AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Ayvalık'da pansiyon icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113650
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : HAMDİBEY MAH. / AYVALIK
Oda Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/110 ESAS
Muhammen Bedeli
:
510,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ayvalık İcra Müdürlüğü Adliye Sarayı Arkası Ek Bina

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2016/110 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Hamdibey Mah. Dereboyu mevkii 400 ada 9 parsel 169,23 m2 yüzölçümüne sahip taşınmaz. Taşınmaz arsa içerisinde kat mülkiyeti yapılmış birinci katta bulunan 1/2 arsa pay/payda oranına sahip mesken niteliğinde kayıtlı 2 nolu bağımsız bölümdür.Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz zemin kat+ birinci kat olarak inşa edilmiş iki katlı kargir apartman niteliğindeki taşınmazın birinci katında bulunan mesken niteliğinde konuttur. Birinci katında her birinin kendine ait duşluk, WC ve yatak odası bölümleri bulunan 5 adet pansiyon odası ile katın geneline hizmet veren mutfak ve çamaşırhane odaları bulunmaktadır.Taşınmazın teras katında 1 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve açıkteras bölümleri bulunmaktadır. Taşınmazın teras katında bulunan salon ve yatak odası ile birinci kat koridor ve yatak odalarında yer döşemelerinde laminant parke,mutfak,banyo,açık teras,çamaşırhane ve teras kat antre ve koridorunda 40*40 seramik kaplama uygulanmıştır.Duvar kaplamalarında alçı sıva üzerine plastik boya uygulaması yapılmıştır. Duvar tavan birleşim yerlerinde dekoratif amaçlı kartonpiyer uygulaması yapılmıştır.Taşınmazın kapıları çift camlı beyaz renkli PVC doğramadan imal edilmiştir.Taşınmazın mutfak dolapları hazır mutfak sisteminde imal edilmiş olup, mutfak tezgahları mermeritten imal edilmiştir. İç mekan kapılarında Amerikan panel kapı uygulanmıştır. Taşınmazın 1.katında yaklaşık olarak 110 m2, çatı katında 60 m2 olmak üzere iki katın toplamında 170 m2 lik kapalı kullanım alanı bulunmaktadır. Taşınmazın konumu,büyüklüğü,yollara ve merkeze olan mesafesi,imalatında kullanılan malzeme özellikleri,yıpranmışlık seviyesi,kamu hizmetlerinden yararlanma seviyesi,mevkii,manzara konumu,imar durum özelliği,eklentisi ile piyasa alım satım rayiçleri göz önüne alındığında borçlunun tam hissesine düşen taşınmazın değeri 510.000,00 TL'dir.
Adresi : Balıkesir İli Ayvalık İlçesi Hamdibey Mah Dalkıran Mehmet Ağa Cd 1. Sk. No: 1/A Daire: 1
İmar Durumu : İnşaat tarzı 22.01.1994 Tarih 3622 bkvkk onaylı 1/500 ölçekli Ayvalık Koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde 2 kat Hmax:6,50 m, Taks:0,60 olup mevcut yapı niteliğindedir.Tescilli yapı cephesi göründüğünden yapılacak
Kıymeti : 510.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 05.06.1986 raporda belirtildiği gibi yola tecavüzlü görülen bina ve bahçe duvarının tecavüz miktarı belirtilmemiş olup, bahçe duvarı yola tecavüzlüdür şerhi **21.09.2017 trh-11030 Yev.ile krokisinde B harhi ile gösterilen yapı yol,dere vb. alana 6,06 m2 tecavüzlüdür, şerhi
Ayvalık 2.Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/36 Essa 01.04.2019 Tarih-3420 Yev. Sayılı dosyasından davalıdır şerhi bulunmakla işbu şerh tedbir niteliğinde değildir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Ayvalık İcra Müdürlüğü Adliye Sarayı Arkası ek Bina

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/110 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR