NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mardin Nusaybin'de otel icradan satılıktır

NUSAYBİN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968842
Şehir : Mardin / Nusaybin
Semt-Mahalle : YENİTURAN MAH. / NUSAYBİN
Bina Yaşı : 13
Yayınlandığı Gazeteler

NUSAYBİNİM 25.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
824,813 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:20
Satış Yeri
:
NUSAYBİN BELEDİYESİ MİTANNİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU NUSAYBİN/MARDİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.NUSAYBİN İCRA DAİRESİ
2018/17 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE;


TAŞINMAZIN CİNSİ VE ÖLÇÜLERİ: Mardin ili Nusaybin ilçesi Yenituran Mahallesinde bulunan 46 Ada 1 no'lu parsel 204,00 M² yüzölçümünde, dört katlı betonarme bina ve arsası vasfında , 7 nolu bağımsız bölümü OTEL olan taşınmaz olduğu görülmüştür.Zemin kat ve zemin kata bağlı asma kat,1+2+3.cü katı otel vasfında kullanılan 7 nolu bağımsız bölümdür.
TAŞINMAZIN MEVCUT DURUMU: Mardin İli Nusaybin İlçesi Yenituran Mah. bulunan 46 ada 1 nolu parselde bulunan betonarme karkas binanın konusu olan 7 nolu bağımsız bölümlü otel olduğu ve otel olarak kullanıma devam edildiği görülmüş. 7 nolu bağımsız bölümün girişini zemin kattan aldığı asma katını lobi olarak kullandığı, 1-2-3. katlarını da otel odası olarak kullanılmaktadır. Otelin her katında 8 oda bulunup toplamı 24 odalıdır.Odaların her birinde wc ve duş mevcuttur.Bina yer döşemesi laminant parke ile kaplı olup ıslak zeminler kalebodurla döşenmiştir.Binada asansör bulunmamaktadır.Daire iç kapıları ahşap doğramadan yapılmıştır. Mutfak tezgahı mermerden yapılmış olup mutfak dolapları ahşap malzemeden yapılmıştır. Banyo ve wc bölümlerinde duvarlar fayansla kaplanmıştır, pencereler pvc doğramadan yapılmıştır.Otel elektrik ve su tesisatlarında herhangi bir eksik bulunmamaktadır. Duvar ve tavan boyaları silikonlu boya ile boyanmıştır. Binanın taban alanı 184 M² olup otele ait alan bina giriş+ asma kat toplam alan 234,67 M", 1. kat alanı 213,94 M², 2. Kat alanı 213,94 M², 3. Kat alanı 213,94 M²'dir. Yapının yapı kullanım belgesinde zemin+asma+2 kat gözükürken uygulamada 1 kat fazla çıkıldığı görülmüş olup bu şartlarda otelin toplam inşaat alanı: 876,49 M² olarak hesaplanmıştır. Bina betonarme karkas sistemde yapılmış olup yapı kullanım tarihi 09/12/2005 baz alındığında yapının 13 yıllık bir bina olduğu görülmüştür.
ARSA KONUMU: Nusaybin eski yerleşim yerinde olduğu belediyenin bütün hizmetlerinden faydalandığı ayrıca çarşıya yakın olması itibari ile değer kazanmıştır.
Arsa Payı : 82800/95990

Kıymeti : 824.813,20 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : NUSAYBİN BELEDİYESİ MİTANNİ KÜLTÜR MERKEZİ KONFERANS SALONU NUSAYBİN/MARDİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR