SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Seferihisar'da 156 m² pansiyon icradan satılıktır

SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047190
Şehir : İzmir / Seferihisar
Semt-Mahalle : SIĞACIK MAH. / SEFERİHİSAR
Kat Sayısı : 2
Bina Yaşı : 50
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/68 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi (Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SEFERİHİSAR İCRA DAİRESİ

2019/68 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri :
Adres Bilgisi : Sığacık Mahallesi 133 Sokak No : 6 Seferihisar Bahçeli Ahşap Ev- Tam Yüzölçümü 129 m2 Bürüt - 104 m2 Net (Binalar Toplamı) Bulunduğu Kat 1 Adet 2 Katlı Bina + 1 Adet Mimari Plan Zemin Katta Banyolu 2 Oda, 1.Katta Banyolu2 Oda Cephesi Kuzey-Güney-Doğu-Batı Bina Yaşı 50 Yaş ve Üzeri Taşıyıcı Sistem Pres Ateş Tuğla Yığma + Taş Duvar İç Detaylar Gizli Led Işıklı Alçıpan Asmatavan, Odalar ve Salon Laminat Parke, Koridor Sırlı Seramik. Alüminyum Balkon Korkuluklu, Çift Camlı Ahşap Görünümlü Pvc Doğrama Dış Kapı Demir İç Kapılar Boyalı Panel İç Boya-Sıva Saten Alçı + Silinebilir Boya Dış Boya-Sıva İnce Sıvalı + Akrilik Boyalı + Doğal Taş Mutfak- Banyo - Tuvalet Yer ve Duvarlar Seramik Kaplama - Asmatavan Ankastre Set - Bina Çevre Düzeni Yapılı Asansör Yok Isıtma Sistemi Split Klima Soğutma Sistemi Split Klima Kamera-Alarm Sistemi Var Diyafon Sistemi Yok Bina Ortak Alanlar Merdiven Laminat Parke– Balkon Korkulukları Ferforje, Merdiven Duvarları Sıvalı-Boyalı

Tapu Bilgileri : İzmir İli Seferihisar İlçesi Sığacık Mahallesi 56 ada 3 parselde bulunan 156 m2 yüzölçümlü “bahçeli ahşap ev” niteliğindeki taşınmazdır.
Seferihisar Belediye Başkanlığı tarafından verilen 07.01.2019 tarihli yazıdan, taşınmazın Sığacık Kentsel Sit Alanı, Etkileme Geçiş Alanı Koruma Amaçlı İmar Planına göre “Konum, Kitle, Gabari ve Cephesel Özellikleri Korunacak Yapılar” niteliğinde olduğu ve Ada ortalama taks:0.50 ve Belediye arşivinde parsele ait herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamış olduğu belirtilmiştir. Arsa üzerinde zemin+ bir normal kat olmak üzere iki kattan oluşan yığma kargir bir bina ile tek katlı yığma kargir bir bina ve tek katlı ahşap bir bina olmak üzere 3 bina mevcuttur. İki katlı ahşap bina 133 sokağa cephelidir. Tek katlı kargir binalar ise iki katlı binanın arkasında parsel içerisinde kalmakta olup yol cepheleri yoktur. İki katlı kargir binanın no:6, tek katlı kargir binanın no:6/1, tek katlı ahşap binanın İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Rehberi’nde 6/A olarak numaralandırılmış olduğu görülmüştür. Parsel içindeki bütün binaların ruhsatsız olarak inşa edilmiş olduğu dosya detayından anlaşılmaktadır. Parsel üzerindeki iki katlı bina tabanda 47 m2 -bürüt 38 m2 net,tek katlı bina ise 35 m2 bürüt -28 m2 net inşaat alanına sahiptir. İki katlı bina ile bir katlı bina “4 Element “ isimli pansiyon ana ve ek binası olarak kullanılmaktadır. İki katlı binada 4 adet pansiyon odası mevcuttur. Her odanın kendine ait tuvaletli banyosu mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bina 50 yaş üzerinde eski bir binadır.
Kıymeti : 2.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 19/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezi (Düğün Salonu ) Seferihisar İzmir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127 maddesi gereği tapuda adresi olmayanlar için ilanen tebliğ olunur.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/68 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR