MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta trustik otel icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00991295
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
Yatak Sayısı : 42
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/614 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,680,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.07.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/614 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Manavgat İlçe, 373 Ada, 12 Parsel, Side(Kemer) Mah. 730,93 m2 yüzölçümü, Salim kızı Alime Gündoğdu-TAM Hisse arsa vasfında tapuda adına kayıtlı olup parsel üzerinde ‘’SİDE ROYAL HOTEL’’ ismi ile işletilir durumda olan 2 adet yapı ile bu yapılar arasında 1 adet yüzme havuzu bulunmaka olup bu yapılarz ile beyanlar hanesindeki şerhi ile birlikte ihale edilecektir.Satışa konu taşınmaz Antalya İli, Manavgat İlçesi, Side Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No:12 adresinde olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat İlçesi’ne 2,5km, Antik Side’ye 2 km, Akdeniz’e de 1,2km mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin kuzeybatısı yol (Mimar Sinan Caddesi), diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevridir. Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel, yakın çevresinde müstakil yada site şeklinde yapılmış konut amaçlı yapılar bulunmakta birlikte, küçük çapta oteller ve ticari amaçlı dükkanlarda bulunmaktadır.Parselin kuzey (yol) cephesinde bulunan yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, kısmen de plastiktir.Yapının bodrum katı hamam, masaj odası vb. mahallerden, zemin katı hamam, masaj odası, soyunma odası, resepsiyon vb. mahallerden, 1. normal katı ve çatı katı ise tek daire konutlardan oluşmaktadır.Yapının zemin kaplamları seramik, duvarları sıva üstü boya, iç kapıları ise kısmen plastik, kısmen de panel kapıdır.Yapı keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Parselin güney (arka) cephesinde bulunan yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastiktir.Otel olarak kullanılır durumda olan yapının bodrum katı, zemin katı ve 1. normal katının her birinde 2 adet içerisinde ayrı yatak odası bulunan otel odası, 3 adette tek odalı otel odası olmak üzere toplam 5’er adet otel odası bulunmakta olup, yapının çatı katı ise konut amaçlı olarak kullanılır durumdadır.Keşif tarihi itibari ile, yapının bodrum katında bulunan 102 ve 103 numaralı otel odaları örnek olarak gezilerek görülmüştür.Otel bölümü mevcutta toplam 42 yatak kapasitelidir.Yapının oda giriş kapıları ahşap, wc&banyo kapıları ve cephe doğramaları plastik, zemin kaplamları seramik, duvarları ise alçı sıva üstü boyadır.Örnek odalar üzerinden yapılan incelemelere göre, odalar keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Side Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, No:12.
Yüzölçümü : 730,93 m2
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08.03.2018 tarih ve E.5091 sayılı yazısına göre taşınmaz; ‘’(K2) Konut Yapı Adaları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları, Ayrık Nizam, Emsal (E)=0,40 ve Hmax= 8,50m (2 kat) olarak tanımlanmıştır.Yazının devamında; ‘’Söz konusu taşınmazı da içine alan bölge üzerinde; Antalya 1. İdare Mahkemesinin 29.11.1995 gün, E=1994/1930, K=1995/1009 sayılı kararı, Danıştay Altıncı Daire’nin 26.05.1997 gün, 1995/2371 Esas no 1997/2496 Karar no ile mahkeme kararı onaylanarak imar uygulaması iptal edilmiştir.Bahse konu parsele ait imar durum belgesi düzenlenememektedir.’’ Denilmektedir.
Kıymeti : 1.680.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Parsel üzerinde İpotek ve Haciz Şerh’leri vardır.
Tapu Kaydı’nın ‘’Şerh/Beyan/İrtifak’’ bölümünde; ‘’Diğer (Konusu: 150,95 m²’lik kısmı Kültür Varlığı Koruma Alanı Sınırı İçerisindedir.) Tarih:02/03/2016 Sayı:509083 (Başlama Tarih:11/03/2016, Bitiş Tarih:11/03/2016-Süre:)’’ Beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 03/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/614 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR