AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar İhsaniye'de üç katlı otel ve arsası icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155853
Şehir : Afyonkarahisar / İhsaniye
Semt-Mahalle : YAYLABAĞI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 26.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11823 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,837,682 TL
Birinci Satış Günü
:
09.06.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.07.2020 10:30
Satış Yeri
:
Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ
2019/11823 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Afyonkarahisar İl, İhsaniye İlçe, 105 Ada, 144 Parsel, YAYLABAĞI Mahalle/Köy, KARAOĞLAN Mevkii, Afyonkarahisar İli, İhsaniye İlçesi, Yaylabağı Kasabası, 105 ada, 144 parsel, 1384,09 m2 alanlı arsa üzerinde zemini olan bir, iki, üç katlı karkas otel ve arsası niteliğindeki ana taşınmazdır.
İnceleme:Otel Binası:Eğimli bir topoğrafik yapıya sahip arsa üzerinde, bodrum+zemin+1+2 katlı olarak inşa edilmiş binanın ana giriş kapısı güney-doğu cepheden yapılmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu bölge belediyenin tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır konumdadır.Binanın dış cephesi sıvalı, boyalı çatısı kiremit örtülüdür. Zemin,1. ve 2. katta 4 sol, 4 sağ tarafta olmak üzere her katta toplam 8, genel toplamda 24 adet konaklama odası mevcuttur. Binanın ve konaklama odalarının tesisat sisteminin sorunlu olduğu, bazı ıslak hacimlerde pis su hatlarının patlak ve lağım akıntısının olduğu, bazı odaların oldukça bakımsız olduğu, iç tefrişatlarının kısmen olduğu ve dağınık vaziyette olduğu, hâli hazırdaki durumu dikkate alındığında faaliyet dışı olduğu ve faaliyete alınması için masraf gerekeceği tespit edilmiştir. Keşif sırasında işletme müdürü binanın tadilata alındığını beyan etmiştir. Binanın 450 m2 zemin oturum alanı olmak üzere 4 katta toplamda 1800 m2 kapalı alanlı olduğu tespit edilmiştir.01.07.2011 onay tarihli yapı kullanma izin belgesinde kapalı alanın 1384,09 m2 olarak düzenlendiği tespit edilmiştir.
Müştemilat: Eğimli bir topoğrafik yapıya sahip arsa üzerinde, bodrum +zemin katlı olarak inşa edilmiş binanın bodrum katında kazan, makina dairesi ve kuyu bulunmaktadır. Bodrum katın taban ve duvarları seramik kaplı, kapılar demir doğramadır. Zemin katın tabanı seramik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, pencere doğramaları pvc, çatısı çelik konstrüksiyon üzeri sandviç panel kaplamadır. Zemin katın iç hacminin belli alanları alçıpan ile bölünmüş ve boyalı durumda olduğu tespit edilmiştir. Yapı gelen olarak bakımsız ve masraf gerektirecek durumdadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binanın 350 m2 zemin oturum alanı olmak üzere 2 katta toplam 700 m2 kapalı alanlı olduğu tespit edilmiştir. Yapı ile ilişkili herhangi bir ruhsat tespit edilememiştir.
İmar Durum Bilgileri:Yaylabağı Belediye Başkanlığının 14.06.2019 tarihli müzekkere yazısının detayında;105 ada,144 parsel numaralı taşınmazın imar planında T.T.A.(Turizm Tesis Alanı) alanında kaldığını, bu alanlarda turizm tesislerinin belgelendirilmesine ve niteliklerine ilişkin yönetmelikte belirtilen tesislerin yapılabileceği, devremülkün yapılamayacağını, minimum ifrazın 5000 m2 olduğu, asli konaklama tesislerinde E:0.60 termal kür merkezi ile birlikte yapılması halinde E:0.70 olarak uygulanabileceği, tesisin günübirlik tesise uygun olarak yapılması durumunda E:0.30, hmax:7.5m(2kat) olduğunu, bölgeleme yapılmak suretiyle sera alanlarının oluşturulabileceği, sera alanları için E:0.05 hmax:4.5m olduğu,5686 sayılı jeotermal kaynaklar ve doğal mineralli sular kanunu uygulama yönetmeliğinde yer alan ek:8 hükümlerince 1.derece kaynak koruma alanlarında hmax 6.5 m(2 kat)?ı geçemeyeceği, 2. Ve 3. Derece kaynak koruma alanlarında hmax:15.5(5kattır) olduğu belirtilmiştir.
Adres Bilgileri:Taşınmaz; Afyonkarahisar İli, İhsaniye İlçesi, Yaylabağı Kasabası, Bahçelievler Mahallesi, Kesgin Caddesi, no:16/2-3, Ayrıntılı bilgi dosyasından öğrenilebilir.
Kıymeti: 1.837.682,60 TL KDV Oranı: %18 Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü: 09/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü: 06/07/2020 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri: Esentepe Mahallesi Zübeyde Hanım caddesi Adliye Sarayı Kat:1 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu AFYONKARAHİSAR -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11823 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR