AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Hamdibey mahallesinde pansiyon icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925432
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : HAMDİBEY MAH. / AYVALIK
Oda Sayısı : 6
Kat Sayısı : 1
Kapalı Alan m² : 110
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/497 esas
Muhammen Bedeli
:
350000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2015/497 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Ayvalık ilçesi, Hamdibey Mah., Dereboyu Mevkii, tapunun, 400 ada, 9parselinde kayıtlı, 169,23 M² yüzölçümlü, avlulu iki katlı kargir apartman nitelikli ana taşınmaz üzerinde, 1/2 arsa paylı, 1. kat2 bağımsız bölüm no.lu MESKEN vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz betonarme karkas sistemde imal edilmiştir. Satışa konu mesken, içinde bulunduğu binanın 2. katındadır. Zemin kattan müstakil girişi bulunmakta olup, meskenin olduğu kata merdivenler ile çıkılmaktadır. Meskenin içerisine girildiğinde; 5 oda, 1 mutfak ve her odada banyo-wc bulunmaktadır. Taşınmaz PANSİYON olarak işletilmektedir. Taşınmazın dış doğramaları pvc çift camlıdır. İç doğramalar ahşaptır. Taşınmazın ıslak zeminleri ve koridorları hariç tüm zeminler laminant parkedir. Taşınmazın dış doğramaları üzerinde pvc panjur sistemi bulunmaktadır.Taşınmazın iç duvarları saten alçı ile kaplanmıştır. Mutfak dolapları hazır mutfak sisteminde imal edilmiştir. Bu birimlerin haricinde çamaşır odası bulunmaktadır. Taşınmaz yaklaşık olarak 110,00 M² kapalı alana haizdir. Taşınmazın ana merdiven girişinden çıkılan teras katı bulunmaktadır.
Adresi : Hamdibey Mah. Dalkıran Mehmet AğaCad. No:1/2 Ayvalık
İmar Durumu : Kentsel sit koruma amaçlı imar planı içerisinde kalmakta olup, Mevcut bina HMAX:6,50m.'dir. Halihazırda üzerinde yapı bulunmaktadır. Yapılacak olan herhangi bir işlemBursaAnıtlar Kurulunun iznine tabidir.
Kıymeti : 350.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : *05/06/1986 raporda belirtildiği gibi yola tecavüzlü görülen bina ve bahçe duvarının tecavüz miktarı belirtilmemiş olup, bahçe duvarı yola tecavüzlüdür, şerhi **21/09/2017 trh.- 11030 YEV. İle Krokisinde B harfi ile gönsterilen yapı yol, dere vb. Alana 6,06 M² tecavüzlüdür, şerhi
1. Satış Günü : 13/02/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ - ADLİYE SARAYI ARKASI EK BİNA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/497 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ile iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı ilan olunur.20/12/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR