ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 2 katlı pansiyonlu tatil evi icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039215
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : GÜZELOBA MAH. / LARA
Oda Sayısı : 4
Kat Sayısı : 2
Kapalı Alan m² : 135
Yapı Durumu : İkinci El
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/200 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2019/200 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 3428 Ada, 5 Parsel, GÜZELOBA Mahalle/Köy, F BLOK, 13 Nolu Bağımsız Bölüm 3428 Ada 5 Nolu Parsel Belediye Adresine Göre: Güzeloba Mahallesi, Örnekköy Caddesi, 2306.Sokak, No : 4 Adresindeki MARTILI SİTESİ F.BLOK APARTMANININ Olduğu Yerdir. Parsele 16.06.1987 Tarih ve 14 / 16 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır. 3428 Ada, 5 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 3 katlı olarak inşa edilmiş Martılı Sitesi F.Blok Apartmanının, 3.Katında, Doğu Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) 135 m2 Alana Sahiptir. ( 13 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki Muratpaşa Belediyesindeki Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. ) Alt Katta : Salon + Mutfak, 1 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bütün hacimlerin tabanları mermer kaplıdır.Duvarlarının bir kısmı duvar kağıdı kaplıdır. Bir kısmı da saten boyadır. Tavanlarında asma tavan ve spot ışıklandırma vardır. İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalat yapılmıştır. Balkona katlanır cam balkon sistemi yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Ahşap Merdivenle Çıkılmaktadır.Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : Hol, 2 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır.Bütün hacimlerin tabanları laminant kaplıdır. Duvarları saten boyadır. Tavanlarında asma tavan vardır.İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır.Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 13 nolu bağımsız bölümde Borçlunun oturmakta olduğu görüldü.13 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi ve peyzaj işleri yapılmıştır. Site içinde yüzme havuzu vardır. Denize çok yakın konumdadır. Deniz manzaralıdır. Siteye giriş kapısında güvenlik vardır. TAPUDA 43454 m2 Lik ( TARLA ) ARSADA 130 / 43454 Arsa Paylı KAT İRTİFAKLI ( Tapu Kaydına Göre F.Blokta ) 13 nolu bağımsız bölüm PANSİYONLU TATİL EVİ olarak tescillidir.
Arsa Payı : 130/43454
İmar Durumu :Ayrık Nizam, Kat Adedi h = 2 – 3 Kat, E = 0.62 Emsalli, Saçak Seviyesi Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğine Göre Belirlenecektir. Parsel Turistik Tesis ve II.Konut Kullanımında Kalmaktadır.
Kıymeti : 2.500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhi vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 08/08/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR