Yazdır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık turistik tesis

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449061
Şehir : Hatay
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 29.11.2016 14:30
Dosya Numarası : 2016/754 TLMT.
İhale Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans Salonu Dörtyol/HATAY
Muhammen Bedeli : 5800000 TL
İkinci İhale Tarihi : 27.12.2016 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2016/754 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Payas İlçe, 161 Ada No, 12 Parsel No, Yakacık İmar Mah. Mahalle/Mevkii, olan MİBA HOTEL, net 800,00 m² lik bir alana kurulmuştur. 6 katlı olarak yapılmıştır. Zemin katta, Resepsiyon, Restaurant, Mutfak, Mescit, İdari bölüm, Bar, Lavabolar, Wc ler, Depo ve Yemekhane bölümlerinden oluşmaktadır. Birinci katta, 1 süit, 18 normal oda(birtanesi engelli odası) bulunmaktadır. Odalar, tek kişilik , Çift kişilik olarak yapılmıştır. Odalarda Banyo ve Wc ler bulunmaktadır. Ayrıca dinlenme bölümleri mevcuttur. Katta ayrıca hamam, duş ve iki adet havuz mevcuttur. İkinci katta, 1 süit, 18 normal oda(birtanesi engelli odası) bulunmaktadır. Odalar, tek kişilik , Çift kişilik olarak yapılmıştır. Odalarda Banyo ve Wc ler bulunmaktadır. Ayrıca dinlenme bölümleri mevcuttur. Üçüncü katta, 1 süit, 18 normal oda(birtanesi engelli odası) bulunmaktadır. Odalar, tek kişilik , Çift kişilik olarak yapılmıştır. Odalarda Banyo ve Wc ler bulunmaktadır. Ayrıca dinlenme bölümleri mevcuttur. Dördüncü katta, Düğün salonu mevcuttur. Mutfak bulaşıkhane lavabo ve wc bölümlerinden oluşmaktadır. Beşinci katta, Yönetici için 2 adet Çalışma odası ve Özel oda (Gelin odası) mevcuttur. Diğer kısımları ise, üzeri kapalı ve boş vaziyettedir. Projesinde 146 m² olup, kapalı alanlar değerlendirmeye alınmamıştır. Bodrum kat (brüt) : 100 m², Zemin kat(brüt):862 m², Birinci kat (brüt):791 m², İkinci Kat(brüt): 735m², Üçüncü kat(brüt):735 m², Dördüncü kat(brüt) : 735 m², Beşinci kat(brüt): 146m² olmak üzere toplamda 4.104 m² olup beşinci kattaki kapalı kısımlar dikkate alınmamıştır.
Adresi : Karşı Mahalle, Şehit Adem Yavuz Caddesi, Miba Hotel No:12 Payas / HATAY
Yüzölçümü : 1.193 m2
Hisse Oranı : Tam
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 6 kat ticari imarlıdır. Taks:0,60 Kaks:3,60 . Tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Kıymeti : 5.800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 27/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans Salonu Dörtyol/HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/754 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR