İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ

Kadıköy/Osmanağa Mahallesi'nde otel binası icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963545
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Semt-Mahalle : OSMANAĞA MAH. / OSMANAĞA
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/42 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
22,545,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI B-4 MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU 3. İCRA DAİRESİ

2018/42 İFLAS
TAŞINMAZIN PAZARLIK YOLU İLE SATIŞ İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Mahalinde yapılan tespitlerde taşınmazın 1.kat ,2.kat, 3.kat ve 4. Katının brüt alan olarak onaylı mimari projesine uygun inşa edildiği kısmen iç bölümlendirmelerinde değişiklikler yapıldığı görülmüştür. Zemin katta konumlu 3 nolu depolu dükkana ait zemin katında yer alan 45 m2 lik dükkan hacmi ile bodrum katında yer alan 19 m2 lik depo hacminin otelin kapalı kullanım alanına eklenerek toplam brüt 64 m2 lik büyüme yapıldığı görülmüştür. Ayrıca zemin katta yer alan 10 m2 lik yangın güvenlik holü çıkısının de otel kapalı kullanım alanına dahil edildiği görülmüştür. Çatı katı onaylı mimari projesine göre brüt 149 m2 kullanım alanlı iken mahallinde yapılan tespitlerde çatı örtüsü alanından 75 m2 lik büyüme yapılarak brüt 224 m2 kullanım alanlı inşa edildiği görülmüştür. Taşınmazlar onaylı mimari projesine göre 1 b.b. Nolu otel brüt 1364 m2 kullanım alanlı iken yapılan büyümeler ile 1503 m2 kullanım alanlı inşa edilmiştir. Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre söz konusu proje harici uygulamalara dair herhangi bir tutanak veya encümen kararı bulunmadığı öğrenilmiştir.
Taşınmazlar 1. Derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Parsel düz bir topografik yapıya sahiptir. Deprem sonrası inşa edilen bina için mahallinde yapılan tespitlerde herhangi bir hasar gözlenmemiştir.
Rapor konusu taşınmazlar , İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Osmanağa Mahallesi, Reşit Efendi Sokak üzerinde 5 dış kapı numaralı Golden Rest Hotel binası olarak yer almaktadır. Az eğimli bir topografik yapıya sahip parsel üzerine inşa edilen binanın ulaşımı tarif olarak Kadıköy Rıhtım Caddesi üzerinde Üsküdar istikametinde ilerlerken soldaki İETT otobüs durakları geçildikten sonra sağa Reşit Efendi Sokağa dönülür. Rapor konusu taşınmazın bulunduğu bina bu sokak üzerinde yaklaşık 50 m. Sonra solda Reşit Efendi Sokak ile Teyyareci Sami Sokağın kesişiminde yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde otel binaları ,alt katlar işyeri, dükkan, üst katlar konut amaçlı kullanılan geneli bitişik yapı nizamlı yapılar bulunmaktadır. Bölgenin her türlü teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.
Rapor konusu taşınmazın yer aldığı bina 240,00 m2 alanlı ,29 ada, 22 nolu parsel üzerine betonarme-karkas yapı tarzında, bitişik yapı nizamında bodrum +zemin+4 normal kat+çatı katlı olarak inşa edilmiştir. Projesinde binanın bodrum katında ; 1 nolu otele ait bölümler, zemin katta yer alan 3 nolu dükkana ait depo hacmi, elektrik odası, kalorifer dairesi, yangın su deposu, su deposu ve 4 adet depo ,zemin katta 1 nolu otel ,2 nolu dükkan ve 3 nolu dükkan, diğer normal kat ve çatı katı ise 1 nolu otelin kullanım alanı dahilindedir. Binada 1 adet otel ve 2 adet dükkan olmak üzere 3 adet bağımsız bölüm tescillidir. Tüm bağımsız bölümlerin girişleri ayrı olup zemin kattan sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi kompozit kaplama olup çatısı şıngıl döşelidir. Bina giriş zemini ,kat arası sahanlıklar ve merdivenler mermer döşeli olup duvarlar saten boyalıdır. Binada 2 adet asansör ve 2 adet yangın merdiveni bulunmaktadır.
Konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre 1 nolu b.b. Bodrum kat +zemin kat+ 1.normal kat+2.normal kat+ 3. Normal kat+ 4.normal kat+ çatı katında konumlu olup brüt 1364 m2 kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan tespitlerde bodrum kat ,zemin kat ve çatı katında yapılan toplam brüt 139 m2 lik büyüme ile brüt 1503 m2 kullanım alanlı inşa edildiği görülmüştür.Taşınmazın bodrum katında zeminler seramik döşeli olup duvarlar saten boyalıdır.Mutfak bölümünde zeminler seramik olup duvarlar saten boyalıdır. Duş-wc bölümlerinde zeminler ve duvarlar seramik kaplama olup lavabo, klozet ve dolap yer lmaktadır. Zemin katınde zeminlerkısmen parke kısmen seramik duvarlar saten boyalı,tavanlar dekoratif asma tavan şeklinde inşa edilmiştir.Normal katlarodaki odalarda zeminler parke üzeri halıfileks döşeli olup duvarlar saten boylıdır.Katlar arası bağlantıyı sağlayan merdivenler, kat arası sahalıklar ve kat hollerinin zeminleri seramik üzeri halıfileks olup duvarlar saten boyalıdır. Odalarda yer alan banyo bölümlerinin zemin ve duvarları seramik olup, duşakabin, klozet ve lavabo yer almaktadır.
BODRUM KAT; Onaylı mimari projesine göre çok amaçlı salon, mutfak,bay pesonel soyunma odası, bayan personel soyunma odası,personel dinlenme odası, 2 adet duş wc, elektrik odası, su deposu,yangın su deposuf, kalorifer dairesi, hidrofor ve 4 adet depo bölümlerinden ibaret olup brüt 180 m2 kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan tespitlerde zemin katında yer alan 3 nolu dükkana ait 19 m2 lik depo bölümünün otel kpalı kullanım alanına eklendiği görülmüştür.
ZEMİN KAT; Onaylı mimari pojesine göre lobi,çok amaçlı salon,wc ve hol .ölümlerinden ibaret olup brüt 143 m2 kullanım alanlıdır. Mlallinde yapılan tespitlerde zemin katında yer alan 3 nolu dükkana ait 45 m2 lik dükkün hacminin otel kapalı kullanım alanına eklendiği görülmüştür. Ayrıca otele ait olan 10 m2 lik yangın güvenlik holü çıkışını otelden ayıran duvarın iptal edilerek lobi alanına eklendiği görülmüştür.
1.KAT;Onaylı mimari porjesine göre 9 adet banyolu oda bölümlerinden ibaret olup brüt 220 m2 lik kullanım alanlıdır.Mahallinde yapılan tespitlerde odalardan birinin bölümlendirilerek 2 oda şeklinde inşa edildiği ve top0lam 10 odalı olduğu görülmüştür. Odalardan biri ofis olarak kullanılmakta olup diğer 9 odanının otel odası olarak kullanıldığı görüllmüştür.
2.KAT;Onaylı mimari projesine göre 9 adet banyolu oda bölümlerinden ibaret olup brüt 234 m2kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan tespitlerde odalardan birinin bölümlendirilerek 2 oda şeklinde inşa edildiği ve toplam 10 odalı olduğu görülmüştür.
3.KAT ; Onaylı mimari projesine göre 9 adet banyolu oda bölümlerinden ibaret olup brüt 234 m2 şeklinde inşa edlidği ve toplam 10 odalı olduğu görülmüştür.
4.KAT; Onaylı mimari projesine göre 9 adet banyolu oda bölümlerinden ibaret olup brüt 234 m2 kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan tespitlerde odalardan birinin bölümlendirilerek 2 oda şeklinde inşa edildiği ve toplam 10 odalı olduğiu görülmüştür.
ÇATI KATI; Onaylı mimari projesine göre 3 adet depo ve 3 adet teknik oda bölümlerinden ibaret olup brüt 149 m2 kullanım alanlıdır. Mahallinde yapılan tespitlerde çatı örtüsü altından 75 m2 lik büyüme yaplıdığı ve depo ile teknik oda bölümlerinin iskana açıldığı görülmüştür.Yapılan proje harici uygulamalar ile çatı katının brüt 224 m2 alanlı inşa edildiği görülmüştür. Mahallinden çatı katında 7 adet ve oda ve 1 ofis yer almaktadır
Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Osmanağa Mah. 29 Ada, 22 Parsel, 240 M2 Yüz
Ölçümlü Golden Rest Hotel
Arsa Payı : TAM
Kıymeti : 22.545.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Haciz, İhtiyati Haciz, İflas Şerhi, İpotek V.S.
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI B-4 MEZAT SALONU KARTAL/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- Müflis şirkete ait gayrimenkulnet15.245.000,00 TL ( tahsil harcı ,satış gideri vb masraflar hariç )bedelden aşağı olmamak kaydı ile pazarlık ilemütemim cüzü ile birlikte pazarlık ile satılacaktır.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kesin ve süresiz teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. KDV'den muaftır. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/42 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR