NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir Merkez'de otel icradan satılıktır (Çoklu satış)

NEVŞEHİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048254
Şehir : Nevşehir / Merkez
Semt-Mahalle : UÇHİSAR KÖYÜ / UÇHİSAR
Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/157 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,796,294 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kapucubaşa Mahallesi 2. Sokak No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri alt katı Merkez/NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.NEVŞEHİR1. İCRA DAİRESİ

2018/157 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Nevşehir İli Merkez Uçhisar Köyü Tekeli Mevkii 537 parselde kayıtlı 200,00 m2 yüzölçümlü 3 katlı kargir otel ve arsası vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz üzerinde ayrık nizamda ve yığma tarzında inşa edilmiş olup, 2 bodrum, zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 4 kat seviyesinden oluşmaktadır. Onaylı projesi ve yerinde yapılan incelemede taşınmazın yaklaşık 84 m2 alana sahip 2. bodrum kat seviyesinde 2 adet kayadan oyma banyolu otel odası, yaklaşık 60 m2 alana sahip, 1. bodrum kat seviyesinde 1 adet kemerli taş ve kayadan oyma banyolu otel odası, yaklaşık 180 m2 alana sahip zemin kat seviyesinde ise 1 adet yığma taş büyük oda bulunmaktadır. 537 parselin projesine göre toplam alanı yaklaşık brüt 387 m2 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz bünyesinde halihazırda toplam 9 adet otel odası yer almaktadır. Otelin oda zeminleri mermer, ganit ve ahşap kaplama, duvarlar kaya oyma ve taş kaplama, tavanlar ise kaya oyma, kemer sistem ve hazen kaplamadır. Islak hacimlerin zeminleri fayans ve mermer duvarlar ise kaya ve mermer kaplamadır. Oda giriş kapıları, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Yerinde yapılan incelemelerde satışa konu taşınmazların otel olarak işletildiği tespit edilmiştir. Taşınmazlara girişler farklı kotlardan ve Göreme Caddesi ile Kayabaşı Sokak üzerinden sağlanmakta olup,giriş kapıları ahşap doğramadır. Binaların dış cepheleri bölgesel doğal kaya ve doğal taş olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın malzeme ve işçilik kalitesi iyi seviyededir.
Adresi : Uçhisar Kasabası Tekelli Mah., Göreme Cad. No:37 Nevşehir
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : Tam
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
İmar Durumu : Koruma amaçlı imar planında kentsel sit alanı içerisinde ve tercihli kullanım alanında kalmaktadır
Kıymeti : 2.796.294,40 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kapucubaşa Mahallesi 2. Sokak No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri alt katı Merkez/NEVŞEHİR
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Nevşehir İli, Merkez, Uçhisar K., Divanlı Mevkii, 562 Parselde kayıtlı 205,00 m2 yüzölçümlü Ev vasıflı taşınmaz müdürlüğümüz dosyasından satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz ayrık nizamda ve yığma tarzında inşa edilmiş olup, bodrum, zemin ve 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kat seviyesinden oluşmaktadır. Onaylı restoresyon projesi ve yerinde yapılan incelemede taşınmazın yaklaşık 55 m2 alana sahip Bodrum kat seviyesinde 1 adet kayadan oyma baynolu otel odası, yaklaşık 72 m2 alana sahip zemin kat seviyesinde ise 3 adet kemerli taş banyolu otel odası, yaklaşık 102 m2 alana sahip normal kat seviyesinde ise 4 adet yığma taş banyolu otel odası bulunmaktadır. Taşınmazın restorasyon projesine toplam alanı yaklaşık brüt 229 m2 olarak belirlenmiştir. Taşınmaz bünyesindehalihazırda toplam 8 adet banyolu otel odası yer almaktadır. Otelin oda zeminleri mermer, granit ve ahşap kaplama, duvarlar kaya oyma ve taş kaplama, tavanlar ise kaya oyma, kemer sistem ve hezen kaplamadır. Islak hacimlerin zeminleri fayans ve mermer duvarlar ise kaya ve mermer kaplamadır. Oda giriş kapıları, iç kapılar ve pencereler ahşap doğramadan yapılmıştır. Yerinde yapılan incelemelerde satışa konu taşınmazların Aşkı Derun Otel adı altında işletildiği tespit edilmiştir. Taşınmazlara girişler farklı kotlardan ve Göreme caddesi ile Kayabaşı sokak üzerinden sağlanmakta olup,giriş kapıları ahşap doğramadır. Binaların dış cepheleri bölgesel doğal kaya ve doğal taş olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın malzeme ve işçilik kalitesi iyi seviyededir.
Adresi : Uçhisar Kasabası Tekelli Mah., Kayabaşı Sok. No:20 Nevşehir
Yüzölçümü : 205 m2
Arsa Payı : Tam
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
İmar Durumu : Koruma amaçlı imar planında kentsel sit alanı içerisinde ve tercihli kullanım alanında kalmaktadır
Kıymeti : 2.112.107,20 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası 2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Kapucubaşa Mahallesi 2. Sokak No:13/25 Yeni Kapalı Pazar Yeri alt katı Merkez/NEVŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR