KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık turistik tesis

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874806
Şehir : Antalya / Kemer
Semt-Mahalle : ÇAMYUVA MAH. / ÇAMYUVA
Oda Sayısı : 56
Bina Yaşı : 10
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/348 Talimat
Muhammen Bedeli
:
4830762 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Merkez Mahallesi, Yalı Caddesi, Belediye İçi Kültür Salonu, Kemer/ ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER
İCRA DAİRESİ

2016/348 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu; Antalya İli, Kemer İlçesi, Çamyuva Mahallesi, 194 Ada, 1 Parsel, arsa nitelikli taşınmaz 6.192,00 m2 yüzölçümlü olup, tapu kaydının şerhler bölümünde "Beşiktaş 9.Noterliğinin 13/02/2018 tarih ve 18518 sayılı kira Haluk Ulusoy ve Kardeşleri Otelcilik A.Ş.sözleşmesi gereğince Vonk Turizm Tic.A.Ş. lehine 5 yıl süreli kira şerhi" vardır. Taşınmaz üzerine 2 katlı lojman olarak kullanılan 3 adet betonarme bina, bir adet tek katlı güvenlik klubesi ve çamaşırhane olarak kullanılan prefabrik bina, yine kantin ve sosyal tesis olarak kullanılan prefabrik bir bina olmak üzere toplam 5 adet bina bulunmaktadır. 3 adet 2 katlı benotarme bina toplam 2*(367,00+366,60+213,60=) 1.894,40 m2 inşaat alanıdır. Ruhsatsız ve kaçak olarak yapılmıştır. Binaların merdivenleri mermer kaplı korkulukları, demir doğrama ve boyalı olup, dış kapıları pvc doğrama ve camlıdır.Binalarda toplam 56 adet banyolu oda bulunmaktadır. Banyolarda duşakabin, klozet, lavobo, batarya ve duş bulunmaktadır.Zemin kaplamaları 1.sınıf seramik olup, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır.İç kapılar ve oda kapıları ahşap panel kapı,pencere ve balkon kapıları pvc doğrama ve çift camlıdır. Balkon ve terasların zemin seramik kaplama korkulukları demir doğramadır.Binaların içi sıvalı ve plastik boyadır. Binaların dışı sıvalı ve akrilik boyadır.Binalarda şıngıl örtülü ahşap oturtma çatı bulunmaktadır. Bina elektrik, su ve sıcak su tesisatlı ve asansörsüzdür. Binalarda kullanılan malzemeler eskime ve yıpranma durumu dikkate alındığında binaların 10 yıllık olduğu kanaatine varılmıştır.Taşınmazın bulunduğu bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım kolay, alışveriş merkezlerine, okula camiye, turistik tesisleri ve denize çok yakındır. Taşınmaz etrafı 2m.yükseklikte duvarla çevrilidir.
Adresi : Çamyuva Mahallesi, Abdi İpekçi Caddesi, No: 4 Kemer/ Antalya
Yüzölçümü : 6.192,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 2 katlı, ön cepheden 5m. Yanlardan 3m.çekme mesafeli ve 0,10/0,20 emsalli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 4.830.762,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Merkez Mahallesi, Yalı Caddesi, Belediye İçi Kültür Salonu, Kemer/ ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/348 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR