GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Görele'de otel icradan satılıktır

GÖRELE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891516
Şehir : Giresun / Görele
Semt-Mahalle : AYDINLIKEVLER MAH. / GÖRELE
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/735 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,654,806 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ : KUMYALI MAH. ESKİ HAL SOKAK GÖRELE/GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖRELE İCRA DAİRESİ
2017/735 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Görele İlçe, 297 Ada, 29 Parsel, AYDINLIKEVLER Mahalle/Köy, taşınmaz üzerinde otel olarak inşa edilmiş yapı bulunmaktadır. adres olarak aydınlıkevler mahallesi hünkar sokak no :10 olarak görülmektedir. Taşınmaz ; yola arka cephede bulunan, pencereleri pvc olan, otel kapısı çelik kapı, balkonu olan, binanın ön cephesi yola cepheli, zemin katı havuzlu ve saunası olan bir otel niteliğinde taşınmazdır. otelin merdivenleri granit kaplama, dış kapısı demir, yeni bir bina sayılmaktadır. Otel niteliğinde olan taşınmaz, banyo seramik kaplama, tuvalet seramik kaplama, oda tabanları taş kaplama, mutfak dolapları kaliteli malzemeden imal edilmiştir. Tapu kayıtlarında borçlu adına tam hisse olarak geçmektedir. taşınmaz toplam olarak 1925 m2 ölçülerindedir. ön tarafında yola cepheli teras vardır. yapılmayan kısımlar ve binanın yaşına göre %5 yıpranma payı mevcuttur. yapı 4 c sınıfında yer almaktadır. mesken ısıtma sistemi olarak katı yakıtlı kalorifer ve asansör bulunmaktadır. Yapının her iki tarafı ayrık nizamda yapılmıştı. Görele belediyesinden alınan imar durum belgesi incelendiğinde ayrık yapı nizamında altı katlı inşaat yapılabilen bölgede yer almaktadır. taşınmaz belediye sınırları içerisinde ve hizmetlerinden faydalanabilir olması, merkez niteliği taşıyan bir mahallede bulunması, ulaşım probleminin olmaması, çarşı/pazara , alış veriş merkezlerine ve okullar ile tüm kamu binalarına yakınlığı değerini olumlu yönde etkilemektedir. jeolojik olarak sağlam zemindedir. Taşınmaz imarda ayrık nizam yapılaşma ve otel ruhsatına sahip olması değerini olumlu yönde etkilemektedir.
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.654.806,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ : KUMYALI MAH. ESKİ HAL SOKAK GÖRELE/GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-) satışın resmi bir tatil gününe denk gelmesi halinde satış takip eden ilk resmi iş gününde aynı saatte yapılacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/735 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR