GEMLİK İCRA DAİRESİ

Armutlu/Kapaklı'da pansiyon icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888966
Şehir : Yalova / Armutlu
Semt-Mahalle : KAPAKLI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 40
Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1651 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
442,530 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2018 15:30
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 15:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2017/1651 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Yalova ili, Armutlu ilçesi, Kapaklı köyü, Ova mevkiinde bulunan 117 ada, 36 parselde kayıtlı 288,36 m2 yüzölçümlü "Bahçeli üç katlı kargir ev" vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz denize 30 metre uzaklıkta yer almaktadır. Parsel üzerinde tek blok halinde pansiyon olarak işletilen 4 katlı betonarme bina bulunmaktadır. Binada "Tutucu Pansiyon" ünvanlı işletme faaliyet göstermektedir. Binada 40 oda bulunmaktadır. Zemin katta mutfak ve çay ocağı ayrılmıştır. Son kat önünde teras oluşturulmuş olup mesken olarak kullanılmaktadır. Bina zeminde 132 m2 alan üzerine inşa edilmiştir. Üst katlar çıkmalar ile birlikte 570 m2 yüzölçümlüdür. Çevresinde okul ve köy evleri bulunmakta olup bazı parseller boştur. Denize yakın konumdadır. Parselin önünde 119 ada 11 parsel bulunmakta olup pansiyonun çay bahçesi olarak kullanılmaktadır. Çay bahçesi denize sıfır konumdadır. Parsel üzerindeki yapının yaklaşık 10 yıllık olduğu ve 2013 tarihinden önce yapılmış olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Kapaklı Mah. (Köyü), Tutucu Ponsiyon Armutlu/Yalova
Yüzölçümü : 288,36 m2
İmar Durumu : Dosya içinde mevcut Yalova İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünün 08.03.2018 tarihli yazılarında, taşınmazın bulunduğu bölgede 1/5000 Nazım ve 1/1000 Uygulama İmar planı bulunmadığı, parselin Kapaklı Köyü Yerleşik Alan ve Civarı sınırları içerisinde kaldığı, idare arşivinde söz konusu taşınmaza ait inşaat ruhsatının bulunmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 442.530,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/12/2018 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1651 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR