAKİNA: TEMİZLEME BÖLÜMÜNDE ÇOK FONKSİYONLU VE YARARLI BİR MAKİNADIR. TAHIL İÇERİSİNDEKİ AĞIR METALLERİ, TAŞI AYIRIR. SAĞLAM VE ZAYIF TANELİ OLARAK TAHILI SINIFLANDIRIR, TAHIL İÇERİSİNDEKİ YABANCI MADDELERİ, SAP, SAMAN, KARA YULAF GİBİ İRİ TANELERİ AYIRIR. BU ÖZELLİKLERİ İLE ÇOK VASIFLI VE VERİMLİ BİR MAKİNADIR. MAKİNE İŞLETME İÇERİSİNDE MONTAJLI DURUMDA OLUP, AKILLI MAKİNE MARKALI, SARI-BEYAZ RENKTE, 2.EL MAKİNE OLUP FAAL DURMUDA DEĞİLDİR. METAL ETİKETİ BULUNMAYIP, TEKNİK ÖZELLİKLERİ HAKKIDA BİLGİ EDİNİLEMEMİŞTİR.
7 3.500,00 1 %18 WALLS AMBARI SİLOSU: TAHIL İŞLEME TESİSLERİNDE TAHILI ÖĞÜTÜP, KIRMAK İÇİN KULLANILAN WALLS MAKİNASINA AİT MALZEME DEPOSU. BEYAZ RENKLİ, SİLİNDİRİK YAPIDA, YAKLAŞIK 1 TONLUK KAPASİTELİ, ÜZERİNDE ETİKETİ BULUNMAYAN SİLO.
8 4.000,00 1 %18 İRMİK SASÖRÜ: UN VE İRMİK DEĞERMENLERİNDE, İRMİĞİN ZENGİNLEŞTİRİLİP, SINIFLANDIRILMASI İŞİ İÇİN KULLANILAN MAKİNADIR. ÜRÜN AKIŞ HIZI, ÜRÜNÜN ELEKLERDE MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE ENİNE YAYILMASINI SAĞLAYAN BİR GEÇİT YARDIMIYLA AYARLANIR. AERODİNAMİK HAVA KANALI VE HAVA DÜZENLEYİCİ VALFLER SAYESİNDE ELEME YÜZEYİNİN TAMAMINDA OPTİMUM VAKUM ETKİSİ ELDE EDİLİR. KEPEK VE BENZERİ HAFİF MALZEMELER VAKUM ETKİSİYLE SÜSPANSİYON HALİNDE TUTULUR VE BOŞALTMA KANALI YOLUYLA AŞAĞIDA BULUNAN TOPLAMA KUTUSUNA TAŞINIR. ÜRÜN(İRMİK), ELEKLER YARDIMIYLA GRANÜL BOYUNA GÖRE SINIFLANDIRILARAK KEPEKTEN AYRIŞTIRILIR. MARKA:UĞUR, RENK:BEYAZ, TİP:YATAY, SERİ NO:OKUNAMADI. MAKİNE ÜZERİNDE MARKA ETİKETİ BULUNSADA TEKNİK ÖZELLİKERİ GÖSTERİR ETİKET OLMADIĞINDAN, BİLGİ VE SERİ OKUNAMAMIŞTIR.
9 1.500,00 3 %18 KEPEK FIRÇASI: VİBRO KEPEK FIRÇASI, KEPEK İÇERİSİNDE Kİ UNU % 95-% 98 ORANINDA AYRIŞTIRMA İŞLEMİNDE KULLANILIR.
10 500,00 1 %18 HAVA FANI VE SİKLONU: ENDÜSTRİYEL TOZLARIN ORTAMDAN UZAKLAŞTIRILARAK, TEMİZLEME İŞİNDE KULLANILIR. SİKLON İÇİNDEKİ ANİ HIZ DEĞİŞİMİ NEDENİYLE, ATALETİNİ KAYBEDEN PARTİKÜLLER SİKLON CİDARINDAN SÜZÜLÜREK ALT KONİK TOPLAMA BUNKERİNE AKARLAR. BU MEKANİZMA SONUCU İÇERDİĞİ TOZLARDAN ARINDIRILMIŞ OLAN GAZ, SİKLON MERKEZİNDEKİ ÇIKIŞ BORUSU VASITASIYLA SİKLON ÜST KISMINDAN DIŞARI ATILIR. ÜZERİNDE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MAKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. GÖVDE, MEKANİK VE ELEKTRİK AKSAMI, MOTOR VE BAĞLANTILARI BAKIM, ONARI VE KONTROL GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.
11 24.000,00 6 %18 WALS BUĞDAY ÖĞÜTÜCÜ: BUĞDAYIN ÇEŞİTLİ ARAÇ VE EKİPMAN KULLANILARAK UN VEYA İRMİK HALİNE GETİRİLMESİ İÇİN YAPILAN İŞLEME ÖĞÜTME DENİR. BUĞDAYIN ÖĞÜTÜLMESİNDE AMAÇ TANENİN ENDOSPERM KISMINI MÜMKÜN OLDUĞUNCA KABUL VE RÜŞEYMDEN AYIRMAK, AYRILAN ENDOSPERMİ İSE İNCELTEREK UN HALİNE GETİRMEKTİR. ÖĞÜTME ENDOSPERM VE KEPEĞİN BİRBİRİNDEN AYIRMAK VE ENDOSPERMİ UNA İNDİRGEMEK İÇİN YAPILAN İŞLEMDİR. BİR BAŞKA DEYİŞLE BUĞDAYLARIN UN VEYA İRMİK HALİNE GETİRİLMESİ İÇİN YAPILAN İŞLEMDİR. BUĞDAYIN YABANCI MADDELERDEN TEMİZLENİPTAVLANDIKTAN SONRA ÜZERİNDE YİV VE SETLERDEN OLUŞAN DİŞLER BULUNAN VE FARKLI HAZLARDAN DÖNEN, VALS ADI VERİLEN DÖKME ÇELİK SİLİNDİRLER ARASINDA KIRILARAK ELENDİK SONRA 1-150 MİKRON BÜYÜKLÜĞÜNDE PARÇACIKLAR HALİNDE UN ÜRETME İŞLEMİDİR.
12 5.000,00 1 %18 TRİYÖR MAKİNA: TAHIL ÖĞÜTEN FABRİKALARDA TAHIL İÇİNDE BULUNAN İSTENMEYEN YUVARLAK ŞEKİLLİ VE UZUN ŞEKİLLİ PARÇALARIN TAHILDAN AYRILMASI İŞLEMİNDE KULLANILIR. KAPASİTEYE GÖRE GÖRE MUHTELİF ÇAPLARDA SAÇ ÜZERİNE PRESLENMİŞ ÇAPLARI VE DERİNLİKLERİ TEMİZLEYECE TAHIL CİNSİNİE GÖRE BELİRLENMİŞ CEPLERİ OLAN SİLİNDİRLER BİR REDÜKTÖRLÜ MOTOR VASITASI İLE TAHRİK EDİLEREK DÖNDÜRÜLÜR. SİLİNDİRİN İÇİNDE BULUNAN TOPLAYICILAR SAYESİNDE TOHUMLAR VE İSTENMEYEN MADDELER ÇIKIŞ AĞZINDAN ALINIRLAR. AYRILAN TANELER KONTROL TRİYÖRÜNDE DE GEÇİRİLEREK İSTENMEYEN MADDELERİN İÇİNE KARIŞMIŞ TAHIL TANELERİNİN KAZANILMASI SAĞLANIR. AYDIN MARKA, YEŞİL RENK, 1990 MODEL, 90882 SERİ NOLU
13 5.000,00 1 %18 ÇÖP SASÖRÜ: TARIM ÜRÜNLERİ İÇERİSİNDE BULUNAN TOZ, KABA PARÇA, ÇÖP, SAMAN VS. MADDELERİN TEMİZLENMESİ İŞİNDE KULLANILAN MAKİNEDİR. ÖN TEMİZLİK İŞİNDE KULLANILIR. ZEMİNE SABİT OLARAK ÇALIŞIR. MARKA: LİDER, RENK:YEŞİL, TİP:YATAY, SERİ NO: OKUNAMADI. MAKİNE HALİ HAZIRDA İŞLETME İÇERİSİNDE MONTAJLI OLUP, FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. ÜZERİNDE MARKA VE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MAKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR.
İŞLETME YAKLAŞIK İKİ SENEDİR ÜRETİM YAPMAYIP MAKİNE BU SÜRE ZARFINDA ÇALIŞMAYIP, HALİ HAZIR DURUMU İLE MEKANİK, ELEKTRİK, YEDEK PARÇA KONTROLÜ GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.
14 500,00 1 %18 CARASKAL:İSTENİLEN YÜKÜN AYNI ANDA BİRLİKTE DÖNEN İKİ SABİT VE BİR HAREKETLİ MAKARADAN MEYDANA GELEN SİSTEMLE, AĞIR BİR YÜKÜ EN AZ KUVVET HARCAYARAK İSTENİLEN YERE TAŞIMA İŞLEMİDİR. KALDIRMA İŞİ BİRAZ UZUN SÜREBİLECEĞİNDEN TAŞIMA İŞLEMİ GECİKEBİLİR. GENELDE KÜÇÜK ATOLYELERDE TERCİH EDİLEBİLİR.
15 2.000,00 1 %18 BUĞDAY YIKAMA MAKİNASI: BUĞDAYIN TAŞINI, TOPRAĞINI, KAVUZUNU VE TOZ ZERRELERİNİ SU İLE TEMİZLEME İŞLEMİ YAPAN MAKİNADIR. ÜST VİDA DÖNEREK SUYU ÇALKALAMAK SURETİYLE YIKAMA İŞLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİR. BUĞDAYIN İÇİNDEKİ AĞIR MADDELER DİBE ÇÖKEREK TERS YÖNDE İLERLEME VİDALI HAREKETİYLE DIŞARI ATILIR.
16 200,00 1 %18 DİJİTAL TERAZİ: TEM MARKA, 150 KG KAPASİTELİ, DİJİTAL KANTAR, KAPASİTESİNE KADAR OLAN AĞIRLIKLARIN ÖLÇÜLMESİ İŞİNDE KULLANILIR. MAKİNE İŞLETME İÇERİSİNDE OLUP, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR.
17 800,00 2 Adet %18 TRANSMİSYON MOTORU: İŞLETME ÇERİSİNDE MUHAFAZA EDİLEN MOTORLAR, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA OLMAYIP, GEREKLİ BAKIM VE KONTROLLERDEN SONRA ÇALIŞABİLECEĞİ, GENEL OLARAK İYİ GÖRÜNÜMLÜ OLDUĞU.
18 200,00 1 %18 TOZ EMİCİ: TOZ TOPLAMA MAKİNELERİ ÇALIŞMA MANTIĞI, 2 MİKRONDAN BÜYÜK TOZ PARÇACIKLARININ NEREDEYSE HEPSİNİ HIZLI VE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE FİLTRELER. TOZ YÜKLÜ HAVA, HAVA AKIMINDAN DAHA AĞIR PARTİKÜLLERİN DÜŞTÜĞÜ HAZNEYE GİRER. DAHA HAFİF PARÇACIKLAR HAVA AKIMINDA SIKIŞMAKTA VE FİLTRE TORBALARINA YÜKSELMEKTEDİR. HAVA, FİLTRE TORBASINDAN GEÇERKEN, TOZ PARTİKÜLLERİ FİLTRE TORBALARININ DIŞ YÜZEYİ ÜZERİNDE TOPLANIR VE TEMİZLENEN HAVA TOPLAYICI ÜZERİNDEN DIŞARI ATILIR.
19 4.000,00 1 %18 İRMİK SASÖRÜ: UN VE İRMİK DEĞERMENLERİNDE, İRMİĞİN ZENGİNLEŞTİRİLİP, SINIFLANDIRILMASI İŞİ İÇİN KULLANILAN MAKİNADIR. ÜRÜN AKIŞ HIZI, ÜRÜNÜNÜN ELEKLERDE MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE ENİNE YAYILMASINI SAĞLAYAN BİR GEÇİT YARDIMIYLA AYARLANIR. AERODİNAMİK HAVA KANALI VE HAVA DÜZENLEYİCİ VALFLER SAYESİNDE ELEME YÜZEYİNİN TAMAMINDA OPTİMUM VAKUM ETKİSİ ELDE EDİLİR. KEPEK VE BENZERİ HAFİF MALZEMELER VAKUM ETKİSİYLE SÜSPANSİYON HALİNDE TUTULUR VE BOŞALTMA KANALI YOLUYLA AŞAĞIDA BULUNAN TOPLAMA KUTUSUNA TAŞINIR. ÜRÜN (İRMİK), ELEKLER YARDIMIYLA GRANÜL BOYUNA GÖRE SINIFLANDIRILARAK KEPEKTEN AYRIŞTIRILIR. MARKA:ÜÇEL, RENK:BEYAZ, TİP:YATAY, SERİ NO:OKUNAMADI.
MAKİNE ÜZERİNDE MARKA ETİKETİ BULUNSA DA TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖSTERİR ETİKET OLMADIĞINDAN, BİLGİ VE SERİ NO OKUNAMAMIŞTIR.
20 500,00 1 %18 KOMPRESÖR: ATMOSFERDEN ELDE EDİLEN HAVAYI SIKIŞTIRARAK BASINCINI ARTTIRAN BİR ALETTİR. KOMPRESÖR PNÖMATİK ÇALIŞMA SİSTEMİYLE VE BASINÇLI HAVANIN GEREKLİ OLDUĞU ORTAMLARDA HAVA DESTEĞİ SAĞLAMAK AMACI İLE ÇALIŞAN MOTORLU MAKİNEDİR. MARKA: KOMSAN, MOTOR GÜCÜ: 2 HP, HACİM: 11.5 M3/H, BASINÇ: 8 KG/CM2, FAAL DURUMDA OLMADIĞI, GÖRÜNÜM İTİBARİYLE ATIL DURUMDA OLDUĞU, BAKIM VE KONTROLLERDEN SONRA ÇALIŞABİLECEĞİ.
21 10.000,00 1 %18 KANTAR: GÜNÜMÜZ SANAYİSİNDE VE TİCARETİNDE MAL ALAN, MAL SATAN TÜM SEKTÖRLERDE ÖLÇÜ VE STANDARTLARIN BELİRLENEBİLMESİ İÇİN DOLAYLI OLARAK ALINAN VEYA SATILAN MALIN EDERİNİ BELİRLEMEK İÇİN KG BAZINDA ÖLÇMEK BÜYÜK BİR İHTİYAÇTIR. YURTİÇİ VEYA YURTDIŞI LOJİSTİĞİN DAHA ÇOK TAŞITLARDA YAPILDIĞI TİCARET SEKTÖRLERİNDE ALINAN VEYA SATILAN MALIN TAŞITLA BİRLİKTE BOŞ VE DOLU TARTARAK NET AĞIRLIĞI BELİRLEMEYE YARAYAN KANTARA TAŞIT KATNARI DENİR. ÖRNEĞİN BİR UN FABRİKASI ONA SATILAN BUĞDAYI ARAÇTAN BOŞALTMADAN ÖNCE TAŞIT KANTARINDA TARTAR. ARAÇ BOŞALTILIR VE BOŞ BİR ŞEKİLDE TEKRAR TAŞIT KANTARINDA TARTILIR VE ALINAN BUĞDAY KG BAZINDA NET OLARAK ÖLÇÜLMÜŞ OLUR. BÖYLECE HEM ZAMAN VE ENERJİDEN TASARRUF EDİLİR HEMDE DOĞRU GÜVENİLİR BİR TİCARET GERCEKLEŞTİRİLMİŞ OLUR. İŞLETME GİRİŞ KISMINDA BULUNAN TAŞIT KANTARI; 50 TON KAPASİTELİ OLUP, TAŞIT ÇIKIŞ PLATFORMU MEVCUT OLSADA, ELEKTRONİK KAYIT VE ÇIKTI İŞLEMLERİNİN YAPILDIĞI ODA KİLİTLİ DURUMDADIR. ODA KİLİTLİ OLDUĞUNDAN CAMDAN GÖRÜLDÜĞÜ KADARIYLA, KAYIT BİLGİSAYARI VE DİĞER YARDIMCI AKŞAMLARIN BULUNMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR.
22 5.000,00 1 %18 ÇÖP SASÖRÜ: TARIM ÜRÜNLERİ İÇERİSİNDE BULUNAN TOZ, KABA PARÇA, ÇÖP, SAMAN VS. MADDELERİN TEMİZLENMESİ İŞİNDE KULLANILAN MAKİNEDİR. ÖN TEMİZLİK İŞİNDE KULLANILIR. ZEMİNE SABİT OLARAK ÇALIŞIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:YEŞİL, TİP:YATAY, SERİ NO: OKUNAMADI. MAKİNE HALİ HAZIRDA İŞLETME İÇERİSİNE MOTAJLI OLUP, FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. ÜZERİNDE MARKA VE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MAKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. İŞLETME YAKLAŞIK İKİ SENEDİR ÜRETİM YAPMAYIP, MAKİNE BU SÜRE ZARFINDA ÇALIŞMAYIP, HALİ HAZIR DURUMU İLE MEKANİK ELEKTRİK, YEDEK PARÇA KONTROLÜ GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR
.
23 5.000,00 5 %18 TAŞIYICI HELEZON (4 METRE): TAHIL ÜRÜNLERİNİN SİLİNİRİK ŞEKİLDE BİR MİLE BAĞLANMIŞ METAL YAPRAKLARIN, HELEZONİK HAREKETİ İLE İSTENİLEN YERE İLETİLMESİNİN SAĞLAR. MARKA: MARKASIZ, RENK: MAVİ, TİP: YATAY HELEZON YAPRAKLI, SERİ NO: OKUNAMADI. MAVİ RENKLİ, ÜZERİNDE MARKA VE TEKNİK ETİKETİ BULUNMAYAN, DIŞ GÖVDE SİYAH SAC MALZEME, İÇ HELEZON YAPRAKLARI YAKLAŞIK 50 CM LİK ÜSTÜ KAPAKLI DURUMDA, HAREKET MOTORLARI ÜZERİNDE OLUP, İŞLETME İÇERİSİNDE MONTAJLI DURUMDA VE FAAL OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.
24 18.000,00 6 %18 KOVALI ELEVATÖR 20 METRE: TAHIL ÜRÜNLERİ, ŞEKER, KİREÇ TAŞI VB. DÖKME YÜKÜN TAŞINMASINDA KULLANILIR. KAPALI METAL GÖVDE İÇERİSİNDE DİZİLİ KOVALARIN KAYIŞ YADA ZİNCİRLE TAŞINMASI İŞİDİR. ELEVATÖR KAPASİTESİ VE UZUNLUĞU DEĞİŞİK ÖLÇÜLERDE OLABİLİR. PROSESES BAĞLIDIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:MAVİ, TİP:DİKEY TİP, SERİ NO: OKUNAMADI. DİKEY TİP KOVALI ELEVATÖR, İŞLETME İÇERİSİNDE BUĞDAYIN TAŞINMASI İŞİNDE KULLANILMAKTA OLUP HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. YÜKSEKLİĞİ YAKLAŞIK 20 METRE OLUP METAL GÖVDE SEYAR KAPAKLARI BAĞLI OLDUĞU İÇİN KOVALARI GÖRÜLEMEMİŞTİR. ÜZERİNDE MARKA VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ GÖSTERİR METAL ETİKET OLMAYIP, ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. BAĞLANTI CIVATA VE FLANŞLARI PASLI DURUMDA, GÖVDEDE YER YER PASLAR MEVCUT.
25 1.500,00 3 %18 TOZ SİKLONU: ENDÜSTRİYEL TOZLARIN ORTAMDAN UZAKLATIRILARAK, TEMİZLEME İŞİNDE KULLANILIR. SİKLON İÇİNDEKİ ANİ HIZ DEĞİŞİMİ NEDENİYLE ATALETİNİ KAYBEDEN PARTİKÜLER SİKLON CİDARINDAN SÜZÜLEREK ALT KONİK TOPLAMA BUNKERİNE AKARLAR. BU MEKANİZMA SONUCU İÇERDİĞİ TOZLARDAN ARINDIRILMIŞ OLAN GAZ, SİKLON MERKEZİNDEKİ ÇIKIŞ BORUSU VASITAIYLA SİKLON ÜST KISMINDAN DIŞARI ATILIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:MAVİ, TİP:DİKEY, SERİ NO: OKUNAMADI. İŞLETME MONTAJLI DURUMDA OLAN SİKLONLAR, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. ÜRETİM OLMADIĞI İÇİN, ORTAMDA TOZ VE ÇALIŞAN MAKİNE OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. ÜZERİNDE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MAKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. GÖVDE, MEKANİK VE ELEKTRİK AKSAMI, MOTOR VE BAĞLANTILARI BAKIM, ONARI VE KONTROL GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.
26 5.000,00 1 %18 TARAR MAKİNASI: MISIR, ARPA, BUĞDAY VE BAKLİYAT ÜRÜNLERİNİN TEMİZLENMESİ İÇİN KULLANILAN TOZ HALİNDEKİ HAFİF TANELİ YABANCI MADDELERİ HAVA YARDIMI İLE DEVİRDAİM YAPARAK İNCE TOZLARDAN AYIRMAK İÇİN KULLANILIR. BUĞDAY İÇERİSİNDEKİ TOZ, KUM, KABUK, UFAK TOHUM GİBİ YABANCI MADDELERİ AYIRIR. TARAR BİLİNEN EN BASİT TEMİZLEME TEKNİĞİDİR. KAPALI BİR DOLAP İÇERİSİNDEN VAKUM İŞLEMİDİR. ÜRÜN İÇERİSİNDEKİ TOZ VE YABANCI MADDELERİ EMMEK İÇİN KULLANILIR. MAKİNE GİRİŞLERİ VE ÇIKIŞLARINDA KULLANILIR. MARKA: MARKASIZ, RENK:YEŞİL, TİP:YATAY, SERİ NO: OKUNAMADI. İŞLETME MONTAJLI DURUMDA OLAN SİKLONLAR, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. ÜZERİNDE TEKNİK METAL ETİKET BULUNMADIĞINDAN MAKİNANIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ OKUNAMAMIŞTIR. GÖVDE, MEKANİK VE ELEKTRİK AKSAMI, MOTOR VE BAĞLANTILARI BAKIM, ONARI VE KONTROL GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.
27 1.500,00 15 %18 HAVA KİLİDİ SİKLONU: HAVA KİLİTLERİ: HÜCRE TEKERİ, HAVA KAPANI VE ROTARY VALF OLARAK DA ADLANDIRILIR. BU ÜRÜN TOZ TOPLAMA ÜNİTELERİNDE VE PNÖMATİK NAKİL SİSTEMLERİNDE DOZAJLAMA ELEMANI OLARAK KULLANILMAKTADIR. HAVA KİLİTLERİ PROSES GEREKSİNİMLERİNE BAĞLI OLARAK DÖKÜM GÖVDE VEYA SAÇ KONSTRÜKSİYON OLARAK İMAL EDİLMEKTEDİR. ÇALIŞMA KOŞULLARINA GÖRE TAHRİK TİPİ VE YATAKLAMALARI DA ÇEŞİTLENDİRİLEBİLİR. MARKA: MARKASIZ, RENK:BEYAZ, TİP:YATAY, SERİ NO: OKUNAMADI. HALI HAZIRDA İŞLETMEDE ÜRETİM OLMAYIP, ÇALIŞAN MAKİNE OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. HAVA KİLİTLERİ HALİ HAZIRDA SÖKÜK DURUMDA OLUP, PROFİL TABLA VE TOPLAMA ÜNİTELERİ MEVCUT OLDUĞU, ANCAK BU DURUMDA İŞLEVİNİ YERİNE GETİRMESİNİN MÜMKÜN OLMADIĞI, FAAL DURUMDA OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. EKSİK PARÇA VE AKŞAMLARIN TEMİNİ BAKIM, TAMİRAT VE KONTROLLERDEN SONRA NACAK ÇALIŞABİLECEĞİ, BU DURUMUN GÖZ GÖNÜNE ALINARAK DEĞERLEME YAPILMIŞTIR. ÜZERİNDE TEKNİK ETİKET BULUNMAYIP, TEKNİK ÖZELLİKLERİNE ULAŞILAMAMIŞTIR.
28 600,00 1 %18 VİTAMİN MAKİNESİ: UN İMALATINDA KALİTEYİ ARTIRMAK VE ELDE EDİLEN ÜRÜN KALİTESİNDEKİ DALGALANMAYI ÖNLEMEK İÇİN (STANDAR BİR UN ELDE ETMEK İÇİN) UNA SABİT VE İSTENİLEN MİKTARDA KATKI MADDESİ İLAVE İŞİNDE KULLANILIR.
29 3.000,00 3 %18 İRMİK KIRICI: UN ŞEMALARINDAKİ İRMİK KANALLARINDA AYIRMA VE ÖĞÜTME İŞLEMİNİ YAPMAK İÇİN KULLANILIR. BU İŞLEM UN VERİMİNİ ARTIRIR VE DİĞER ÖĞÜTÜCÜLERDEN DAHA AZ ENERJİ TÜKETİR. İŞLETMEDE 3 ADET OLUP, 2 MAVİ, 1 BEYAZ RENKLİDİR. HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA DEĞİLDİR. HAREKET MOTORLARI ÜZERİNDE BAĞLI DURUMDA OLUP, FAAL DEĞİLDİR.
30 600,00 2 %18 KEPEK DEPOSU: İŞLETMEDE YAN ÜRÜN OLAN BUĞDAY KEPEĞİNİN İLETİLDİĞİ VE DEPO EDİLDİĞİ YER.
31 11.000,00 11 %18 PAÇAL MAKİNASI: BUĞDAY ÇEŞİDİNİN ÇOK OLMASI, ELDE EDİLEN UNDA DA FARKLILIKLARI ORTAYA ÇIKARMAKTADIR. UN FABRİKALARINDA BİRÇOK ÇEŞİT VE ÖZELLİKTEKİ BUĞDAYLAR ÖĞÜTÜLÜRKEN ÜRETİLECEK UN KALİTESİNİN SÜREKLİ AYNI ÖZELLİKTE OLMASI İSTENİR. HER ZAMAN AYNI KALİTEDE VE ÖZELLİKLTE BUĞDAY BULUNAMAMASI VE İSTENİLEN KALİTEDE UN İMAL EDİLMESİ İÇİN BİRKAÇ BUĞDAY ÇEŞİDİ PAÇAL YAPILIR. BU NEDENLE LABORATUARLARDA YAPILAN ÇALIŞMA SONUCU FARKLI KALİTEDEKİ BUĞDAYLAR BELLİ ORANLARDA KARIŞTIRILIR. BU KARIŞTIRMA İŞLEMİNE PAÇALLAMA DENİR. ÖZELLİKLERİNE GÖRE KALİTE SIRALAMASI YAPILAN BUĞDAYLARDA ÖNCE AYNI CİNSLER PAÇALLANIR. BÖYLECE PİYASANIN TALEP ETTİĞİ YÜKSEK KALİTEDE STANDART UN SÜREKLİ TEMİN EDİLİR.
32 100,00 1 %18 GEL BERİ: ÜZERİNDEKİ MOTOR VE HALAT YARDIMI İLE İŞLETMEDEN KAMYON YEDE TIRLARA YÜKLENECEK MALZEMENİN EN AZ ENERJİ İLE YÜKLENMESİNİ SAĞLAR. İŞLETMEDE ATIL DURUMDA OLUP, METAL AKSANIN PASLI VE MOTORUN BAKIM GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR. KAPASİTESİ VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ HAKKINDA BİLGİ ALINMAMIŞTIR.
33 2.000,00 1 %18 YÜKLEME BANDI: BANTLI KONVEYÖRLER MALZEME İLETİMİ YANINDA YÜKLEME, BOŞALTMA, STOKLAMA VE STOKTAN ALMA GİBİ BİRÇOK ALANDA KULLANILMAKTADIR. YAYGIN OLARAK KÖMÜR VE MADEN OCAKLARINDA; CEVHER HAZIRLAMA VE ZENGİNLEŞTİRME TESİSLERİNDE; TAŞ KIRMA, ELEME VE YIKAMA TESİSLERİNDE; DÖKÜMHANELERDE KUM VE KALIP TAŞLAMA İŞLERİNE; LİMANLARDA MADEN CEVHERİ, KÖMÜR, TAHIL VB. MALZEMELERİN YÜKLENMESİ VE BOŞALTILMASI İŞLERİNDE; KAĞIT, ŞEKER UN SANAYİ İLE TAHIL SİLOLARINDA BÜYÜK ÖLÇÜDE BANTLI KONVEYÖRLERDEN YARARLANILMAKTADIR. İŞLETMEDE BULUNAN SEYYAR BANTLI KONVEYÖR, 2. EL OLUP, TEKERLEKLİ, YAKLAŞIK 12 METRE, BANT RULOLARI, MOTOR VE LASTİK BANDIN BAKIM GEREKTİRDİĞİ, HALİ HAZIRDA FAAL DURUMDA OLMADIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR.
34 90.000,00 2 %18 ÇELİK SİLO: SİLO TOPTAN MALZEMELERİN KORUNDUĞU, SAKLANDIĞI VEYA DEPOLANDIĞI BİR YAPIDIR VE İŞLETMENİN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE İNŞA EDİLİR. BU SAYEDE BİRÇOK TAHILLAR EKŞİTİLEREK SAKLANIR. EKŞİTME SAYESİDE TAHILLAR BOZULMADAN UZUN SÜRE SAKLANABİLİR. SİLO, ÖZEL USULLERE GÖRE YAPILMIŞ, SİLİNDİR BİÇİMİNDE YÜKSEK BİR YAPIDAN İBARETTİR. BUĞDAY, MISIR GİBİ BAKLİYATLARIN SAKLANMASINDA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYAN ÇELİK SİLOLAR DAR ALANDA BİNLERCE TONLUK ÜRÜNÜN UZUN SÜRE BOZULMADAN KORUNMASINI SAĞLIYOR. ÇELİK SİLOLARDA MAMULLER BİR YIL BOYUNCA TARLADAN YENİ HASAT EDİLMİŞ GİBİ MUHAFAZA EDİLEBİLİYOR. 300-350 METREKARELİK BİR SİLODA 6 BİN TONLUK ÜRÜN RAHATÇA STOKLANABİLİRKEN ÜRÜNÜN BAYATLAMASININ VE KANSEROJEN İÇERMESİNİN DE ÖNÜNE GEÇİLİYOR. MARKA:GSI, ADET:2, MALZEME:ÇELİK, KAPASİTE:980 TON ÜZERİNDE ÇIKIŞ MERDİVENİ, GİRİŞ KAPISI, ÜST KISMINDA YÜRÜYÜŞ GEZENEĞİ VE KORKULUĞU, İŞARET VE UYARI LEVHALARI, YÜKLEME BÖLÜMÜ MEVCUT OLUP, YENİ GÖRÜNÜMLÜ HALİ HAZIRDA TEMİZ BUĞDAY SİLOLARI.
35 5.000,00 1 %18 TRAFO: 37 KW LIK TRAFO, İŞLETME BİNASI ARKA KISMINDA, ÇELİK SİLOLARIN YAN TARAFINDADIR. ARIZALI OLDUĞU, İŞLETME YETKİLİSİ TARAFINDAN BEYAN EDİLMİŞ OLUP, BAKIM GEREKTİRDİĞİ GÖRÜLMÜŞTÜR.

(İİK m.114/1, 114/3)

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 63'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR