ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık pansiyon

ERDEMLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875484
Şehir : Mersin
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/919 ESAS
Muhammen Bedeli
:
265000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2017/919 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 144 Parsel, AYAŞ Mahalle/Köy, YEMİŞKUMU Mevkii, Bahse konu taşınmazın üzerinde zemin +2 katlı pansiyon olarak kullanılan betonarme bir yapı bulunmaktadır. Bu yapı Mersin - Silifke karayolunun kuzeyinde olup, denize yakın bir konumdadır. Yaz mevsiminde turizm olarak yoğun bölgededir. Bahse konu yapının zemin üzeri birinci katında 4 adet oda, zemin üzeri ikinci katında da 4 adet oda bulunmaktadır, Bu odalardan üçünde mini mutfak dolabı da bulunmakatadır, Bahse konu günlük kiralama amaçlı kullanılan odaların içerisinde bir adet de banyo+wc bulunmaktadır Zemin katında ise mülk sahibinin İkamet edebilmesi İçin mesken niteliğinde kullanılan bir alan mevcuttur, Bu yapıdaki odaların yerleri seramik döşenmiştir; duvar ve tavanları ise kumlu sıva üzeri boyalıdır, iç kapı kanat ve kasaları press amerikan panel doğrama olup, pencereleri ise pvc doğramadır. Toplam brüt oturumu 250 m² net odaların oturumu ise 140 m²'dir.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı, Pansiyon sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevi lerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu. Elektrik tesisatı, ısıtma şekli sistemi klima mevcuttur.Ulaşım sorunu olmayıp, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır,Soz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı, işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi, kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı, İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Ayaş Mahallesi, Kızılören Caddesi. No:7A Deniz Yıldızı Pansiyonu Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 270 m²
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bahse konu parsel 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında Pansiyon Alanı olarak belirtilmiştir,
Kıymeti : 265.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 3.DERECE ARKEOLOJİ SİT ALANIDIR.3.DERECE KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞIDIR.3.DERECE SİT A
1. Satış Günü : 06/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 31/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans salonu 4. Kat Erdemli/MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/919 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR