BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Balıkesir Burhaniye'de 570 m² kullanım alanlı kargir otel mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199477
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : TAYLIELİ MAH. / ÇORUK
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 27.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2020/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,800,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.09.2020 10:30
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydına göre Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Taylıeli Mahallesi, Kumbağlar mevkii, 322 Ada, 65 Parsel' de kayıtlı, 511,91 metrekare, kargir otel niteliğinde,17 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmazın fiili konumu olarakÖğretmenler Mahallesi Muammer Aksoy Caddesine cepheli konumda olup, denize 200 metre, Burhaniye ilçe meydanına 4500 metre uzaklıktadır.27 yıllık yapı durumundadır.Tapuda kargir otel niteliğinde olup, Meriç Otel adıyla bilinen taşınmazdır. Burhaniye Belediyesi İmar planına göre Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları içinde Bitişik Nizam 2 kat yapılaşma koşulları ile konut alanı lejantında kalmakta olup, yola terki (yaklaşık 58,00 metrekare) bulunmaktadır. Halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, istenildiği takdirde konut dışı hizmetler ve ticaret yapılabileceği gibi kıyı kesimindeki konut alanlarında ilgili koşullara göre turizm tesisi de yapılabilir. Fiili olarak binada toplam 570 metrekare kullanım alanlı Meriç Otel adıyla hizmet vermektedir. Otelin Zemin katta lobi, Genel tuvaletler, kazan dairesi, 1 katta çamaşırhane, kahvaltı ve yemek salonu, 14 adet yatak odası ile yine çatıkatında 9 adet yatak odası ve teras bulunmakta olup, dış cephesi bakım gerektirmektedir. Otele giriş zemin kattan olup, zemin katta başka ticari hizmet veren bağımsız bölümler bulunmaktadır.
Adresi :Öğretmenler Mahallesi/Muammer AksoyCaddesi/Burhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 511,91 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.800.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/08/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/09/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemeleri Yazı İşleri Müdürü Odası -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR