RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize Merkez'de otel mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962753
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : EKREM ORHON MAH. / RİZE
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
AKŞAM 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017-8 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,845,183 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO : 2017-8 Satış


GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen Rize -merkez Ekrem Orhon mahallesinde kain 403 ada 7 nolu sayılı taşınmaz tapuda alanı 100 m2 olup cinsi arsa olarak kayıtlıdır. Halı hazırda ise parsel üzerinde 1 bodrum,1 zemin,1 asma,6 normal ve 1 çatı katından ibaret betonarme karkas inşaat tarzında inşa edilmiş bina mevcut olduğu keşif sırasında tespit edilmiştir. Bu nedenle taşınmaz arsa ve üzerindeki mevcut bina ile birlikte değerlendirilmiştir.Bina otel olarak inşa edilmiş ve zemin katında 2 adet dükkan diğer asma ve normal katlar ise otel olarak kullanılmaktadır.Binanın duvarları içten ve dıştan sıvalı boyalı,doğramalar zemin ve asma kat aluminyum doğrama diğer otel katları ise kısmen ahşap doğrama ve cilalı ,kısmende pvc esaslı doğramadır. Zemin ve asma kat tabanları seramik döşeme diğer katlar;antre kısımları ahşap laminat parke,odalar ise marley döşemedir. Bodrum,zemin ve asma katları 100 m2,normal katlar ise 115 m2 çatı katı ise 100 m2 büyüklüğünde olan bina çatılıdır. Kaloriferli ve asansörlü olan bina inşa senesi itibariyle % 30 oranında eskimiştir. Tüm bu özellikler dikkate alınarak değeri toplam 1.845.183,00 TL. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :

Satışa konu Rize merkez Ekrem Orhon Mahallesinde kain 403 ada 7 sayılı parselin
Parselin 1. Satış günü : 28.06.2019 günü saat 14.00-14.10 arası,
Parselin 2.Satış günü :26.07.2019 günü saat 14.00-14.10 arası
,

Rize merkez Sulh hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017-8 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 08.03.2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR